שתף קטע נבחר

גילת בנט עונה לשרה נתניהו בריאיון ראשון: "לא מתביישת במי שהייתי"

בשיחה נדירה עם ynet ו"ידיעות אחרונות" מגיבה רעייתו של יו"ר הימין החדש לראשונה לפרשת שרה נתניהו: "מסעדה לא כשרה? רק הכנתי קינוחים. לבוש חשוף? לא מתביישת". היא מספרת על הפוסט החריף נגד נתניהו, איך חמאס "יודע את העבודה" ומה ההבדל בין בעלה לבין ליברמן

 

 

 

רגע לפני שמסתיימת מערכת הבחירות וכשבעלה, יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, ניצב בפני אחד האתגרים הגדולים בחייו, אשתו גילת בנט מדברת על הכול. על השנים שבהן עבדה במסעדה לא כשרה בניו יורק והלחץ של בני הזוג נתניהו לפרסם את המידע כדי לפגוע בה בבעלה, "גופיות הספגטי" והלבוש החשוף שייחסו לה והיחסים עם שרה נתניהו: "הייתי חילונית פעם ועשיתי את התהליך שלי ובמהלכו קבעתי לעצמי כל מיני גבולות. אחד מהם, הוא הלבוש".

גילת בנט (צילום: דנה קופל)
גילת בנט(צילום: דנה קופל)
 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"אני לא רואה בזה שום דבר רע", אמרה בנט על הפתקים שפורסמו השבוע שבהם כתבה שרה נתניהו בכתב ידה כי היא רוצה פרטים על האופן שבו נהגה גילת בנט להתלבש ("גי'נס צמודים, בטן חשופה וגופיות ספגטי"): "אין לי שום בעיה עם אנשים שלובשים גופיות. הייתי חילונית פעם ועשיתי את התהליך שלי ובמהלכו קבעתי לעצמי כל מיני גבולות. אחד מהם, הוא הלבוש. כי באמת יש את הסטיגמה הזאת שאם את לובשת גופיה, אין סיכוי שאת שומרת מצוות, זה לא הגיוני".

 

"לא רציתי להראות לילדים שלי משהו שהוא כל כך בוטה ושונה. בהתחלה זה היה נראה לי שטויות, איך אני מתלבשת, ואחרי שנולדו לי ילדים התחלתי לחשוב איפה עוברים הגבולות שלי וכפי שאת רואה הגבולות שלי עוברים בזה שאני אמשיך להיות כמו שאני, אני אוכל להמשיך ללבוש מכנסיים אבל אני לא שמה כיסוי ראש. זה דבר שניסיתי כמה פעמים לעשות ועדיין לא הגעתי לנקודה שאני מתחברת לזה מספיק".

 

כשהיא נשאלת על העובדה ששרה נתניהו ביקשה לחשוף את הרגלי הלבוש שלה, כולל גופיות, היא משיבה: "האמת זה מביך אותי שאני צריכה לדבר על זה כל כך הרבה. אם תסתכלו על תמונות מהעבר, תראו שאנחנו משתנים בחיים שלנו. משנים את הגבולות איך שאנחנו רוצים". בנט מספרת שההפתעה לא הייתה גדולה כאשר נודע לה שנתניהו ביקשה לחשוף עליה פרטים, "לרגע הופתעתי, אבל לא ממש. את יודעת, זה מהחלקים שהם קיימים, כשאתה פוליטיקאי ואני מניחה בעוד תחומים, ולא נוגע לי".

 

יכול להיות שתופתעי גם בהמשך כשיתפרסמו חומרי חקירה למשל, ותראי איזה עוד דברים חיפשו עלייך?

"תראי, אף בן אדם לא מושלם, כן? אם ירצו להגיד על משהו שאמרתי שמישהו לא אהב, בסדר, יכול להיות, אבל להגיד על מישהו שהוא חילוני כאילו שזה משהו לא בסדר, זה הזוי. להגיד על מישהו שמאלני, אני במקרה לא שמאלנית, כן? אבל אין לי שום בעיה עם שמאלנים. חבריי הטובים ביותר הם שמאלנים". 

המסמך בו שרה נתניהו מבקשת מידע על נפתלי בנט ורעייתו (באדיבות חדשות 12)
המסמך שחשף כי שרה נתניהו ביקשה מידע על גילת בנט(באדיבות חדשות 12)

המסמך בו שרה נתניהו מבקשת מידע על נפתלי בנט ורעייתו (באדיבות חדשות 12)
שרה נתניהו ביקשה מידע בין השאר על מקום עבודתה של בנט(באדיבות חדשות 12)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה פגישה עם נשיא צ'אד אידריס דבי  (צילום: AFP)
אשת ראש הממשלה שרה נתניהו(צילום: AFP)

 

מישהו ניסה לאסוף מידע כזה כדי לפגוע בנפתלי?

"יכול להיות. זו פוליטיקה".

 

עוד במסגרת החומרים שביקשו בני הזוג לפרסם על בנט, הייתה גם העובדה שעבדה במסעדה לא כשרה בניו יורק שבה הוגשו חזיר ושרימפסים. "כשגרנו בניו יורק, הייתי שפית קינוחים. הייתי מסתובבת בכל מיני מסעדות וטועמת קינוחים. באחת הפעמים נכנסתי למסעדה שאכלתי בה קינוח, חיפשתי את השף ושאלתי אם צריכים עובדים. ברגע שהשף שמע שאני ישראלית הוא מיד פתח לי את הדלת ואמר שישמח להעסיק אותי כי לישראלים יש מוסר עבודה גדול".

 

גילת בנט מספרת שהייתה העובדת היחידה במסעדה שביום שישי יצאה לפני כניסת השבת. "כולם שם המשיכו לעבוד עד 12 בלילה ואני הייתי צריכה לצאת בשלוש, שלוש וחצי. איך מספיקים לעשות את כל העבודה? באים בארבע בבוקר לעבודה. עבדתי ככה בשקט שלי וזהו. ככה יצאתי ראשונה, כי רציתי להגיע הביתה לפני שבת".

 

מה שרה נתניהו רוצה ממך?

"אני לא יודעת מה קורה היום, זה משהו שהיה לפני הרבה שנים. אני לא יודעת מה בדיוק היה אז".

 

עשית לה משהו רע? נפגשתן פעם? היא רוצה אולי לסגור חשבון?

"לא באמת היה בינינו איזשהו מגע מעבר לאירועים רשמיים שהגעתי אליהם. אני לא חושבת שיש איזה משהו".

 

במשפחת נתניהו אומרים שבזמן שנפתלי בנט מבקש לא לערב את המשפחה, הוא בעצמו מתדרך נגדם ויש שטוענים גם שהוא ואיילת שקד אף הדליפו את פרשת ביביטורס: "במקרה של נפתלי, יהיה לך קשה מאוד למצוא. רק אם תעוותי איזשהו דבר שהוא אולי במקרה אמר", מגיבה גילת בנט על ההאשמות הללו.

 

"קחי עשרים ריאיונות ביחד, אולי תצליחי להרכיב משפט אחד שהוא אומר משהו שבו הוא מכפיש מישהו. במקרה הזה, לנפתלי יש את הערך של משרת אמון, של מקום שהוא עבד בו ומהבחינה הזאת, הוא בחיים לא ידבר על דברים שהיו שם בתור בן אדם שהיה בתוך הסביבה הקרובה.

 

"אתם העיתונאים יודעים כמה קשה לכם, כמה קשה אתם צריכים לעבוד כדי לנסות להוציא ממנו משהו. מילה אחת רעה הוא לא יגיד, אבל כן אני חושבת לפעמים שחבל שהוא לא תוקף יותר את הדברים הענייניים שעליהם אנחנו לא מסכימים עם נתניהו. בממשלה צריך להיות קול, צריכים להיות יותר קולות שנשמעים בעניינים החשובים, בעניינים של סדר היום".

נפתלי בנט איילת שקד בנימין נתניהו (Photo: AP, AFP)
מה מקור האיבה שרוחש בנימין נתניהו לנפתלי בנט ואיילת שקד?(Photo: AP, AFP)

מה הסיפור הגדול שבגללו היחסים בין איילת ונפתלי לבין הזוג נתניהו כל כך טעונים?

"לא יודעת, את צריכה לשאול אותם. אין לי מושג".


ככל שזה תלוי בכם, אין עניין שעומד באמצע?

"אני חושבת שהם פשוט אנשים כל כך מותקפים במהלך השנים שהם פשוט מניחים הנחות, אבל זה רחוק מהאמת".

 

בענייני הביטחון היא מיישרת קו עם בעלה ומאמצת גישה תקיפה: "אני לא חושבת שאפשר לקבל לשנייה את המצב הזה. התרגלנו כל כך לזה שיורים עלינו, זה לא נתפש", היא מוסיפה. "אנחנו נורא מנותקים ממה שקורה בדרום, מהחברים שלנו שחיים שם. מי יכול לחיות ככה?".

 

היא התייחסה גם לפוסט שפרסמה, שבו תקפה בחריפות את המדיניות של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעזה: "בחמש וחצי בבוקר הילדה קמה לשירותים, שמעה אזעקה והעירה את כולנו. כשהתעוררתי אמרתי 'וואלה הופתעתי'. אבל גם אנחנו יכולים להפתיע אותם, יש כל כך הרבה מה לעשות, אבל אני חושבת שמישהו נרדם. אנשים שחוקים, הם צריכים רוח חדשה". 

גילת בנט (צילום: דנה קופל)
בנט. "אולי לא הייתי צריכה להשתמש במילה מושחת"(צילום: דנה קופל)

"אולי לא הייתי צריכה להשתמש בפוסט במילה מושחת. זה מושך יותר אש ותשומת לב", אמרה גילת והוסיפה שבעלה לא ידע על הפוסט שפרסמה: "זה יצא ככה לפני שבכלל הוא שם לב לזה".

 

את חוזרת ומאשימה את נתניהו במדיניות רופסת, אבל בעלך הוא חבר קבינט כבר כמה שנים

"זו לא שאלה בכלל. נפתלי עשה דברים אדירים בתחום החינוך, אבל בנושא הביטחון הוא יודע מהמקום שלו בקבינט שלא זזים הרבה דברים אם הוא לא דוחף קדימה ומנסה לחקור".

 

 

באמת את חושבת שמשהו יכול להשתנות כשהוא יהיה שר הביטחון?

"ברור".

 

ליברמן לא הצליח

"ליברמן לא עשה יותר מדי כדי להצליח. אני ממליצה להקשיב לדברים שנפתלי אומר סביב איך צריכה להיראות תפישת הביטחון".

 

יריביו הפוליטיים אומרים שהוא ילדותי. אפילו ייחסו לו הדלפות מהקבינט

"מה זה ילדותי? מה זה השטויות האלה? אין בו שום דבר ילדותי. אולי מבחינתם ללכת אחרי מה שאתה מאמין בו ולעשות את זה כמו שצריך זה ילדותי כי אתה נורא תמים, שאתה אופטימי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים