שתף קטע נבחר

אלפים הפגינו בעזה, רובם לא התקרבו לגדר

ברוב הזמן לא נרשמו תקריות חריגות בהפגנה השבועית, אך בצה"ל מסרו כי הפלסטינים יידו אבנים, השליכו מטענים והבעירו צמיגים. אחד מהם הצליח לחצות לישראל לזמן קצר. חמאס: "הצעדות יימשכו, לא סומכים על ישראל"

כעשרת אלפים פלסטינים הפגינו בצהריים (שישי) לאורך גבול רצועת עזה בהפגנות השיבה כמדי שבוע. מרבית הזמן המפגינים לא התקרבו אל הגבול והמחנות הוקמו במרחק של כמה מאות מטרים מהגדר.

 

צעדת השיבה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

צעדת השיבה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

צעדת השיבה ()

צעדת השיבה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

צעדת השיבה ()

רוב הזמן לא נרשמו אירועים חריגים, למעט בודדים שהתקרבו לגדר ממזרח לעיר עזה. לפחות 15 מפגינים נפצעו. בצה"ל מסרו כי המפגינים יידו אבנים, השליכו מטעני חבלה והבעירו צמיגים. כוחות הביטחון השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

 

עוד נמסר כי נרשמו כמה ניסיונות לחציית הגדר, ובאחד המקרים פלסטיני שהצליח לחדור לישראל חזר לרצועה כעבור זמן קצר.

 

בכיר חמאס בעזה, איסמאעיל רדואן, אמר כי "ההקלות שיש על הרצועה בימים האחרונים הן בזכות צעדות השיבה. הצעדות יימשכו עד שהמצור על הרצועה יוסר במלואו וזכות השיבה תמומש". רדואן הוסיף כי "חמאס מגנה כל נרמול יחסים עם ישראל, מאחר והיא האויב היחיד של האומה הפלסטינית".

 

סגן מנהיג הארגון ברצועה, חליל אל-חיה, הוסיף כי "ישנן כוונות חיוביות מצד ישראל להיענות לדרישותינו, אך אנחנו עוקבים אחרי צעדיה באופן יומיומי, שכן אנחנו לא סומכים על ישראל ועל אופייה. הצעדות מפעילות על ישראל לחץ לעמוד במחויבותיה. העם הפלסטיני עוד יממש את זכויותיו ויחיה בארצו בכבוד".

 

איסמעיל הנייה ()
איסמעיל הנייה בעזה, היום
מוקדם יותר מנהיג חמאס ברצועה, איסמאעיל הנייה, נשא דברים לאחר תפילת יום השישי, ואמר כי שיחות המו"מ מול ישראל על רגיעה

תמורת הקלות מתקדמות בכיוון חיובי. לדבריו, הבעיה הפלסטינית היא לא בעיה הומניטרית אלא סוגיה של שחרור לאומי. "אחדות העם היא הבחירה האסטרטגית שלנו", אמר הנייה.

 

הוא התייחס גם לבחירות הקרובות לכנסת ואמר כי תוצאות הבחירות הן "עניין ציוני פנימי", ובכל הנוגע לסוגייה הפלסטינית, ההבדלים בין המפלגות הם שוליים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים