שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חילונים, זו מלחמה על העתיד

  לציבור החילוני יש בבחירות האלה הזדמנות לשים קץ לברית המושחתת והמזיקה בין נתניהו לבין המפלגות הדתיות והחרדיות | דעה

  הבחירות ביום שלישי יקבעו את העתיד של הציבור החילוני בישראל. בזמן שהתקשורת מדברת בלי הרף על שטויות ורכילויות, מאחורי הקלעים הולכת ונרקמת עסקה פוליטית שתגרום נזק אדיר לציבור החילוני - אלא אם נתעורר ונעצור אותה בזמן, בקלפי.

   

  נתניהו יודע שהדרך היחידה שלו להישאר בשלטון אחרי הבחירות האלה, היא לחתום על ״מסמך כניעה״ מול המפלגות הדתיות והחרדיות. כדי להקים קואליציה, הוא יצטרך את התמיכה של המפלגות הללו, והוא יהיה מוכן לעשות כל מה שהן יבקשו ממנו: סגירה של עסקים חילוניים, פגיעה בזכויות ההומואים והלסביות, קידום חוקי אפליה נגד חילונים, הפיכת החינוך החילוני למפעל החזרה בתשובה, וכמובן העברת תקציבי עתק למערכת החינוך החרדית שבה הילדים לא לומדים אנגלית ומתמטיקה, מה שיגרום נזק כלכלי ארוך טווח לכל מדינת ישראל.

   

  חשוב מכך, נתניהו יודע שכמה חודשים אחרי הבחירות, היועץ המשפטי לממשלה יגיש נגדו כתב אישום חמור, כזה שבכל מדינה דמוקרטית אמור להוביל להתפטרות מיידית של המנהיג. אבל נתניהו לא מתכנן לעשות את הדבר המכובד וללכת הביתה. אם זו הייתה התוכנית שלו, הוא בכלל לא היה מתמודד עכשיו בבחירות. נתניהו מתכנן במקום זאת להתבצר בתפקידו, ולשחד את המפלגות החרדיות והדתיות שימשיכו לתמוך בו גם אחרי כתב האישום. אולי הוא בכלל יבקש מהן לתמוך ב"חוק הצרפתי", שאמור להגן עליו מפני העמדה לדין. כדי להתחמק מאישום בשוחד, הוא ישלם שוחד פוליטי - ומי שיקבלו את החשבונית יהיו החילונים בישראל.

   

  לחשבונית הזו יש גם מחיר כלכלי. החילונים בישראל מוציאים יותר על דלק, כי אין תחבורה ציבורית בכלל בסופי שבוע. הם משלמים יותר למורים פרטיים, כי בבתי הספר שלהם הילדים מצטופפים כמו סרדינים, בזמן שבתי ספר במגזר הדתי מקבלים תקציב לכיתות קטנות יותר. הם משלמים יותר בסופרמרקטים, בשביל לממן את מערך הכשרות המושחת - שפוגע, דרך אגב, גם בעשרות אלפי דתיים מתונים.

   

  הממשלה הקודמת שהייתה פה גרמה נזק אמיתי לחילונים בישראל. אבל זה עוד כלום לעומת מה שיקרה אם נתניהו, ליצמן וסמוטריץ' יקבלו עוד קדנציה. נתניהו הוא כיום איש חלש ומפוחד, שיעשה הכל כדי לא להגיע לבית המשפט. החרדים רואים את החולשה הזו, והם יידעו איך לנצל אותה.

   

  אז איך עוצרים את העסקה המסוכנת הזו? זה פשוט מאוד: ביום שלישי הקרוב, אין חילוני שנשאר בבית. אין חילוני שנמצא בחו"ל - אם צריך, דוחים טיסה או חוזרים לישראל במיוחד. בקלפי, מצביעים כמו שעושים החרדים: לפי האינטרסים שלנו. לא לפי איזה פוליטיקאי מדבר יותר טוב בטלוויזיה, או איזו פוליטיקאית יותר מרגשת אותנו. דרך החיים שלנו נמצאת תחת איום. במצב כזה, מצביעים אך ורק למפלגות שיקטינו את הסיכוי לעסקת השוחד הפוליטי של ביבי עם המפלגות החרדיות.

   

  עבור חילונים שמשתייכים לימין ולמרכז, האופציה הטובה ביותר היא "כחול לבן". אם המפלגה הזו תקבל יותר קולות מהליכוד, יש סיכוי גבוה שהיא תקים ממשלת ימין חילונית יחד עם הליכוד. בתור איש שמאל, זו לא התוצאה שאני מקווה לה - אבל אני מעדיף אותה על פני ממשלת נתניהו-ליצמן-סמוטריץ'. עבור חילונים שמשתייכים לשמאל, יש שתי מפלגות בבחירות האלה שמחויבות להילחם בכפייה הדתית, לא משנה אם הן יהיו בקואליציה או באופוזיציה - העבודה ומרצ.

   

  הערה אחרונה: אביגדור ליברמן ישב בממשלה הקודמת יחד עם ש״ס ואגודת ישראל, והיה שותף ל"מכירת חיסול" של הציבור החילוני, בדגש על העולים מברית המועצות לשעבר שבממשלת ביבי-חרדים יצטרכו לעשות בדיקות DNA. עכשיו, בשביל לנסות לעבור את אחוז החסימה, הוא מבטיח להילחם נגד הכפייה הדתית. הדור השני של עליית שנות התשעים כבר הבין את הבלוף, וסקרים מראים כי הוא מתרחק מהמפלגה הזו.

   

  בשורה התחתונה, לציבור החילוני יש בבחירות האלה הזדמנות לשים קץ לברית המושחתת והמזיקה בין ביבי לבין המפלגות הדתיות והחרדיות. זה יקרה רק אם נצביע במספרים אדירים, ונציק לכל שכן, חבר וקרוב משפחה. אנחנו במלחמה על העתיד שלנו. אסור לנו להפסיד בה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים