שתף קטע נבחר

האנשים של פייגלין: אלו מועמדי רשימת זהות לכנסת

הכלכלן שלא מאמין שיש אפליה של נשים בשוק העבודה, הפעילה החברתית למען הגברים בישראל והמנכ"ל שמכנה את הכהניסטים "צדיקים" וקורא "לגירוש המסתננים עד האחרון שבהם". תעודות הזהות של מועמדי זהות, והוויתור על הדרישה לעגן את לגליזציית הקנאביס בהסכם הקואליציוני

 

 

מפלגת זהות שהחלה את מערכת הבחירות הרבה מתחת לאחוז החסימה מגיעה אל הישורת האחרונה כשהסקרים מנבאים לה ארבעה עד שבעה מנדטים. מאחורי יו"ר המפלגה משה פייגלין, חבר הכנסת לשעבר מהליכוד, עומדת רשימת מועמדים שייתכן שחלקם יהיו חברים בכנסת הבאה.

 

במפלגה אמרו היום (ד') כי הם מתכוונים לוותר על הדרישה לעגן בהסכם הקואליציוני אישור לגליזציה של קנאביס, לאור ההבנה שזה עשוי להיות מורכב בקואליציה עם החרדים ועם איחוד מפלגות הימין. עם זאת, גורמים במפלגה הבהירו כי "זהות לא תיכנס לשום ממשלה מבלי שיובהר שתהיה לגליזציה עוד במושב הראשון של הכנסת".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

אנשי מפלגת זהות נבחרו באמצעות פריימריז פתוחים שבהם הצביעו 12 אלף משתתפים באתר מיוחד מאובטח. השני ברשימה הוא הרב חיים אמסלם, שנמצא במקום השני בזכות שריון של פייגלין.

 

כנס מפלגה זהות (צילום: מוטי קמחי)
חברי הרשימה בכנס של המפלגה(צילום: מוטי קמחי)

פייגלין בכנס זהות (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר המפלגה, משה פייגלין בכנס הבחירות של זהות(צילום: מוטי קמחי)

 


 

מייסד ש"ס שספג שיימינג ברחוב החרדי

במקום השני ברשימת זהות נמצא כאמור יו"ר תנועת "עם שלם", הרב חיים אמסלם שהיה בעבר חבר כנסת מטעם מפלגת ש"ס ואחד ממייסדיה. בבחירות לכנסת ה-19 הוא התמודד ברשימה עצמאית, אך לא עבר את אחוז החסימה.

חיים אמסלם (צילום: אבשלום לוי)
אמסלם. מייסד ש"ס לשעבר(צילום: אבשלום לוי)

 

 

אמסלם ידוע כמתנגד למונופול של הרבנות הראשית ובעל גישה שדוגלת בהקלת הליך הגיור של ישראלים שאינם יהודים על פי ההלכה. בריאיון היום לאולפן ynet הוא סיפר: "אני מזוהה עם מאבקים מסוימים שבעקבותיהם עברתי שיימינג בעולם החרדי. אני איש של היהדות המתונה, המקרבת והמחבקת שאומרת 'חיה ותן לחיות'".

 

הכלכלן שלא מאמין באפליית נשים בשוק העבודה

גלעד אלפר, כלכלן בעל תפיסת עולם ליברלית, הוא זה שנמצא במקום השלישי ברשימת זהות. אלפר הוא חבר המועצה הכלכלית שמייעצת לשר האוצר ואנליסט ראשי בבית השקעות גדול.

גלעד אלפר  (צילום: אבשלום לוי)
אלפר. הכלכלן שכתב חלקים נרחבים מהמצע הכלכלי של המפלגה(צילום: אבשלום לוי)

הוא הקים בלוג בשם "קפיטליזם" שבו העלה סרטונים שמסבירים את השקפת עולמו הכלכלית. אלפר גם כתב חלקים נרחבים מהמצע הכלכלי של זהות.

 

באחד מפרסומיו בבלוג טען שנשים אינן מופלות בשוק העבודה: "אני לא יודע אם כחלון באמת מאמין בשטות הזו שכל המעסיקים בארץ הם חבורת שוביניסטים שונאי נשים. הפער בין נשים לגברים לא נובע מעצם היותן נשים, אלא נשים לא עושות את אותה העבודה באותן שעות כמו גברים, ולכן אין פה אפליה".

 

הפעילה למען הגברים בישראל

במקום הרביעי נמצאת ד"ר רונית דרור, עובדת סוציאלית שעומדת בראשות עמותת 'לצדכם' למען הגברים בישראל. העמותה פועלת ל"תמיכה ושיקום גברים נפגעי תקיפה מינית ואלימות פיזית וכן אבות בהליכי גירושים בקונפליקט גבוה".

רונית דרור (צילום: אבשלום לוי)
דרור. יו"ר עמותה למען הגברים בישראל(צילום: אבשלום לוי)

דרור קוראת לביטול חזקת הגיל הרך ולשינוי בשיטת תשלום המזונות, כך שיהיו שוויוניים כלפי גברים. באירוע של המפלגה אמרה דרור: "החוקים שצריכים להשתנות קודם כל הם אלו שפוגעים בכולם. אבא הוא לא סוג ב' ואמא לא נועדה לטפל לבדה בילדים. חזקת הגיל הרך היא ארכאית ומיושנת ולא מתאימה למאה ה21. חייבים לתקן את המצב - לבטל את חוק חזקת הגיל הרך ולקדם מזונות שוויוניים".

 

בראיון בעבר הביעה התנגדות לחוק ההפללה ואמרה: "יש כמיליון צרכני זנות בישראל, וגם נשים שסביר להניח שבהן לא ייפגעו, המשתמשים ברמות שונות בתעשיית המין, מהליכה למועדוני חשפנות עד מסאז' ומפגשים מיניים. כל החבר'ה האלה ברגע שייתפסו, יואשמו כעברייני מין, על כל ההשלכות כולל מאסר, ועתידם סביר להניח שייפגע עד ייהרס".

 

הפעילה שקידמה את "שיטת השוברים בחינוך"

עו"ד ליבי מולד, עורכת דין ובעלת תואר שני בתקשורת פוליטית, נמצאת במקום החמישי ברשימת המפלגה. בעברה היא הייתה חברה ב"תנועה הליברלית החדשה" שפועלת לקידום ליברליזם ושוק חופשי. כמו כן, היא ניסתה להקים בעבר בית ספר ונכשלה לאחר שלדבריה "לא הצלחתי להתגבר על הבירוקרטיות הבלתי-אפשריות להקמת בית ספר".

ליבי מולד (צילום: אבשלום לוי)
עו"ד מולד. ניסתה להקים בית ספר וכשלה(צילום: אבשלום לוי)

מולד הובילה את הכנסת "שיטת השוברים בחינוך" לתוך מצע המפלגה. שיטה שלדבריה "מבקשת להכניס תחרות בריאה לבתי הספר".

 

מנהל הלשכה שאוהב את הכהניסטים

במקום השישי נמצא שי מלכה, מנכ"ל המפלגה ואחד ממייסדיה, שמתגורר ביישוב אפרת שבגוש עציון. מלכה מלווה את פייגלין כבר 16 שנים ובין היתר היה מנהל לשכתו בעת שכיהן כחבר כנסת. כמו כן הוא היה בעבר מנכ"ל "מנהיגות יהודית" בתנועת הליכוד.

שי מלכה  (צילום: אבשלום לוי)
מלכה. מלווה את פייגלין כבר 16 שנה(צילום: אבשלום לוי)

בשיחה עם הגולשים בעמוד הפייסבוק של פייגלין, בתחילת ינואר, נשאל מלכה אם זהות מתנגדת לחיסונים בכפייה. "הסוגיה של החיסונים היא סוגיה סופר נפיצה", ענה. "אנחנו נגד כפייה, נקודה. יש פה סוגיה מורכבת, מי שאוהב את הילדים הכי הרבה זה ההורים, לא המדינה. צריך לסמוך קצת על ההורים, אף הורה לא רוצה שהילד שלו ייפגע".

 

הוא כינה אז את אנשי "עוצמה יהודי" הכהניסטית "צדיקים". "אנחנו אוהבים את אנשי עוצמה יהודית, יקרים, אהובים, צדיקים. כולנו רוצים ריבונות מלאה על ארץ ישראל, אבל הזהות האידיאולוגית בין המפלגות שונה", אמר מלכה ולגבי שאלה אחרת ענה: "אנחנו בעד גירוש המסתננים, עד האחרון שבהם, בלי גמגום, בלי כן, בלי אולי. בלי חולות, בלי בג"ץ".

 

הד"ר לפיזיקה שטוען: "אין טרור יהודי"

ד"ר רפאל מינס, ד"ר לפיזיקה ומרצה באוניברסיטת אריאל, נמצא במקום השביעי של רשימת זהות לכנסת. מינס, תושב קריית נטפים שבשומרון וממייסדי המפלגה, הוא חבר הוועד המנהל של עמותת "מכון אבולעפיה" – מרכז ללימודים וטיפולים פסיכותרפיים אינטגרטיביים על פי היהדות.

רפאל מינס (צילום: אבשלום לוי)
ד"ר מינס. "אפעל לצמצם את המוערבות של הממשלה בחיי האזרח"(צילום: אבשלום לוי)

ד"ר מינס הצהיר: "חייתי בארצות הברית כשעבדתי על הפוסט דוקטורט שלי ושם למדתי שיש מי שהליברליזם נמצא בדמו. אמרתי לעצמי שכשאשוב לארץ אנסה לקדם ליברליזם. אפעל לצמצם את המעורבות של הממשלה בחיי האזרח, ולהשיב לאזרח את חירותו וזכויותיו".

 

בראיון לפני חודשיים ל"כאן אשקלון" הביע את התנגדותו לשימוש במונח טרור יהודי: “כשערבי הורג יהודי, אז אומרים שהוא ‘נהרג’, אבל כשיש רק חשדות כלפי הנערים בעניין מותה של אישה ערבייה, מיד זועקים ‘רצח’ ו’טרור’. זה שיח חדש, שמנסים בעזרתו ליצור תודעה כוזבת. אין בישראל טרור יהודי".

 

העולה ממרוקו שקובע: "אין זהות פלסטינית"

מספר שמונה במפלגה, אלברט לוי, נולד במרוקו ועלה לארץ ב-1994. הוא איש עסקים שהקים חברות ליבוא ויצוא מחשבים בחמש מדינות. כמו כן, הוא חבר בדירקטוריון של חברה שמודדת את איכות האוויר במדינות שונות בעולם, גם בישראל.

אלברט לוי  (צילום: אבשלום לוי)
לוי. "אין כלל וכלל זהות לאומית פלסטינית, ואף פעם לא הייתה"(צילום: אבשלום לוי)

 

לוי מאמין כי "ארץ ישראל כולה שייכת לעם היהודי כולו, בליבה ירושלים, ובלב ירושלים הר הבית. אין כלל וכלל זהות לאומית פלסטינית, ואף פעם לא הייתה. מדינת ישראל חייבת להחיל את ריבונותה בכל ארצנו ולבטל מיד את הסכמי אוסלו האומללים".


פורסם לראשונה 02/04/2019 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים