שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הגירסה של משפחת ג'קסון ל"לעזוב את נוורלנד"

  בסרט "נוורלנד ממקור ראשון", ששוחרר לצפייה חופשית ברשת, בני משפחתו של מייקל ג'קסון יוצאים להגנתו, וטוענים כי הגברים שמאשימים אותו בהטרדות מנסים לזכות ברווח כספי. במאי שעבד עם הזמר באופן צמוד: "אחוזת נוורלנד הייתה מקום שקט, בטוח וכייפי"

  חודש אחרי פרסום הסרט התיעודי המדובר של השנה, "לעזוב את נוורלנד" בהפקת HBO, משפחתו של מייקל ג'קסון מציגה את תשובתה להאשמות על הטרדות מיניות חמורות מצד הזמר המנוח - בסרט תיעודי משלה.

   

  הסרט היוצא להגנת ג'קסון

   

  "נוורלנד ממקור ראשון" (Firsthand Neverladn), שבוים על ידי אלי פדרזה ועלה לצפייה חופשית ביוטיוב, מבקש להפריך את ההאשמות החמורות שהובאו מפי ווייד רובסון וג'יימס סייפצ'ק, שני גברים, כיום בני 36 ו-41 בהתאמה, שטוענים שג'קסון הטריד הטריד אותם מינית בהיותם ילדים, באופן סדרתי, ותוך הפעלת מניפולציות רגשיות.

   

  מייקל ג'קסון עם ווייד רובסון (מתוך Firsthand Neverland)
  מייקל ג'קסון עם ווייד רובסון(מתוך Firsthand Neverland)

   

  הסרט היוצא להגנת ג'קסון - "מלך הפופ" עד לא מזמן - נמשך כ-30 דקות, ומציג שלושה דוברים עיקריים: שניים מבני משפחתו של הזמר - אחיינו טאג' ג'קסון ואחייניתו ברנדי ג'קסון, והבמאי שעבד איתו על הופעותיו, בראד סונדברג. האחרון, שנהג להתארח באופן תדיר באחוזת "נוורלנד" הידועה (וכעת ידועה לשמצה), מכנה אותה "מקום שקט, בטוח וכייפי". עוד הוא מצוטט כשהוא אומר: "מעולם לא ראיתי ילד בקרבתו של מייקל ג'קסון שנראה כאילו הוא במצוקה, פגוע, או עבר הטרדה".

   

  כחלק מהניסיון לערער על אמינותן של העדויות נגד ג'קסון, אחייניתו מעידה על ההכרות שלה עם רובסון, איתו יצאה בעבר במשך שבע שנים. היא מתארת אותו כ"אופורטוניסט" ומעריכה שדבריו נגד ג'קסון כעת נובעים מרצונו להרוויח הון כלכלי על חשבון הזמר המנוח.

   

  לפיה, בעוד שרובסון טוען שג'קסון הקפיד "להרחיק אותו מנשים" - במציאות, ג'קסון שידך בינה ובינו. "זה מרתק בעיניי שהוא חושב שהוא יכול פשוט למחוק 10 שנים מהחיים שלו", היא אומרת. בתגובה לדברים הללו, עורך דין מטעם ג'קסון שלח ל"בילבורד" תגובה לפיה "גברת ג'קסון לא נכחה עם ווייד ומייקל ג'קסון בזמן שההטרדה המינית התרחשה, ועל כן אינה יכולה לומר שום דבר רלוונטי בנושא".

   

  ברנדי ג'קסון (מתוך Firsthand Neverland)
  יוצאת להגנת הדוד שלה. ברנדי ג'קסון(מתוך Firsthand Neverland)

  בדומה לברנדי, גם טאג' גקסון טוען שמה שאיפשר את הטענות נגד ג'קסון - שלוו בתביעות משפטיות שבות ונישנות לאורך השנים, היה דווקא אופיו הנדיב. "כשיש לך מידה מסוימת של נחמדות, אנשים פשוט מנצלים את זה", הוא אומר בסרט.

   

  בחודש ינואר האחרון, נציגיו של ג'קסון פירסמו הצהרה מטעמם במגזין "פיפל", לקראת פסטיבל סאנדנס, שם נערכה הקרנת הבכורה של הסרט של HBO. "זוהי עוד הפקה מזעזעת, שמהווה ניסיון שערורייתי ופתטי לנצל מבחינה כספית את מייקל ג'קסון", כתבו אז. ההצהרה התייחסה גם למשפטים שהתנהלו נגד ג'קסון, ושבסופם זוכה: "ווייד רובסון וג'יימס סייפצ'ק העידו שניהם תחת שבועה שמייקל ג'קסון מעולם לא עשה להם משהו לא ראוי", הזכירו.

   

  טאג' ג'קסון (מתוך Firsthand Neverland)
  "ניצלו את מייקל כי היה נדיב". טאג' ג'קסון(מתוך Firsthand Neverland)

  לפי עדויותיהם של רובסון וסייפצ'וק, שניהם ניהלו יחסי ידידות עם מייקל ג'קסון ונהגו לבקר תדיר באחוזה שלו בקליפורניה. סייפצ'וק, שהיה בן 10 במהלך המפגש האישי הראשון, מספר בסרט של HBO שהמארח שלו היה מתערטל ומאונן בפניו. "הוא אמר לי שאני החוויה המינית הראשונה שלו", הוא אומר. רובסון שהיה בן 7 כשהתארח במעונו של ג'קסון, מתאר חוויות דומות, ומספר כי ג'קסון גם השקה אותו באלכוהול.

   

  על פי העדויות של השניים, אומנם הוריהם נהגו לשהות איתם במעונות של האחוזה העצומה, אולם הם בודדו מחדרי השינה של ילדיהם באמצעות דלתות נעולות, מה שאיפשר לג'קסון לבצע את זממו בילדים בחלקים שונים של המתחם. "זה קרה על בסיס יומי. זה נשמע חולני אבל כשאתה יוצא עם מישהו אתה עושה הרבה מזה", אומר סייפצ'ק. השניים אף טענו שג'קסון אף חזר והפציר בהם שלא לספר דבר על חוויותיהם המשותפת - וכי אם יעשו כן, צפוי להם עונש מאסר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך Firsthand Neverland
  ברנדי ג'קסון
  מתוך Firsthand Neverland
  לאתר ההטבות
  מומלצים