שתף קטע נבחר

ירי בתוך הגוש: חילופי האשמות בין כחול לבן לעבודה

מפלגתו של גבאי יצאה בקמפיין שבו היא מטילה ספק בהתחייבות של כחול לבן לא לשבת עם ראש הממשלה נתניהו. במפלגתו של גנץ לא נשארו חייבים, ובכירים בה טוענים: "זה לא קמפיין, זה פייק ניוז"

 

 

הירי בתוך הנגמ"ש מגיע גם לשמאל: מפלגת העבודה הפיצה אתמול (ד') מסרון שבו נכתב: "גנץ נערך ליום שאחרי הבחירות: פיצול מלפיד וכניסה לממשלת נתניהו". בכירים בכחול לבן: "הקמפיין שלהם נגדנו מטורף, אנחנו לא נשב עם ביבי. זה פייק ניוז".

 

אבי גבאי ציפי  בני גנץ (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)
ירי בתוך הגוש: בני גנץ ואבי גבאי(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

המסרון הצטרף לדברים שאמר יו"ר המפלגה, אבי גבאי, בהם העריך שגנץ יילך עם נתניהו. "לפיד וליברמן הם השדכנים בחתונה שלהם", הוא הסביר. גבאי לא הסתפק בזה, ויצא נגד הסכם הרוטציה של גנץ ולפיד: "חייבים לבטל אותה. היא מונעת מ-2-3 מנדטים מהימין להצביע לגוש שלנו".

 

בעבודה טענו כי הקמפיין מבוסס על סקר פנימי שעשו, אבל בכחול לבן טענו מנגד שאין כלל סקר כזה. "אצלנו הנתונים אחרים לגמרי", הדגישו.

 

במטה כחול לבן האשימו כי העבודה פוגעת במודע בסיכויים להחלפת נתניהו. "הקמפיין שלהם נגדנו מטורף", אמר בכיר ברשימה.

 

גנץ עצמו התייחס אתמול לעימות בשיחות עם מקורביו. "אנחנו מטר מהניצחון", אמר. "המפלגה הגדולה תקבל את המנדט ונדע להרכיב את הממשלה".

 

מקורבים ליו"ר העבודה טענו מצידם כי הקמפיין שלהם הגיע רק לאחר שבכחול לבן עיוותו לטענתם את המציאות.

 

"לא תקפנו אותם עד שגנץ התחיל עם הקמפיין שהם חייבים עוד 4-5 מנדטים כדי לנצח", הסבירו. "מתחילת הדרך אנחנו עוזרים להם. אנחנו רוצים יותר מהם שהם ינצחו, כי אנחנו לא נשב עם ביבי".

 

השיח הדו-מפלגתי הזה נמשך, כשבכחול לבן האשימו את העבודה בסיוע לשלטון הליכוד. "העבודה הפכה לסייענית הראשית של נתניהו", אמרו, "במקום לתקוף אותו, החליטו בעבודה להצטרף לדרכו על ידי הפצת שקרים ופייק ניוז. עוד שני מנדטים לעבודה לא ישנו דבר, עוד שני מנדטים לכחול לבן יכולים להיות ההבדל בין ניצחון להפסד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס גמבורג, אלכס קולומויסקי
אבי גבאי ובני גנץ
צילום: אלכס גמבורג, אלכס קולומויסקי
מומלצים