שתף קטע נבחר

החברה שהעדיפה את רמי לוי על פני AM:PM

דור אלון, בעלת רשת המרכולים, תובעת 8 מיליון שקל מקומונסנס רובוטיקס, שהייתה אמורה להקים לה מרכז לוגיסטי רובוטי למשלוחים בתל אביב. הסיבה לטענתה: החברה "ערקה" למתחרה. קומונסנס: "ההסכם פקע"

דור אלון, בעלת AM:PM, תובעת שמונה מיליון שקל מקומונסנס רובוטיקס, המקימה מרכזים לוגיסטיים רובוטיים לייעול משלוח סחורות. בתביעה נטען ל"התנהלות שערורייתית של קומונסנס רובוטיקס", ו"הפרה בוטה של התחייבויותיה כלפי דור אלון".

 

דור אלון נכנסת לזירת האון ליין דרך am:pm

סונול מתרחבת במזון: תפתח סופרמרקטים בתחנות

סופר-פארם מרחיבה את משלוחי המזון ללקוחות לייף סטייל

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

על פי דור אלון, באמצעות עו"ד אילן סופר, החברות התקשרו במסמך מחייב לגבי הקמת מרכז לוגיסטי רובוטי חדשני במגדל שלום בתל אביב. "מטרתו", נכתב בתביעה, "לייעל את השירות של רשת המרכולים ללקוחותיה באזור תל אביב, כך שהמזמינים באתר או באפליקציה יוכלו לקבל את המוצרים תוך כשעתיים". נכתב כי, "להפעלתו במועד שסוכם (קיץ 2019) יש משמעויות עסקיות ומיצוביות", וכי קומונסנס ידעה שבכוונת AM:PM להיות רשת המרכולים הראשונה בישראל העושה שימוש במרכז לוגיסטי רובוטי.

   (צילום: יובל חן)
רשת AM:PM(צילום: יובל חן)
 

"לקומונסנס אין כל התחייבות כלפי דור אלון"

דור אלון, נטען, השקיעה רבות בהיערכות, אך בפברואר נדהמה לראות ידיעה לפיה הנתבעת מקימה מרכז לוגיסטי לרמי לוי, שיאיץ מאוד את המשלוחים. דור אלון ניסתה לברר עם קומונסנס אם היא אכן התקשרה עם קמעונאי מתחרה בקשר למרכז הלוגיסטי, אך בכירי הנתבעת, נטען, הטעו אותה וטענו כי: "העיתון 'עשה אחד ועוד אחד לא נכון'". ואולם, בהמשך, נטען, "נקבעה ישיבה עם מנכ"ל דור אלון עמית זאב, מנהל AM:PM אריק כהן, מנכ"ל קומונסנס אלרם גורן ועוד, ובה ציין גורן לתדהמת הנוכחים כי המרכז הלוגיסטי כלל אינו מיועד לדור אלון, הובטח ל'קמעונאי מתחרה' ואף בוצעו לצורך זה התאמות - בדיוק כפי שפורסם".

 

דור אלון מבקשת להורות לקומונסנס לעמוד בהתחייבויות כלפיה ולהעמיד לרשותה את המרכז הלוגיסטי, או לחייבה בתשלום פיצוי. לתביעה צורף מכתב תגובה של קומונסנס, באמצעות עו"ד אלי בורשטין ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות', שבו היא דוחה את הטענות וטוענת: "מסמך העקרונות עליו חתמו הצדדים פקע, ההסכם לא נכנס לתוקף ולקומונסנס אין כל התחייבות כלפי דור אלון. נציגי דור אלון אישרו בזמן אמת כי שורה של עיכובים מצידה מנעו ממנה להתקדם במיזם וגרמו לה לא לעמוד בלוחות הזמנים עליהם דובר. לאחר שפקע ההסכם, קומונסנס הייתה רשאית לנהל מו"מ עם כל מי שתחפוץ בעניין המרכז הלוגיסטי".

 

שופטת המחוזי בתל אביב, צילה צפת, לא מצאה לנכון להוציא צו מניעה זמני בטרם תשובת קומונסנס, אך ציינה כי אם "מתקיימים הליכי משא ומתן עם אחרים, עליהם ליידע את אותם צדדי ג' אודות הבקשה התלויה ועומדת". טרם הוגש כתב הגנה.

 

מבא כוח קומונסנס לא התקבלה תגובה עד לפרוסם הכתבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור סיתהכל
רמי לוי
צילום: דרור סיתהכל
מומלצים