שתף קטע נבחר

רופא מהמרכז נעצר בחשד לביצוע עבירות מין בילדים

ד"ר עידן ברק, בן 37, נעצר בחשד שיצר קשר עם ילדים ברשת. במחשבו נמצאו תכנים פורנוגרפיים בעלי אופי פדופילי. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו - והמשטרה תבקש לחשוף את זהותו

הרופא החשוד (צילום: מוטי קמחי)
ד"ר עידן ברק, הרופא החשוד(צילום: מוטי קמחי)

 

פרסום ראשון: המשטרה חוקרת פרשה חמורה שבמסגרתה נעצר ד"ר עידן ברק, 37, תושב המרכז, בחשד לביצוע עבירות מין חמורות בילדים.

 

ל-ynet נודע כי ד"ר ברק נעצר כבר בסוף השבוע בידי יחידת להב 433 והוא הובא היום (ג') לדיון בבית משפט המחוזי בלוד. בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה לחשוף את זהותו על מנת לאפשר למתלוננים פוטנציאליים נוספים להגיש תלונה נגדו.

 

 

ד"ר ברק נחקר בחשד לביצוע עבירות מין בקטין ברשת לרבות מעשה סדום, סחיטה באיומים וייצור חומר תועבה בדמות קטין.

 

מהמשטרה נמסר כי "החקירה החלה בעקבות דיווח של הקטין למוקד 105 והיא מתנהלת בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה ומלווה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה".

 

לפי החשד, הרופא נהג ליצור קשר עם הקטין  באמצעות אפליקציה למסרים מיידים, ולאחר שביסס את הקשר עמו, ביצע בו בכמה הזדמנויות עבירות מין חמורות במרחב הווירטואלי, תוך ניצול בוטה של תמימותו.

 

עוד אמרו במשטרה כי "מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, שהתנהלה במרחב הווירטואלי זה כמה שבועות, שבמהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים ואחרים שאפשרו לצוות החקירה לזהות את החשוד".

 

לפי המשטרה, החשוד עשה שימוש בכינויים ובפרופילים הפיקטיביים הבאים: Moshecohen, Denisdaniel, Mastpr, Badoy_17. Badboy.

 

מעצרו של הרופא בוצע כמאמור בתום חקירה סמויה של יחידת 105, שהוקמה באחרונה במשטרה, ומטרתה לאתר עברייני מין ברשת - בעיקר כאלה שמנסים ליצור קשר עם ילדים ולפגוע בהם.

  

בחיפוש במחשבו ובביתו של החשוד נמצאו תכנים פורנוגרפיים בעלי אופי פדופילי. כמו כן, החוקרים מצאו תכתובות שהוא ביצע לכאורה עם קטינים ושלפי החשד ביצע בהם מעשים מגונים וככל הנראה אף נפגש עם כמה מהם. 

 

עורך הדין שי רודה, שמייצג את ד"ר ברק, אמר: "מרשי מכחיש את החשדות שמיוחסות לו, וטוען כי לא ידע שגילם האמיתי של הנערים היה מתחת לגיל 16. כשחשד לגבי גילם הוא עצר את המעשים. אולי מדובר בסטייה מינית, אולם חד-משמעית לא מדובר בעבירה פלילית. מדובר ברופא נורמטיבי ללא עבר פלילי".


פורסם לראשונה 02/04/2019 10:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ד"ר עידן ברק
צילום: מוטי קמחי
מומלצים