שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חילוץ צה"לי
  עמותת החתול של בוגרי יחידת החילוץ של חיל האוויר, 669 הגיעה לסיבוב הרצאות וניו יורק והסביבה והציעה את המידע ושיטות החילוץ החדשניות של צה"ל לקהילה המקומית
  בשנה האחרונה הרחיבה עמותת החתול את פעילותה בארה"ב, כפי שדיווחנו כאן ב'ידיעות אמריקה'. ניכר כי יותר ויותר קהילות מקומיות מאמצות את הכישורים של בוגרי יחידת החילוץ של חיל האוויר הישראלי ומביעות דרישה לידע והניסיון של החיילים הישראלים.

  בתחילת השבוע התקיים אירוע חגיגי

  של העמותה בבית הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק- דני דיין.

  רבים מקרב אנשי החילוץ המקומיים הגיעו למפגש. בכירי משטרת העיר ניו יורק, שופט בית המשפט העליון, אנשי צבא מקומיים, הגיעו כדי לדעת קצת יותר על הדרך שבה מצליחה העמותה ליישם את השיטות החדשניות לחילוץ ועזרה הראשונה של חיל האוויר הישראלי,בשוק האזרחי ואל מול המצוקות והתאונות היומיומיות. "עמותת החתול מציגה ומביאה את הבשורה של צה״ל ההומניטרי", הסביר מנכ"ל העמותה בר ראובן. " צה"ל מנקודת מבט שלא כולם מכירים, צה״ל שלוחמיו עוסקים יום יום בפעילות מצילת חיים של חיילים אבל גם של אזרחים בתוך גבולות המדינה ומחוצה לה.

   

  הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, השגריר דני דיין, סיפר באירוע על מהות השם של היחידה ומטרותיה: "מספר היחידה 669 נבחר למען הנצחת פעולת החילוץ של 669 ילדים יהודים בצ'כוסלובקיה אשר הייתה תחת כיבוש נאצי, והעברתם לבריטניה בזמן מלחמת העולם השנייה, על ידי הבריטי ניקולס וינטון״ במה שכונה ״קינדרטרנספורט״. בוגרי היחידה המיוחדת הזו מקבלים בתקופת השירות ארגז כלים שכולל ערכים וכישורים מצילי חיים אשר מאפשרים להם להמשיך ולתרום לחברה גם לאחר שחרורם מהשירות הפעיל."

   

  - ()
  מייסד העמותה בר ראובן ואנשי שירות הביטחון בניו יורק, השבוע.

   

  יחידת 669 בשיתוף עמותת 669 של בוגריה מקיימת פעילות חילוץ, תמיכה ועזרה למקרי אסון בינלאומיים גדולים המתרחשים לצערינו על בסיס קבוע, גם לישראלים ויהודים , אבל גם לזרים הנקלעים למצבי דחק וזקוקים לידע והניסיון של אנשי היחידה והעמותה, מחילוץ אוטובוס של ילדים ירדניים שנקלע לשטפון בים המלח, דרך הובלה בטוחה של פצועים מאירועי הטרור השונים ברחבי העולם, חילוץ באירועי אסון כמו רעידת האדמה בהאיטי ובנפאל. ״הייתי הפראמדיק הלוחם על המסוק הראשי בחילוץ ילדי המכינה שנקלעו לשטפון בנחל צפית בדרום הארץ לפני כשנה", סיפר גיא, חבר העמותה. "כשאנחנו טסים במעמקי הואדי העמוק ומחפשים את הניצולים , הבחנו לפתע בפיסת בד לבנה בתוך מערה קטנה, ושם נגלו לעינינו כ-10 ניצולים. במהרה תוך שימוש בירידה בכבל ארוך מהמסוק ובזהירות רבה לא להכנס בעצמינו לשטפון, הצלחנו לחלץ אותם. הבעיה היחידה היא, שלא את כולם הצלחנו לחלץ באסון הזה...״

   

  גם עמרי אסנהיים, כתב התכנית 'עובדה' ולוחם היחידה לשעבר סיפר: ״כל אחד מאיתנו לוקח איתו חוויה אחת טרגית משמעותית מהשירות, אני לא אשכח את החילוץ באסון הסלוקי שבו השתתפתי , בו נשרפו חיים לוחמי גולני שהיו שם במארב. הזכרונות האלה מלווים אותי עד היום", הוא תיאר וסיפר על התמיכה החשובה שמספקת עמותת הבוגרים של היחידה: "עמותת החתול נותנת היום ללוחמים המשתחררים תמיכה וסיוע פסיכולוגי שלא היו לנו בתקופתינו, נושא חשוב ביותר והמודעות אליו היא קריטית״.

   

  ״עמותת החתול הוקמה לצורך מיצוי הפוטנציאל וההון האנושי של בוגרי היחידה לצורך המשך הפעילות והצלת חיים גם בחיים האזרחיים", סיכם בר ראובן, מייסד ומנכ״ל העמותה כשהוא נואם בפני אנשי כל אלו שהגיעו כדי לתמוך ביחידה. "עמותת החתול מקיימת הדרכות רפואה מצילה חיים ודרכי התנהלות במצב אסון. בנוסף לעמותה רשת בוגרים בינלאומית אשר זמינה להגיע בכל זמן ומכל מקום למקום האסון בכדי לתת תמיכה וסיוע ובמיוחד להיות מסוגלים לתת חוות דעת מקצועית לרשויות המדינה על מנת לשלוח משלחת חילוץ יעילה, טובה ומדויקת יותר לאירוע.״ לעמותת החתול עמותה ידידה בארצות הברית המסייעת ותומכת בפעילות בארצות הברית ובסיוע כספי, אשר לטענתם מסייע להציל חיים.אחרי שהגיעו לאירוע בביתו של הקונסול ואירועים נוספים השבוע ברחבי החוף המזרחי ראובן מסכם ופונה לקהל בארה"ב: " העמותה מחפשת תמיד לגדול, לספר את הסיפור ולהיחשף לקהלים חדשים ולקהילות יהודיות שונות.נשמח שתצטרפו אלינו למעגל תומכי העמותה ולהילחם לצורך הצלת חיי אדם."

   

  למידע נוסף: info@669.org.il

   

  אתר העמותה: www.669.org.il

   


  פורסם לראשונה 05/04/2019 05:51

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמרי אסנהיים והקונסול הישראלי בניו יורק דני דיין.
  מומלצים