שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשל עבודות תשתית: בוקר של כאוס ברכבת
  מאות מנוסעי קו לוד-תל אביב הופתעו לגלות שהנסיעה בין התחנות בוטלה. ברכבת טוענים כי הודיעו על המהלך מבעוד מועד והעמידו לרשות הנוסעים אוטובוסים חלופיים, אך הנוסעים המתוסכלים מעידים: "לא נתקלנו בדבר כזה, ברכבת לא נערכו מראש"

  תחנת רכבת לוד ()
  נוסעים מתוסכלים מחוץ לתחנת לוד, הבוקר

  מאות מנוסעי קו לוד-תל אביב התקשו להגיע הבוקר (יום ג') ליעדם לאחר שברכבת ישראל ביטלו את הנסיעות בין התחנות, לטענתם בהודעה מספקת מראש. הנוסעים המתוסכלים שהופתעו לגלות כי לא יוכלו להגיע לעבודתם כמתוכנן סיפרו: "לא הייתה כל הודעה במקום בולט על השינוי".

   

  בניגוד למקרים אחרים בשבועות האחרונים, סגירת הקו הייתה מתוכננת כחלק מתוכנית התחזוקה השנתית, לפיה מבוצעים מאתמול ב-22:00 בערב ועד מחר ב-04:30 עבודות תחזוקה במפגש הכביש-מסילה בכפר חב"ד.

   

  אף שברכבת הודיעו על סגירת הקו כבר בשבוע שעבר, מסתבר שמאות נוסעים לא הבחינו בידיעה והגיעו כבכל בוקר לתחנה. שם חיכה להם מערך שאטלים לאזור תל אביב, אלא שלטענת מספר רב של נוסעים, השאטלים לא היו מאורגנים וההודעה על הפסקת פעילות התחנה לא הייתה ברורה.

  תחנת רכבת לוד ()
  "לא יכול להיות שאף אחד מהנוסעים לא ידע על השינוי"

  אחד הנוסעים סיפר ל-ynet: "הגעתי לתחנה וראיתי אוטובוסים ועשרות אנשים שחיפשו על איזה אוטובוס לעלות. היה עומס מאוד גדול ודחפו להיכנס".

  לדברי הנוסע, הוא ניסה לבדוק בבוקר אם יש רכבת מלוד לתל אביב ולא מצא אחת כזאת. מצד שני, לטענתו, גם לא הייתה כל מודעה במקום בולט על כך שאין היום רכבות במסלול זה.

   

  הנוסע הוסיף: "יש אנשים שהגיעו מהדרום והם יצטרכו להגיע לתל אביב. הרבה אנשים התלוננו שהם הולכים לאחר לעבודה. לא יכול להיות שאף אחד מהנוסעים כאן לא ידע. אפשר היה להודיע על השינוי בצורה קצת יותר רחבה וברורה וקצת יותר זמן מראש".

  בעקבות עיכוב הרכבות- עומסים בתחנת באר שבע צפון (צילום: דניאל פריידלין )
  "מאכזב מאוד שלא נערכו מראש". צפיפות ברכבת, ארכיון(צילום: דניאל פריידלין )

  טלי, שעובדת בראשון לציון ומתגוררת בלוד הופתעה אף היא מהמחסור ברכבות הבוקר. "אני נוסעת בכל יום ברכבת מלוד ורגילה לעיכובים, אבל בדבר כזה לא נתקלתי. יש כאן עשרות אנשים שמחכים לשאטלים ולא נראה שרכבת ישראל נערכה בהתאם.

   

  "שאטל מגיע פעם בכמה זמן ויש פקח אחד מסכן שמנסה להשתלט על העסק. יש כאן אנשים שמחכים כבר כמעט שעה להסעה. תחנת לוד זו תחנה מרכזית, מאכזב מאוד שלא נערכו מראש לכמות הנוסעים הגדולה ועכשיו כולנו נאחר לעבודה".

   

  בר, שיצאה מבאר שבע בקו לכרמיאל ב-06:40, סיפרה כי היא לא הבחינה בשום שלט או הודעת כריזה בתחנת המוצא על מה שעומד להתרחש. "לפני תחנת לוד הכרוז הודיע שזו התחנה האחרונה ורוב הנוסעים, כמוני, היו מופתעים מאוד. אמרו לנו שיהיו שאטלים בחוץ, אבל בהתחלה לא היו ורק כעבור עשר דקות הגיע שאטל שעליו לא הצלחתי לעלות. חיכיתי שם עוד חצי שעה וויתרתי. לקחתי אוטובוס רגיל למרכז".

   

  לא רק מהבוקר

  במקביל, עשרות נוסעים חוו הלילה עיכובים ברכבת שיצאה מצפון לכיוון נתב"ג. אור (34), שעובד בנמל התעופה, סיפר ל-ynet כי הוא חיכה עם עוד כ-35 נוסעים במשך 40 דקות בתחנת בנימינה.

   

  "זה היה ביזיון. בכל פעם אמרו שיש עיכוב קטן של שתי דקות ואז ארבע דקות, ושהם משחררים את המסילה מעבודות התחזוקה. זה כמו שתחסום את איילון ובכל רגע תגיד הנה פותחים. אנשים איחרו לטיסות שלהם וזה חוסר אחריות. נוסעי הרכבת מרגישים כמו אזרחים סוג ז', כאילו אומרים 'בסדר שאנשים לא יגיעו לעבודה'. לפני שמדברים על לחבר את הפריפריה למרכז, תדאגו לדברים המינימליים".

  ידיעות ()
  עיכובים גם ברכבת הלילה בנתב"ג. "נוסעים איחרו לטיסות"

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "בשל עבודות לשדרוג הבטיחות במפגש הכביש מסילה בכפר חב"ד, חלים היום שינויים בתנועת הרכבות באזור לוד. רכבת ישראל פרסמה את דבר העבודות מבעוד מועד בכלל אמצעי התקשורת וכן באמצעות שילוט וכריזה בתחנות. עבור הנוסעים, הועמדו היסעים חינמיים אשר אמנם אינם מחליפים רכבת, אבל מעניקים שירות חלופי. תנועת הרכבות תשוב לסדרה מחר ואנו מתנצלים בפני הנוסעים על אי-הנוחות הזמנית.

   

   

  "בשל תיקוני ליקויי מסילה שהצטברו במשך כחודש ובשל סירוב ועד העובדים בראשות גילה אדרעי לעבוד, נרשמים בימים האחרונים עיכובים בתנועת הרכבות הלילה. זאת בשל מגוון עבודות תשתית המבוצעות מידי לילה בקו החוף. אנו מתנצלים בפני נוסעינו ומקווים כי גילה אדרעי וועד העובדים יפסיקו את הפגיעה האנושה בנוסעים המתרחשת מעל לחודש באמצעות כ-40 הוראות ארגוניות שונות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים