שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מגיע לנו יותר
  עשר שנים של שלטון נתניהו הרגילו אותנו לרמה נמוכה של חזון. רמה נמוכה מאוד של עשייה. ואפס יושרה. עד כדי כך התרגלנו, שהפסקנו להאמין שאפשר יותר. לכן צריך ראש ממשלה אחר | הטור המקביל לטורו של עדו נתניהו "למה ימין"
  הייתי רוצה שראש הממשלה שלי לא ישקר לי. אני לא תמים. ברור לי שראש ממשלה לא יכול להגיד את כל האמת, כל הזמן. אבל שלא ישקר לי במצח נחושה. באופן שיגרום לי להרגיש שהוא מזלזל באינטליגנציה שלי. הייתי רוצה שראש הממשלה שלי ישמור על אותם החוקים שהוא דורש ממני כאזרח לקיים. שלא יפר אמונים, שלא ייקח שוחד, שיתרחק מכל מה שעלול להתפרש כדבר עבירה. זו דרישה מוגזמת?

   

  למה ימין / עדו נתניהו

   

  הייתי רוצה שראש הממשלה שלי לא יביך אותי בציבור. שלא אתבייש בכך שהוא מייצג אותי. אני לא חייב להסכים עם העמדות שלו. למען האמת, רוב הסיכויים שלא אסכים עם כל העמדות שלו. אבל הייתי רוצה שלא תעבור בי צמרמורת של בושה כל פעם שהוא יוצא ונכנס מחדרי חקירות. או תוקף ומכפיש את גורמי החוק. 

   

  הייתי רוצה שראש הממשלה שלי ישמור על אורח חיים צנוע. שיהיה עשיר. זכותו. אבל שלא יחגוג את זה. ולו רק מתוך הערכה למאמץ האדיר שמשקיעות רוב המשפחות במדינה כדי להשאיר את הראש מעל המים. הייתי רוצה להרגיש שלראש הממשלה שלי אכפת גם ממי שלא בחר בו. כלומר, טבעי שיטפח את הקשר עם מי שכן בחר בו. אבל הייתי רוצה להרגיש שיש בו תחושה של אחריות בסיסית כלפי כל מי שחי במקום הזה. בלי הבדל דת, גזע, נטייה מינית ונטייה פוליטית. ושהוא מבין שרקמת החיים המשותפים פה עדינה מאוד ושמנהיג של אמת צריך לשאוף לקרב ולחבר - ולא לפלג ולהסית.

  אשכול נבו (צילום: יובל חן)
  אשכול נבו(צילום: יובל חן)
   

  הייתי רוצה להרגיש שלראש הממשלה שלי יש חזון. ושהחזון הזה מוּנָע גם מתוך תקווה. ולא רק מתוך פחד. ברור לי שאנשים נמשכים לעמדות הנהגה גם בגלל הכוח שזה נותן להם בידיים. אבל הרצון לשלוט ולהשתלט לא יכול להיות חזות הכל.

   

  הייתי רוצה שראש הממשלה שלי יידע לאן הוא רוצה להוביל אותי. ושלא תהיה לי תחושה שהמטרה היחידה שלו היא בחירתו מחדש. הייתי רוצה שלראש הממשלה שלי יהיה אומץ להתמודד עם בעיות היסוד של המקום הזה. ובראשן - הבעיה הפלסטינית. או יותר נכון: בעיית היחסים הלא־פתורים שלנו עם העם הפלסטיני. קל זה לא הולך להיות. זה ברור וכל פתרון חייב להבטיח שקט ביטחוני ארוך טווח. אבל הייתי רוצה להרגיש שראש הממשלה שלי לפחות מנסה. האם זה לבקש יותר מדי?

   

  אני מצפה שראש הממשלה שלי יהיה ציוני - במשמעות המקורית של המילה. שיקרא מדי פעם את "מדינת היהודים" של הרצל, כדי להיזכר שהמדינה הזאת אמורה להיות אור לגויים. ושיציץ מדי פעם במגילת העצמאות כדי לא לשכוח שדמוקרטיה, שוויון זכויות וחופש ביטוי הם אקסיומות יסוד במקום הזה. שאין לערער עליהן. הייתי רוצה שראש הממשלה הבא שלי יחזיר את ישראל לעצמה ויחד עם זאת ישרטט לה עתיד חדש. נועז יותר.

   

  אני חושב שאני לא מבקש יותר מדי. אני חושב שזה אפשרי. אני חושב שעשר שנים של שלטון נתניהו הרגילו אותנו לרמה נמוכה של חזון. רמה נמוכה מאוד
  של עשייה. ואפס יושרה. עד כדי כך התרגלנו, שהפסקנו להאמין שאפשר יותר. אבל מגיע לנו יותר. מגיע לנו ראש ממשלה אמין, אמיץ, ששם את טובת המדינה מעל טובתו האישית. הבחירות ביום שלישי הן הזדמנות להחליף את בנימין נתניהו — בראש ממשלה אחר. טוב יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים