שתף קטע נבחר

לקראת שביתת הרעב של אסירי חמאס: "נקווה שיישברו לפני שיציפו את בתיה"ח"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס לשביתה שבה צפויים לפתוח האסירים הביטחוניים החל ממחר במחאה על תנאי כליאתם: "אנו נערכים לתגבר את הכוחות בתוך בתי הסוהר עם רופאים ופראמדיקים". בחמאס דורשים מישראל להסיר את אמצעי המיסוך הסלולרי, לבטל את הסנקציות על האסירים ולהשיב את ביקורי המשפחות

 

 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בכפר סבא לשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים של חמאס שצפויה להתחיל מחר. השר אמר כי בשירות בתי הסוהר נערכים לתגבר את הכוחות בתוך בתי הסוהר עם רופאים ופראמדיקים "כדי שלא יהיה צורך לפנות את האסירים, שיציפו את בתי החולים האזרחיים. אנו מקווים שהם יישברו לפני כן". בינתיים, האסירים אומרים כי לא הגיעו עד כה להסכם מול שירות בתי הסוהר - "בניגוד לשמועות שהופצו ביממה האחרונה". לדבריהם, שב"ס עוד לא עומד בדרישות המינימום שלהם.

 

כלא עופר (צילום: באדיבות שב
כוחות בכלא עופר. ארכיון(צילום: באדיבות שב"ס)

חיפוש בכלא גלבוע (צילום: עידו ארז)
חיפוש בכלא גלבוע. ארכיון(צילום: עידו ארז)

חיפוש בכלא גלבוע (צילום: עידו ארז)
כוחות בכלא גלבוע. ארכיון(צילום: עידו ארז)

בשבוע שעבר אמר מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה כי המשלחת המצרית העבירה לישראל ארבע דרישות של ארגונו בנוגע לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל - במסגרת המשא ומתן לרגיעה - לקראת שביתת הרעב שבה צפויים לפתוח האסירים מחר. ארדן אמר עוד כי "השביתה תהיה מדורגת: מחר אמורים להתחיל אותה ראשי ארגון חמאס ולאחר כמה ימים עשרות מחבלים נוספים - כמו אלה שהובילו את הפיגוע במלון פארק - ושבוע לאחר מכן עוד מאות אסירים".

 

איסמעיל הנייה חמאס ניצחון וי ליד ה לשכה שלו נהרסה הפצצות צה
איסמעיל הנייה

הדרישות שהעביר חמאס לישראל

הסרת אמצעי המיסוך הסלולרי

ביטול הסנקציות שהטילה ישראל באחרונה על האסירים

השבת הביקורים לאסירים

שיפור תנאי הכליאה

 

השר ארדן הוסיף עוד כי לא יתמוך בעסקה לשחרור אסירים בעתיד: "שחרור האסירים בעסקת שליט היה טעות, הצבעתי בעד אבל אני לא אצביע שוב בעד עסקה דומה. בדיעבד חייבים להפיק לקחים כי גם בעסקאות לפני כן מדינת ישראל עברה תהליך לא טוב, אם אנחנו יודעים שלמעלה מ-50 אחוז חוזרים לטרור וחייבים להפיק לקחים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות שב"ס
כלא עופר. ארכיון
צילום: באדיבות שב"ס
מומלצים