שתף קטע נבחר

מחוסר ראיות: מעורב בפיצוץ רכב זוכה מהרשעה בהריגה

חביב סרסור מכפר קאסם הורשע בהסדר טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע בלבד וירצה 45 חודשי מאסר. נאשם נוסף במקרה הורשע בסעיף זהה וירצה 20 חודשי מאסר. הרוצחים טרם נתפסו

 

 

בית המשפט המחוזי בלוד זיכה היום (ד') מחוסר ראיות את חביב סרסור, תושב כפר קאסם, שנאשם בהריגה במסגרת משפט רצח עלי עאמר (32). עאמר נרצח לפני כעשרה חודשים בפיצוץ רכב בכפר סבא.

 

למרות הזיכוי מעבירת הריגה, על חביב, שיוצג על ידי עורך דין ירום הלוי, נגזרו 45 חודשי מאסר לאחר שהורשע בקשירת קשר לביצוע פשע במסגרת הסדר טיעון. על הנאשם השני, מוחמד טהא, שיוצג על ידי עורך דין אורי בר עוז ונדיר בראנסי, נגזרו 20 חודשי מאסר, גם כן בגין קשירת קשר לביצוע פשע.

פיצוץ רכב מחלף אלישמע  ()
רכבו של עאמר עולה באש אחרי הפיצוץ שבו חוסל

נציגת הפרקליטות אמרה בדיון בעניינו של סרסור: "אני מדגישה שנמחקה עבירת ההריגה ובסופו של דבר לא יכולנו להוכיח שהוא ידע את התוכנית".

 

עלי עאמר תועד ביום הרצח כשיצא מביתו לכיוון כפר סבא. הוא נכנס לקיוסק יחד עם אחיו וקרוב משפחה נוסף ובמהלך נסיעתם הרכב התפוצץ. מחקירת המשטרה עלה כי סרסור תועד כשהוא עוקב אחרי עאמר. בשלב זה, זהות הרוצחים אינה ידועה.

פיצוץ רכב מחלף אלישמע  ( צילום: ביקורת בונה)
( צילום: ביקורת בונה)

עלי עאמר ()
הנרצח עלי עאמר

בתקופת הרצח אירעו כמה אירועים אלימים בכפר קאסם. ב-16 בנובמבר 2017 התפוצץ באזור מחלף קק"ל בנתיבי איילון מטען חבלה שהונח ברכב שבו נסעו עמאר ומקורבו עבד עראר, שמת במקום. עלי נפצע עקב הפיצוץ.

 

במהלך דצמבר 2017 וינואר 2018 בוצעו מעקבים אחר עלי ומקורביו במטרה לפגוע בהם. ב-5 בפברואר 2018, בזמן שעאמר נסע ביחד עם אחיו מוחמד ברכב בכפר ירו אלמונים כמה כדורים לעבר הרכב, כדי לפגוע בעאמר ובאחיו. כתוצאה מהירי נפצע האח מוחמד.

עו"ד נדיר בראנסי ועו"ד אורי בר עוז ()
עו"ד נדיר בראנסי ועו"ד אורי בר עוז

ב-1 במאי 2018, בעת שנסע עאמר עם אחיו מוחמד ודודו בכפר סבא, התפוצץ מטען חבלה שהונח ברכבו. בפיצוץ נהרג עאמר.

 

עורך הדין נדיר בראנסי, המייצג את מוחמד טהא, אמר כי "במסגרת ניהול התיק הצבענו על קשיים ראייתיים מובנים, כגון בעיה בזיהוי קול ואיכונים. מכאן בא לעולם הסדר הטיעון, שבמסגרתו נמחקו העבירות החמורות שיוחס לנאשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ביקורת בונה
רכבו של עאמר בלהבות אחרי הפיצוץ
צילום: ביקורת בונה
מומלצים