שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים מטעם אקו"ם יוענק לסופר ישעיהו קורן

  הסופר ישעיהו קורן והמלחין אמנון וולמן יקבלו פרסי מפעל חיים מטעם אקו"ם, על סך 35 אלף שקלים כל אחד. יוצרים נוספים יזכו בפרסים על עשייתם בתחומי הספרות, השירה והמוזיקה הקונצרטית

  הזוכים בפרסי אקו"ם לשנת 2019 הוכרזו היום (ד'): הסופר ישעיהו קורן והמלחין אמנון וולמן יקבלו פרס מפעל חיים, על סך 35 אלף שקלים כל אחד. פרסים נוספים יוענקו ליוצרים נבחרים מתחומי הספרות, השירה והמוזיקה הקונצטרית. טקס החלוקה ייערך בבית היוצר של אקו"ם בתל אביב, ב-16.4.

   

  ועדת השיפוט בתחום הספרות, בה ישבו ציפי גון גרוס, טל ניצן ועמרי הרצוג כתבה על קורן כי "הפסיפס המושלם של יצירותיו מגלם ספרות רבת משמעות, שלאורך עשורים רבים מהווה מגדלור של יושרה אמנותית". לפי הוועדה, "הקורפוס של יצירתו מזדהר בתרבות הישראלית כמופת של כתיבה ספרותית צלולה, שמסעירה את הלב ואת הדעת. יצירתו אינה מהלכת בגדולות; אדרבה: היא אינטימית, מצטנעת ולא נעתרת למחוות גדולות. אולם האינטימיות הזו מופעלת על ידי עידון סגנוני ועלילתי שנימיו דקים; הוא מחולל נס ספרותי, משום שהרגש שהוא מייצר נשען על מה שכתוב, אך גם על מה שנרמז ונעדר".

   

  ישעיהו קורן (צילום מסך מתוך פרויקט
  ישעיהו קורן(צילום מסך מתוך פרויקט "סופרים קוראים")

  קורן, חתן פרס ביאליק לשנת 2008, החל לכתוב בשנות ה-60, ופירסם במהלך העשורים שחלפו מאז חמישה רומנים וקבצי סיפורים בלבד: "מכתב בחולות", "לוויה בצהריים", "יונים לא עפות בלילה", "העומדים בלילות" ו-"שתי כפות ידיים ומלה". על אף שמיעט לפרסם, הוא נחשב לאחד הקולות הייחודים והבולטים בקרב סופרי "דור המדינה".

   

  בוועדת השיפוט בתחום המוזיקה הקונצרטית ישבו ד"ר חנה אג'יאשוילי, ד"ר יאיר קלרטג ודן יוהס. לדבריהם, בחרו להעניק פרס מפעל חיים לאמנון וולמן בשל תרומתו פורצת הדרך לעולם המוזיקה הישראלי. "וולמן הוא מחלוצי המוזיקה הניסיונית, המוזיקה האלקטרונית ואמנות הסאונד בישראל", כתבו, והוסיפו כי "הביא עימו לישראל שלל גישות יצירתיות חדשות, ובכללן שימוש באמצעים אלקטרונים להפקת צליל, מיצגי סאונד, אלתור חופשי ושיתופי פעולה אמנותיים". עוד ציינו כי הוא "הרבה להתעסק ביצירתו בנושאים חברתיים ופוליטיים ולשלב אמנות ואקטיביזם".

   

  לצד אלו, יוענקו פרסים נוספים, על סך 15 אלף שקלים כל אחד, במספר קטגוריות. בתחום הספרות, פרס לעידוד פרסום יצירה יוענק לענת זכריה על ספר השירה "עד עצם היום הזה", פרסים ליצירות המוגשות בעילום שם יוענקו לרומן "שמוליק ידי זהב" מאת אביבה ברושי ולספר השירה "ישירים" מאת צבי עצמון ופרס לעידוד פרסום יצירה לספרות ילדים ונוער יוענק לליאור שטרנברג על הספר "עד קצה הארץ". בתחום המוזיקה, פרס על הישג השנה למלחין יוענק ליוסף ברדנשווילי על יצירתו "הכל הוא מראה", פרס לעידוד פרסום יצירה יוענק למלחינה טליה עמר על יצירתה TRIANGULATION ופרס ליצירה המוגשת בעילום שם יוענק ליצירה "כרונופוביה" מאת המלחין אליאב קול.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך מתוך פרויקט "סופרים קוראים"
  ישעיהו קורן
  צילום מסך מתוך פרויקט "סופרים קוראים"
  לאתר ההטבות
  מומלצים