שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זאקרי לוי: "אני לא יהודי, אבל אני יכול להיות"

  אתם עוד לא מכירים אותו, אבל זאקרי לוי הוא גיבור העל החדש בשכונה. בריאיון אנרגטי לרגל "שהאזאם!" הוא לא מתנצל על הטון הקליל של הסרט, מודה שהוא מאבד את השפיות ומסביר למה השם שלו כל כך יהודי. צפו

   

  את דרכו בעולם הקומיקס החל זאקרי לוי ("צ'אק") דווקא ביקום הקולנועי של מארוול. הוא כיכב בשני סרטי ת'ור האחרונים בתפקיד קטן יחסית ולשמחתו דמותו נאלצה להחזיר את נשמתה לבורא, או לנשיא מארוול קווין פייג'. רוב השחקנים יתאכזבו לגלות שדמותם מסיימת את תפקידה בפרנצ'ייז אימתני ורווחי, אבל ללוי זה דווקא פתח הזדמנות חדשה - לגלם גיבור-על ב"שהאזאם!" של DC, המתחרים הגדולים של מארוול.

   

  "שהאזאם!", ולא - לא מדובר בטעות כתיב או בסרט על אחת האפליקציות היעילות בעולם, הוא גיבור-על שלובש גוף של גבר, אבל בפנים הוא ילד בן 14. שמו מורכב מראשי תיבות של שש דמויות מיתולוגיות שנתנו לו את כוחן: שלמה המלך (הוא משלנו!), הרקולס, אטלס, זאוס, אכילס ומרקוריוס.

   

  כצפוי מהתקציר, הפעם לא מדובר בעוד סרט קודר של DC על הפסיכולוגיה האפלה של גיבורי העל, אלא במוצר קליל יותר. בריאיון ל-ynet עם אנרגיות של נער מתבגר, לוי בן ה-38 מספר שזו אחת הסיבות שהוא נמשך לסרט. "אנחנו נמצאים בעסק שמבדר אנשים, והדבר הכי טהור הוא שמחה, לגרום למישהו לצחוק".

   

  מתוך
  "תמיד הייתי סוג של ילד גדול שנהנה מהחיים". לוי מתוך "שהאזאם!"
  סרטי הקומיקס האחרונים הם כבר מזמן לא רק סרטי גיבורי-על, אלא סוג של מצע תרבותי נכון לתקופה. בין אם זה "הפנתר השחור" שנתן ביטוי לאפרו-אמריקנים או "קפטן מארוול" שהציב במרכזו גיבורת-על. "שהאזאם!" מתרחק מההתחייבויות וחוזר למקורות וללב של סרטי הקומיקס - מתבגרים שמאז ומעולם היו הצרכנים העיקריים של החוברות. אבל גם אם מדובר במוצר בידורי, עדיין אפשר למצוא בו נושאים חברתיים. "יש ילד נכה במשפחה, וכל הילדים באים ממשפחת אומנה", מספר לוי וממשיך, "אני לא יודע איך זה בישראל אבל בארצות הברית יש 450 אלף ילדים במשפחות אומנה ואני לא מכיר אף סרט שבו הם אומרים: 'ראיתי את עצמי על המסך, אני מזהה את עצמי'. זה דבר מאוד יפה לקחת בו חלק".

   

  מה זקארי לוי בן ה-14 היה אומר לך עכשיו?

  "אני לא יודע. הוא היה מאבד את השפיות שלו. הילד בן ה-14 שבתוכי מאבד את השפיות עכשיו, אני מאבד את השפיות שלי! כל החלומות שלי מתגשמים, זה מטורף".

   

  אתה מגלם נער, אבל נראה שבאופן טבעי אתה מגיע עם אנרגיות של ילד בן 14.

  "כן קצת. הייתי רוצה להגיד שהייתה פה עבודה רבה על הדמויות ומחקר, אבל לא. נראה לי שהסיבה שקיבלתי את התפקיד היא כי תמיד הייתי סוג של ילד גדול ואני מאוד נהנה מהחיים".

  מתוך
  "כל החלומות שלי מתגשמים". מתוך "שהאזאם!"

  על אף שמו היהודי, לוי הוא נוצרי אדוק, אבל הוא מודע לעובדה ששמו מתעתע. "במקור אני זאקרי לוי פיו, אני וולשי. אבל בתחילת הקריירה שלי אמרו לי שפיו מעורר הרבה שאלות ושאולי כדאי שאשנה את שמי. חשבתי והתפללתי על זה הרבה כי לא רציתי לא להיות אני, לא רציתי להתכופף בשביל הוליווד. אבל אז חשבתי שאני מותג, בסופו של דבר שחקנים הם מותגים שמישהו קונה או לא, אז אולי אני יכול לשווק את עצמי יותר טוב?

   

  "הבנתי שאם אלך על השם הפרטי והאמצעי שלי עדיין אשאר אני. ואז כולם התחילו להגיד שאני יהודי טוב והסוכנת היהודיה שלי ועורכי הדין היהודים שלי אמרו 'הוא הגוי של הגוי'!'. קראתי את התפקיד של הילד בהגדה של פסח עשרות פעמים אז אני חושב שאני חבר מכובד בשבט". לריאיון המלא צפו בוידאו שבתחילת הכתבה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים