שתף קטע נבחר

כחלון מאותת לנתניהו: "אם אצטרך לתמוך בפייגלין - אפרוש מהממשלה"

בריאיון באולפן ynet, שר האוצר לא מסתכל על הסקרים ומתעקש שיפתיע בבחירות. על קמפיין הגעוואלד של רה"מ: "שיטה ידועה", הכוונה לספח שטחים: "מעולם לא עמדנו בדרכו" ועל יריבו במאבק על האוצר: "פייגלין? אכזריות חברתית"

 

למרות מצבו המדשדש בסקרים, שר האוצר משה כחלון אמר היום (ראשון) כי אין לו ספק שיפתיע בבחירות הקרובות. "אני מרגיש את השטח. 1,300-1,200 אנשים הגיעו מכל הארץ לגני התערוכה. המטות עובדים ואנחנו בתחושה מצוינת", אמר בריאיון לאולפן ynet.


כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

כחלון התייחס ליריבו העיקרי לתפקיד שר האוצר בממשלה האפשרית של ראש הממשלה בנימין נתניהו - משה פייגלין - ואמר כי יוותר על מקומו בממשלה אם אכן ייבחר על חשבונו: "פייגלין מדבר הפוך מהאג'נדה שלנו. אנחנו מדברים על אחריות חברתית, רשת ביטחון סוציאלי, קצבאות לנכים, סיעוד, מחיר למשתכן, נקודות זיכוי לזוגות צעירים.

 

משה כחלון באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
משה כחלון באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

"מה שפייגלין אומר זה הפוך: קיצוץ קצבאות. אכזריות חברתית", המשיך כחלון. "אם הוא יהיה שר האוצר ואצטרך בגלל הסכם קואליציוני להצביע לדברים שיביא - אמרתי שתיקטע לי היד לפני שאצביע נגד קשישים וזוגות צעירים. אני מוותר על המקום בממשלה.

 

"אני מאמין לפייגלין שאומר שיבטל את קצבאות הסיעוד", המשיך כחלון לתקוף. "גם הפעימה הנוספת של הנכים שצריכה להיכנס ב-1 בינואר נמצאת בסכנה".

 

- אתה מאותת לנתניהו שהבחירה היא בינך לבין פייגלין? יכול להיות שהוא חזק יותר

"אני מאותת לציבור. אם אתם רוצים אכזריות חברית תצביעו למישהו אחר".

 

כחלון אמר כי הוא אינו מתרגש מקמפיין שתיית הקולות ממחנה הימין מצד נתניהו שהחל כבר בסוף השבוע: "נתניהו רוצה לקחת מנדטים ממפלגות כמו כולנו, ואז ימצא את עצמו עם פייגלין. כל המספרים מראים שהמחנה הלאומי הולך להרכיב את הממשלה הבאה, וכל הקמפיין הוא לא נכון", אמר כחלון.

 

"קמפיין הגעוואלד זאת שיטה שכל פעם עושים", הוא הסביר. "פעם הערבים נעים לקלפי ופעם זה. הבחירות הוכרעו. המחנה הלאומי הולך להרכיב את הממשלה, אך יש אלמנטים אנטי-חברתיים שלא היו בעבר כמו פייגלין וסמוטריץ'". כחלון התייחס גם לדברי נתניהו שאמר כי בכוונתו לספח את יהודה ושומרון ואמר: "אפשר היה לעשות את זה במשך עשר שנים. מעולם לא עמדנו בדרכו לסיפוח. בטח לא של גוש ההתיישבות"

 

משה כחלון באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
"מעולם לא עמדנו בדרכו לסיפוח". כחלון(צילום: אבי מועלם)

ברקע קריאותיו של ח"כ סמוטריץ' לחוקק את החוק הצרפתי בקנדציה הבאה, כחלון הדגיש כי הוא לא יתמוך בחוק פרסונלי, וכך גם שר הביטחון אביגדור ליברמן, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ושרת המשפטים איילת שקד.

 

- אתה בעד סיפוח?

"כרגע אנחנו לא עוסקים בדברים המדיניים כי בצד השני אין לנו פרטנר, אבל בוא נדבר ברור - קודם שנתניהו יספח את הגושים שכולם תומכים בהם, ואז נמשיך הלאה".

 

- אתה לא קונה את הדבר הזה?

"ברור. בקמפיין אפשר להגיד דברים שלא אומרים ביום יום".

 

כחלון נשאל אם לאור הקדנציה האחרונה ייתכן וטעה בעניין, ואמר: "לא שגינו בכלום. כל דבר דנתי לגופו, אני לא אוטומט. יש דברים שחשבנו שהם יכולים להביא אסון לדמוקרטיה, אז עמדנו כחומה בצורה. יש לי טענות לבתי המשפט, אנשים באים אליי בטענות על מחיר הטבק, בעוד שהשופטים חייבו אותי להעלות אותו.

 

- בגלל זה צריך פסקת התגברות? בגלל שאנשים עולה להם יקר לעשן?

"לא אמרתי שצריך פסקת התגברות על זה, אבל הם מתערבים במקומות שהם לא צריכים".

 

כחלון הדגיש כי בכל הנוגע לפסקת ההתגברות הוא יתמוך במה שיראה לנכון. "כל דבר לגופו ועניינו. חוק יסוד החקיקה נותן מענה לפסקת ההתגברות. תמכתי בפסקת ההתגברות בעניין תושבי דרום תל אביב. שקד ובנט לא מודים שהכישלון גם שלהם, אלא מפנים את האצבע אליי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
משה כחלון
צילום: אבי מועלם
מומלצים