שתף קטע נבחר

גיבור איטליה: הילד שהתייצב מול פשיסטים

פעילי ימין קיצוני מחו ברומא על ההחלטה להעביר משפחות צועניות למקלט. מנהיג תנועה ניאו-פשיסטית התראיין לתקשורת ודיבר נגד הצוענים. הילד סימונה החליט להתערב והפך לגיבור: "אתה מנצל את הכעס של התושבים"

באיטליה מריעים לילד שהתייצב מול מפגינים קיצוניים במהלך הפגנות אלימות ברומא. סימונה, בן 15, תועד בשלישי מגן על המיעוטים ברומא – בזמן שמאות פעילי ימין קיצוני ואזרחים הפגינו בשכונת טורה מאורה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

 

  ()
העימות של סימונה ברומא

הפעילים הקיצוניים, חלקם ניאו-פשיסטים, מחו על כך שהעירייה העבירה – זמנית – 70 צוענים למקלט באזור. מאות מפגינים הגיעו בשלישי אחר הצהריים למחות על ההחלטה. הם מחו מול המקלט והציתו מכוניות ופחי אשפה.

 

סימונה שמע את אחד ממנהיגי התנועה הניאו-פשיסטית CasaPound אומר לעיתונאים שהתושבים המקומיים לא רוצים שהצוענים יגורו באזור. סימונה החליט להתערב. "אני לא חושב כמוך. מה שאתה עושה בטורה מאורה זה לנצל את הכעס של האנשים. אתה הופך את הכעס הזה לקולות, לטובת האינטרסים שלך", צוטט בגרדיאן.

  (צילום: EPA)
המחאה בטורה מאורה(צילום: EPA)
 

  (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

"לא מקובל עליי שתמיד מדברים נגד מיעוטים", המשיך סימונה. "כשאתם קוראים להשקעות אירופאיות בשכונה אני חושב שאסור להשאיר אף אחד מאחור. לא את האיטלקים, לא את הצוענים ואסור לנטוש גם את האפריקאים".

 

תוך זמן קצר הפך הסרטון לוויראלי וסימונה הפך לכוכב בתקשורת האיטלקית. חלק מהעיתונים אף כינו אותו "הגיבור החדש של השמאל". מכיוון שהוא קטין התקשורת האיטלקית טשטשה את פניו. לאורה בולדריני, שהייתה נשיאת הפרלמנט ומנהיגת מפלגת האופוזיציה "מפלגת החירות והשוויון", אמרה שסימונה הבהיר לפשיסטים מהמאה ה-21 "שאסור לנצל את מצוקתם של תושבי הפרברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים