שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שקד ושפי פז בדרום ת"א: "נעביר את פסקת ההתגברות ונוציא את המסתננים"
  הפעילה מדרום תל אביב חברה לשרת המשפטים ושתיהן הציגו במהלך סיור בנווה שאנן את קווי היסוד של הימין החדש: "פסגת התגברות רחבה נגד בג"ץ והתחייבות לא לקלוט אף מסתנן". פעילים שהפגינו מנגד: "סיבוב פוליטי ציני על תושבי השכונות"

    

   

  שרת המשפטים איילת שקד סיירה הערב (יום ג') בשכונת נווה שאנן יחד עם שפי פז, הפעילה מדרום תל אביב שפועלת לגירוש מבקשי המקלט והמהגרים הבלתי חוקיים. פז הביעה את תמיכתה במפלגת הימין החדש ובשקד שאמרה במסיבת עיתונאים משותפת: "בקדנציה הקרובה נעביר את פסגת ההתגברות ונוציא את המסתננים מישראל".

   

  שפי פז ואיילת שקד בדרום תל אביב (צילום: עמית הובר)
  שפי פז ואיילת שקד בדרום תל אביב(צילום: עמית הובר)

  בסיור השתתפו כ-30 פעילי הימין החדש וכ-20 תושבים. פעילי מרצ ופעילי "מטה המאבק לשיקום דרום ת"א" הגיעו להפגין מול מסיבת העיתונאים ושוטרים חצצו בין הצדדים.

   

  "דרום תל אביב היא לא החצר האחורית של מדינת ישראל" אמרה שקד. "לתושבים מגיע לחיות בשקט ובשלווה בלי תחושת זרות בביתם. לצערי בג"ץ פסל שלוש פעמים חוקים להעברת מסתננים לתקופה ארוכה למתקן חולות. אלו היו התערבויות מיותרות של בג"ץ במדיניות הממשלה. בקדציה הנוכחית התחלנו לפעול בעניין, אך לצערי לא התקיים שיתוף פעולה מצד מרכיבי הקואליציה לחקיקת פסקת ההתגברות".

   

  פז הוסיפה: "אנחנו צריכים את איילת שקד במשרד המשפטים. אנחנו צריכים בג"ץ אחראי שטובת העם לנגד עיניו. אנחנו צריכים לחזור למתכונת הנכונה של איזונים ובלמים של הרשויות. אנחנו צריכים ריבונות ישראלית בכל פינה של ארץ ישראל, כולל שכונות דרום תל אביב".

   

  עוד אמרה פז כי "שנים אנחנו מתנהלים במאבק קשה נגד ממשלה שרוצה ולא רוצה, נגד בג"ץ שלא רוצה, נגד קרנות ועמותות שרוצות בדיוק את ההיפך, ותמיד מהלכים על החבל הדק בין הכעס על הימין שלא עושה מספיק לבין הידיעה שהשמאל מבשר את סופנו. היום זה נגמר. בעקבות שיחות והבנות עם מפלגת הימין החדש גובש ונחתם מסמך דרישות למשא ומתן הקואליציוני עם נתניהו. היום אנחנו יודעים שלא נימחק שוב כאשר כל המגזרים יפעילו לחצים וקולנו יאבד. הפעם הוא יישמע".

   

  שפי פז ואיילת שקד בדרום תל אביב (צילום: עמית הובר)
  איילת שקד נואמת במסיבת העיתונאים(צילום: עמית הובר)

  שפי פז ואיילת שקד בדרום תל אביב (צילום: עמית הובר)
  שפי פז(צילום: עמית הובר)

  בין הדרישות שיוצגו במו"מ הקואליציוני: פסקת התגברות רחבה והתחייבות הממשלה תתחייב לא לחתום על כל הסכם עם נציבות האו"ם לפליטים אשר יכלול קליטה של מסתננים לא חוקיים בישראל".

   

  פעילות ופעילי מטה המאבק לשיקום דרום תל אביב שהפגינו הערב מול מסיבת העיתונאים אמרו: "נמאס מהסיבוב הפוליטי הציני שהימין החדש עושה על הגב של השכונות. לא ראינו אותם נאבקים על כספי שיקום דרום ת"א שהממשלה הבטיחה ולא הגיעו. לא ראינו שהיו מודאגים מהבעיות החברתיות הבוערות כאן של סחר בנשים, של סחר בסמים, לא ראינו שהציעו פתרון לדרות ודרי הרחוב. לא ראינו שהתייצבו לצידנו למען פתרון אנושי שהוצע במתווה האו"ם לכל מי שחיים בדרום ת"א. מספיק גורמים כבר באו לכאן לפלג, להסית ולהבעיר אש. אנחנו דורשות ודורשים פתרונות אמיתיים לתושבות ותושבי דרום תל אביב".

   

  מארגון הסיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל (א.ס.ף) נמסר בתגובה לדברי שקד ופז: "אנחנו מודים לאיילת שקד על כך שבחרה להקדיש את הימים האחרונים של קמפיין הבחירות שלה לביקור בדרום תל אביב - חבל שבכל תקופתה בממשלה לא הועבר שקל אחד לשיקום השכונות באזור. מה שהשרה כן יודעת לפזר - הבטחות שאפשר להחזיר פליטים לאריתראה - הן שקר במצח נחושה.

   

  לפני שנה הביאה נציבות האום תכנית נדירה ונדיבה לפתרון הסוגיה: הנציבות תעביר מחצית ממבקשי המקלט בישראל למדינות מערביות. מי שישאר בישראל יקבל מעמד הומניטרי זמני לחמש שנים שיפתח בפניהם את שירותי הרווחה והבריאות ויעניק להם אישור עבודה. נציבות הפליטים הסכימה לסייע בעלויות, בפיזור של מבקשי המקלט בישראל ובמתן הכשרות. ההצעה הזו - מוסרית, הגיונית, בת קיימא - סונדלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים