שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פצצות RPG, מאה אקדחים. הנשק שנתפס מתחילת השנה
  המשטרה מסכמת רבעון מוצלח מבחינתה בתפיסת מאות אמצעי לחימה וחבלה, בעיקר במגזר הערבי: "צריך להיות פתרון מערכתי שיכלול חקיקה וחינוך"

  46 רובים, 42 מטעני חבלה ושש פצצות RGP. אלו רק חלק מכלי הנשק ואמצעי החבלה שאיתרה המשטרה בחודשים האחרונים. בשלושת החודשים הראשונים של השנה עצרו השוטרים במחוז הצפון של המשטרה לא פחות מ-433 חשודים בעבירות נשק, ותפסו מאות כלי נשק ואמצעי לחימה.

  RPG אשר נמצא במסגרת מבצע מחוז צפון של המשטרה לאיתור אמל
  פצצות RPG שתפסה המשטרה(צילום: דוברות המשטרה)
   

  במשטרה אמרו כי נגד 44 מהחשודים כבר הוגשו כתבי אישום, ו-53 נעצרו עד תום ההליכים. לנאשמים מיוחסות מגוון עבירות, בהן החזקה, העברת נשק ואמצעי לחימה וכן סחר בנשק. במשטרה אמרו עם זאת כי הדרך להפחתת השימוש בנשק, בעיקר במגזר הערבי, צריכה להיות מלווה בחקיקה וחינוך.

   

  המאבק בהחזקת נשק לא חוקי, רובו ככולו במגזר הערבי, הוא אחד היעדים המרכזיים של המחוז - כמו גם של ראשי הציבור הערבי. הנשק משמש באירועים פליליים מחד, ולירי שמחה בחתונות מאידך. בשנים האחרונות מתגאים במשטרה כי יותר אזרחים ערבים פונים למוקד 100 ומדווחים על ירי בחתונות ובאירועים נוספים. במשטרה אומרים כי ביישובים מסוימים, בהם טמרה ומג'ד אל-כרום, חל בשנה האחרונה גידול של עשרות אחוזים במספר הפניות.

   

  במחוז הצפון פירטו את כמויות אמצעי הלחימה שנתפסו בשלושת החודשים הראשונים של 2019 ברחבי המחוז:

  שש פצצות RPG

  46 רובים (מתוכם שלושה רובי אוויר)

  100 אקדחים (מתוכם 55 אקדחי אוויר)

  42 רימונים

  42 מטעני חבלה

  221 בקבוקי תבערה

  156 כוורות זיקוקים ו-126 זיקוקים

   

  רק הלילה נתפס אקדח נוסף ונעצרו ארבעה חשודים במעורבות בסחר בנשק. בלשי המשטרה פעלו בכביש 65 באזור אלון תבור, וניסו לעצור רכב שבו ישבו שניים מהחשודים. נהג הרכב החשוד האיץ את מהירות נסיעתו והתנגש בניידת משטרה.

   

  השוטרים עצרו בכלי הרכב שני חשודים, בני 25 ו-35 משיבלי, ובחיפוש נתפסו אקדח, כ-13 אלף שקלים וכמה טלפונים ניידים. ארבעה חשודים נוספים נעצרו בבתיהם בשיבלי ובעפולה.

   

  "משטרת ישראל שמה דגש על מאבק בשימוש באמצעי לחימה במסגרת הסכסוכים בחברה הערבית, ופועלת נמרצות בכלל המישורים לצמצום התופעה, תוך שיתוף פעולה עם כל גורם הנהגה שיהיה מוכן לפעול למיגור האלימות", אמרו היום במשטרה. "מתנהלות חקירות מהירות, מקצועיות וממוקדות בשילוב רשויות התביעה במטרה למצות את הדין עם עבריינים המשתמשים בנשק חם ופוגעים בשגרת החיים של הציבור ומעמידים חפים מפשע בסכנת חיים".

   

  עם זאת, אמרו במשטרה כי למרות התפיסות והאישומים, עדיין לא חלה הפחתה באירועי הירי. "הפתרון הוא קודם כל להמשיך במה שאנחנו עושים. אבל זה לא רק משטרה. זה צריך להיות פתרון מערכתי שיכלול חקיקה וחינוך, תוך שיתוף פעולה עם הצבא והשגחה על המעברים. אחת הבעיות המרכזיות היא שהחזקת נשק במגזר נחשבת לגיטימית", אמר באחרונה גורם בכיר במחוז.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים