שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גבאי לגנץ ולפיד: "הרוטציה - מוטציה, בטלו אותה עכשיו"
  חמישה ימים לבחירות אומר יו"ר העבודה אבי גבאי בריאיון לאולפן ynet כי יש לבטל את הרוטציה בין בני גנץ ליאיר לפיד כדי להבטיח את ניצחון הגוש: "אגלה לך סוד, הסקרים שלנו מראים שאני מאבד מנדט במקרה כזה, אבל אני בעד השינוי"

  יו"ר העבודה אבי גבאי מתייצב היום (ה') באופן נחרץ נגד הרוטציה בין בני גנץ ליאיר לפיד בכחול לבן, ואומר כי היא פוגעת בסיכוי לניצחון: "הרוטציה הזו היא סוג של מוטציה שיכולה למנוע את הניצחון של המחנה שלנו, ולכן צריך לבטל אותה", אמר בריאיון לאולפן ynet. הוא גם תקף את גנץ על כך שנמנע מלתקוף את נתניהו על אפליה עדתית: "רע מאוד, רע מאוד".

   

   

  לדברי גבאי, סקרים שבידיו "מראים בוודאות שלושה מנדטים שעוברים מצד לצד" במקרה של ביטול הרוטציה. "אני אגלה לך עוד סוד, הסקרים האלה שלנו מראים שמפלגת העבודה מאבדת מנדט אחד לגנץ (במקרה של ביטול הרוטציה). אני בעד שזה יקרה השינוי הזה, הניצחון, ולכן הם צריכים לעשות את זה. בסוף, אין לנו פריבילגיה לא לנצח את הבחירות האלה. כל דבר שאפשר לעשות צריך לעשות, נקודה".

  אבי גבאי באולפן ynet (צילום: שאול גולן)
  אבי גבאי באולפן ynet(צילום: שאול גולן)
   

  אז הרוטציה היא מכשול לניצחון?

  "חד-משמעית. הרוטציה יכולה להיות מכשול לניצחון, אסור לנו לקחת את הסיכון הזה. אגב, אני דיברתי גם עם הרצוג לא מזמן על 2015, על זה שהוא ביטל את הרוטציה ברגע האחרון. זה כבר לא עזר, צריך לעשות את זה עכשיו".

   

  על סיכוייו של גנץ לנצח בבחירות, אמר גבאי: "אני מאוד מקווה שכן. אנחנו הרי בעדו, אנחנו רוצים שהוא ינצח, שמחנה השינוי ינצח את הבחירות האלה, אנחנו רוצים שיהיו פה חילופי שלטון. האינטרס שלנו בעניין הזה יותר גדול משל כחול לבן, כי אנחנו לא נשב עם נתניהו".

   

  באשר לקמפיין של כחול לבן, ולשאלה אם הוא חריף ומנוהל מספיק, אמר גבאי כי "זה לא פשוט להגן עליהם. זה ארבעה אנשים, זה מסובך יותר מאשר אצלנו, אבל בסוף כל אחד צריך לשאול את עצמו מה עוד נותר לעשות כדי לנצח את נתניהו, ואת זה צריך לעשות".

  מסיבת עיתונאים כחלון לבן בעקבות חשיפת רשת השבונות מזויפים שלליכוד בנימין נתניהו יאיר לפיד בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
  בני גנץ ויאיר לפיד. האם יסכימו לוותר על הרוטציה? (צילום: מוטי קמחי)
   

  גנץ אומר כן נשב בממשלה עם נתניהו, לא נשב בממשלה עם נתניהו, אתה מאמין?

  "תשמעי, זה היה מאוד מצער לשמוע את זה. חלק מהיכולת שלנו לנצח זה להיות מאוד ברורים, אתה אומר - אני יושב או לא יושב. לצערי הרב, כשאני שומע את הדברים אני מאמין שהם יישבו עם נתניהו, נקודה, זה הכול. זה מאוד מצער".

   

  גבאי גם מתח ביקורת על ראשי כחול לבן על הימנעותם מתקיפת נתניהו בנושא העדתי בעקבות הדרתה של השרה מירי רגב מתמונת הסלפי של נתניהו עם בכירי הרשימה: "אני חושב שהם היו צריכים לומר את זה כי הדברים נאמרו, מירי רגב אמרה את זה. מירי רגב יושבת בטלוויזיה ומסבירה לעם ישראל, זה היה בלתי נתפש לראות את זה".

   

  עוד אמר בנושא זה: "אני אומר את האמת שלי, כשאני ראיתי שביבי גזען, אמרתי ביבי גזען. הרי מה קרה לנו? כל מערכת בחירות יושב המחנה שלנו קפוץ, מפוחד, מבוהל, אומר שעוד מעט ייפול עלינו איזה גרבוז, נכון? אנחנו ישבנו, הסתכלנו, אמרנו - הנה גרבוז, הנה נתניהו הגזען, הוא אומר את זה, הוא הגזען. הציפייה שלי היא שמהמחנה שלנו יבואו ויאמרו את זה, לא לפחד. לא מנצחים אם מפחדים, מי שמפחד כל היום לא מנצח".

   

  אבל גנץ לא נוגע בזה.

  "רע מאוד, רע מאוד. בדברים כאלה אנחנו צריכים לעזור להם, הם צריכים לעזור לנו. לזכותם ייאמר שהם התחילו עם הצוללות, אנחנו באנו ועזרנו, נתנו יד, הוספנו, דיברנו, הוספנו סרטונים, חיזקנו אותם בעניין הזה, זה חלק מהעניין כי אם אנחנו רוצים כמחנה לנצח, צריכים לחזק אחד את השני".

    

  גבאי חיזק את המסרים של כחול לבן בנושא פרשת הצוללות ואמר כי הוא מסכים איתם לחלוטין: "נתניהו בעניין הצוללות החליף גרסאות כמו שמחליפים גרביים, ומי שמחליף גרסאות כמו שהוא מחליף גרביים, אני לא מאמין לו. כשראש ממשלה אומר לי שהוא לא משתף את שר הביטחון, את הרמטכ"ל, את ראש המוסד בסוד ביטחוני, אני לא מאמין לו, אני יודע שיש משהו אחר שהוא מסתיר מאיתנו. המשהו האחר שהוא מסתיר מאיתנו זה אינטרסים כלכליים.

   

  "תזכרו - אני הייתי שר שהתנגד למתווה הגז, זה אותו הדבר, זו אותה התנהלות, זו אותה דרך של הסתרה, של רמייה. בשונה מהצוללות, במתווה הגז כל יום שודדים אותנו, לכן אחת מההבטחות בבחירות היא לפתוח את מתווה הגז ולהוריד את חשבונות החשמל ב-20%, כי לא יכול להיות שאנחנו נראה את השוד הזה ונמשיך לתת לו להתקיים".

   

  אתה מבין שלא תהיה ראש ממשלה בסיבוב הזה.

  "מן הסתם".

   

  תחזיק מעמד לסיבוב פוליטי נוסף?

  "אני את החצי השני של החיים שלי החלטתי שאני עושה עבור הציבור, ובשביל זה אני פה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  אבי גבאי בריאיון לאולפן ynet
  צילום: שאול גולן
  מומלצים