שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קנס לליכוד: "'זזים ימינה' - עבירה לכאורה על חוק הבחירות"
  יו"ר ועדת הבחירות המרכזית חנן מלצר הטיל קנס של 15 אלף שקל על רשימת הליכוד, מטה "זזים ימינה" והעומד בראשו מרדכי בניטה. המטה הוגדר א-מפלגתי למרות שמומן ע"י הליכוד. מלצר: "מדובר לכאורה בעבירה על חוק הבחירות, שדינה להיחקר על ידי המשטרה"

   

   

  מלצר מזהיר מנכ"ל הליכוד שהוא עלול לעמוד בפני דין פלילי    (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

  מלצר מזהיר מנכ"ל הליכוד שהוא עלול לעמוד בפני דין פלילי    (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, קבע אמש (יום ג') כי פעילות עמותת "זזים ימינה" מהווה לכאורה עבירה על חוק הבחירות, שדינה להיחקר על-ידי המשטרה. למלצר אין סמכות להורות למשטרה על פתיחת חקירה, אך מדובר בהמלצה שבדרך כלל מתקבלת. השופט קנס ב-15 אלף שקלים את רשימת הליכוד, מטה "זזים ימינה" והעומד בראשו מרדכי בניטה.

   

  השופט מלצר פרסם צו האוסר על מטה "זזים ימינה" ועל רשימת הליכוד, לפרסם מודעות כלשהן בהן יצוין כי הוא מורכב מאנשים לא מפלגתיים, או מגורמים המשתייכים לרשימות או מפלגות שאינן הליכוד. עוד הורה כי כל המודעות שפורסמו - יוסרו עד למחרתיים בשעה 22:00 וכי במודעות עתידיות יצוין במפורש כי המטה פועל מטעם רשימת הליכוד.

   

  חנן מלצר (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)
  חנן מלצר (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

  פרסום תעמולה של
  פרסום תעמולה של "זזים ימינה"

  במהלך הדיון שנערך הערב בעתירה שהגיש עו"ד שחר בן מאיר, בטענה כי "זזים ימינה" עוברת על חוק מימון מפלגות בכך שהיא גוף פעיל בבחירות שלא נרשם אצל מבקר המדינה, הזהיר מלצר את מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, כי הוא עשוי לעמוד בפני הליך פלילי בעקבות התנהלותו בנושא.

   

  בעתירה נטען כי "זזים ימינה" עוסקת בפעילות פוליטית שממומנת על ידי הליכוד, אך לא מציינת זאת בפרסומי התעמולה שלה, בניגוד לפסיקתו של יו"ר ועדת הבחירות.


  צורי סיסו (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)
  צורי סיסו (צילום: ועדת הבחירות המרכזית)

   

  בליכוד הודו בתשובתם לעתירה, כי "זזים ימינה" היא גוף שמתנהל במימונה ובשליטתה ומהווה אחד מהמטות שהיא מפעילה במהלך מערכת הבחירות. זאת, על אף שהדבר הוסתר בפרסומים של הגוף, שטען בתחילה כי מדובר ב"אנשי שטח לא מפלגתיים הפועלים בשם המחנה הלאומי להבטיח את שלמות הארץ".

    

  השופט מלצר אמר למנכ"ל הליכוד במהלך עדותו בדיון: "הצהרתם שזה מטה לא מפלגתי ואין לו קשר עם המפלגה שלכם ועכשיו יש שינוי בעמדה. נוכח זאת שאתה תומך בשינוי העמדה ומאמץ את הפעילויות האלה, אני חייב להזהיר אותך שכל מה שתאמר כאן עלול לשמש נגדך בהליך פלילי אם ייפתח". מלצר התיר לסיסו להימנע מלענות על חלק מהשאלות כדי שלא להפליל את עצמו. הכרעה בעתירה תינתן בימים הקרובים. 

   

  ועדת הבחירות דנה גם בעתירת רשימת "כחול לבן" נגד הליכוד, בעקבות הפרת החלטתו כי אין לתלות שלטי תעמולה במעון ראש הממשלה בירושלים. במהלך הדיון חזר מלצר פעם נוספת על הנחייתו, לאחר שהליכוד הפר אותה מספר פעמים. נציגי הליכוד טענו כי השלטים נתלו מחוץ לבית ראש הממשלה, אך מלצר הדגיש כי הוא מתייחס למתחם כולו. מלצר הזהיר את נציגי הליכוד: "אם עוד פעם ההוראה שלי לא תקוים אני אפתח בהליך של ביזיון", אך החליט שלא לנקוט בהליכים לגבי ההפרות שכבר בוצעו. 

   

  בשולי הדברים, נזף מלצר בנציגי הליכוד בעקבות הודעה שפרסם הליכוד שבה נכתב כי הוא דחה עתירה נגד שידור מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין תחקיר "ידיעות אחרונות" ו"ניו יורק טיימס" על רשת החשבונות המזויפים למען המפלגה. לדברי מלצר, כלל לא הוגשה עתירה שכזו. הוא הוסיף כי הודעת הליכוד הייתה "פייק ניוז" ו"ספין", והדגיש כי בפעם הבאה שתפורסם הודעה שקרית שכזו, הוא יבקש להעמיד לדין את האחראי לכך.

   


  פורסם לראשונה 02/04/2019 23:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ועדת הבחירות המרכזית
  יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר
  צילום: ועדת הבחירות המרכזית
  מומלצים