שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות

  זו הסיבה שהגענו לתמוך בתאמאש

  התמיכה שלנו, אוהדי הפועל חיפה, היא לא בגלל החשדות המיוחסים לתאמאש. יש בית משפט שיקבע אם הוא אשם ומגיע לו עונש. הגענו לתמוך בו כי הוא חלק מהמשפחה האדומה, אחד מבנינו. אנחנו לא אספסוף!

  אוהדי הפועל חיפה קוראים לאורך כל השבוע האחרון איך אנשי תקשורת מנסים לחנך אותם, להסביר להם עד כמה סולם הערכים שלהם מקולקל ועד כמה הם לא מבינים את חומרתן של עבירות תעבורה. באופן בלתי מתבלבל אני אומר לכולכם, רדו מהענן שאתם יושבים עליו, אנחנו פה למטה.

   

  שלל אנשי ״חינוך ורוח״ החליטו שאנחנו האדומים מהכרמל הם האספסוף החדש, הם לא דאגו לשאול אותנו לפשר התמיכה הבלתי מתפשרת שהפגנו כלפי אחד מבנינו. הם החליטו שאנחנו אספסוף שלא מבין את חומרת מעשיו ותומך בו רק כי הוא כדורגלן מקצועני וזה לבדו חשוב יותר מהעבירה שביצע. אז לא, אנחנו לא אספסוף לא מחונך ואפילו רחוק מזה, אנחנו פשוט משפחה אדומה.

   

  גבריאל תאמאש מובא לבית המשפט (צילום: ראובן שוורץ)
  גבריאל תאמאש מובא לבית המשפט(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בכל מקום שבו דיברנו על הנושא הזה ובכל פורום נכתב אותו משפט: ״לא תומכים במעשה, תומכים באדם״. בית המשפט אמון על העונשים במדינה דמוקרטית, וגבריאל תאמאש ייענש על פי עובדות שיתבררו בבית המשפט. לכל התליינים ששכחו שמדובר כרגע בראיות לכאורה, אנחנו פה כדי לחזק ולהחזיר לדרך הישר כל אחד מבנינו שסטה ממנה, במיוחד אם נגרם לו עוול. זה התפקיד שלנו.

   

  ככל שניסו להפוך את משפטו של גבי למשפט ראווה, כך גדלה התמיכה של הקהל האדום בו. על כל שוטר מיותר שהצטרף למעגל השוטרים המיותר שהכניס אותו למשפט, כאילו תפסו את פאבלו אסקובר ומנה לא פחות משבעה שוטרים, הצטרפו עוד עשרות אוהדים. על כל יום מיותר שישב במעצר לא מידתי התווספו עוד מאות אוהדים. עמדנו כמו חומה בצורה בהגנה על אחד מבנינו מתוך מטרה אחת וספציפית, שיקבל את דינו בהתאם לכל אדם אחר שביצע עבירה דומה, שאף אחד לא יעשה על הגב שלו סיבוב תקשורתי, לצערנו לא הצלחנו למנוע את זה לגמרי.

   

  בסוף, לכל מי ששכח גבי לא פגע באף אחד, הוא ביצע עבירת תעבורה שכמוה בוצעו במדינה פעמים רבות. עורך הדין הציג לבית המשפט 52 מקרים חמורים יותר בתחום התעבורה שלא זכו לחצי מכמות ימי המעצר.

  התעללו באיש הזה באופן חד וחלק מתוך מטרות של סיבוב יחסי ציבור.

   

  האיש שאתם נהנים כל כך לחתוך ולגזור, נהנים לקחת כל חצי סיפור על עברו ולעשות ממנו כותרת ראשית כאילו בכלל בדקתם ולא לקחתם את זה מאיזה אתר רומני ותרגמתם בגוגל טרנסלייט, אבל לא עוצרים לרגע להחמיא לו על האיש האדיר שהוא, על עשרות הילדים ששימח ביום המצווה שלהם, על מחלקות הנוער והילדים שגבי מקפיד לפקוד על בסיס קבוע כדי להעניק להן מניסיונו ויכולותיו, על העזרה האישית שהעניק לאוהדים רבים בשלל תחומים, ומעל הכל על העובדה שהוא אחת הסיבות המרכזיות לזה שהקהל האדום הולך שוב עם חזה מתוח בעיר האדומה שלו.

   

  אז תפסיקו לחנך אותנו, אף אחד לא תומך בעבירה או מזלזל בה, אבל כולנו נהיה שם פעם אחר פעם אם נבין שאחד מבנינו מקבל יחס לא שוויוני. לא ניתן לאף אחד להישאר לבד ברגעים קשים ונהיה פה תמיד בשביל מי שהיה פה בשבילנו. אנחנו לא אספסוף חסר בינה, אנחנו פשוט משפחה אדומה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים