שתף קטע נבחר
,גולש יקר
הינך משתמש בגרסת דפדפן ישנה.
לחווית גלישה טובה יותר מומלץ לעדכן גרסא.
לשדרוג בחר דפדפן:
הכי מטוקבקות
  לשכת עורכי הדין נגד לשכת רואי החשבון
  ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי הורה להוציא ממועדון הצרכנות המשותף את רואי החשבון, בטענה שאינם משתתפים במימונו. בלשכת רו"ח דוחים את הטענות

  לשכת עורכי הדין הוציאה השבוע אלפי רואי חשבון ממועדון הצרכנות Extra Members, לנוכח מה שהוגדר סירובה של לשכת רו"ח לעמוד בהתחייבויות כספיות למועדון, המנוהל על ידי לשכת עורכי הדין. במקביל, אישר הוועד המרכזי לתבוע מלשכת רו"ח גם כמיליון שקלים בגין חובות העבר.

   

  לפי לשכת עורכי הדין, במועדון ישנם כ-67,000 חברים, מתוכם כ-10,000 חברי לשכת רואי החשבון, וכן כ-1,000 יועצי מס. כלומר, ציבור רו"ח החברים במועדון מהווה כ-15% מכלל חברי המועדון המחזיקים בכרטיס אשראי Extramembers וכרבע מכלל היקף הפעילות השנתי של המועדון.

   

  ראש לשכת עורכי הדין הזמני, עו"ד אבי חימי, טוען כי נשלחו כמה מכתבי התראה. לדבריו, "אין כל הגיון במצב דברים שבו לשכת רואי החשבון נהנית מתשלומים משמעותיים מישראכרט בקשר עם פעילות המועדון, ומנגד פוטרת את עצמה מהשתתפות במימון פעילות הסבסוד של הטבות חבריה ואף נמנעת מהשתתפות בהוצאות היחסיות של ניהול והפעלת המועדון. אין כל הצדקה לגלגול עלויות והוצאות הניהול של המועדון על תקציב הלשכה ויועצי המס, ואת זה עצרנו".

   

  בלשכת רואי החשבון אמרו, לפי אתר פוסטה, כי הלשכה "דוחה מכל את טענות לשכת עורכי הדין, על כך שלכאורה הלשכה חייבת בהוצאות ניהול מועדון אקסטרה ממברס, נושא שלא הוסכם בין הצדדים. הדרישה הרטרואקטיבית של לשכת עורכי הדין לשאת בעלויות ניהול משותפות, אינה מקובלת. יתרה מזאת, אין שום שקיפות בנתונים הכספיים של ניהול המועדון על ידי לשכת עורכי הדין, שלא הוצגו כלל ללשכת רואי החשבון.

   

  "הנושא היחיד עליו הוסכם בין הלשכות, הוא סבסוד עבור פעילויות של חברי לשכת רואי חשבון במועדון. תשלום זה עבור 2017 הועבר במלואו, ולגבי התשלום לגבי שנת 2018 אנו ממתינים לבירור הנתונים הסופיים, לאור חוסר התאמה שעלתה בסכום לחיוב, שהועבר על ידי לשכת עורכי הדין. רואי החשבון מהווים כיום כ-15% בלבד מסך חברי המועדון. לשכת רואי חשבון אינה שותפה לניהול בפועל של המועדון ולתכניו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים