שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זנדברג: "בלי מרצ - אין לגנץ 61 ממליצים"
  יו"ר מרצ הביעה חשש ממצב שבו לא תעבור את אחוז החסימה והבהירה: "בלי מרצ - נתניהו מנצח. אנחנו נכריע את גורל הגוש". בריאיון לאולפן ynet אמרה כי "זהות" לא הצליחה למשוך מצביעים ממפלגתה: "פייגלין - ימין על ספידים"

   

  פחות מ-48 שעות לבחירות, ובמרצ עדיין לא בטוחים אם ייכנסו לכנסת ביום שלישי. "אני לא רואה מצב שציבור השמאל לא יהיה מיוצג, אבל ביומיים האלה יהיו תנודות תת-קרקעיות ולא יודעים מה יקרה", הודתה יו"ר המפלגה תמר זנדברג. צפו בריאיון המלא לאולפן ynet.

   

  תמר זנדברג באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  תמר זנדברג (צילום: אבי מועלם)

  "גורל הגושים במפלגות האלה מוכרע בגודלן של המפלגות הקטנות. בימין יש כמה מפלגות שזה מדבר עליהן, בשמאל מדובר במרצ, ולכן אם הגוש כולו רוצה להבטיח בוודאות את המהפך - צריך להצביע למרצ", אמרה זנדברג.

   

  "התחייבתי להמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה, ועכשיו האפשרות הזאת תלויה במרצ, כי בלעדינו - ביבי ינצח", הוסיפה. "אני רואה את הכותרות על הסיפוח. הימין הולך לשם ונתניהו אומר את זה בכל הריאיונות שלו בימים האחרונים. אומרים שזה כדי לשתות קולות מבנט, אבל צריך להבין שהימין הולך על הסיפוח, שזה חלום הבלהות של חזון שתי המדינות.

   

  "בכל שנה ובכל קדנציה זה נהיה יותר קיצוני. גם על חוק העמותות וחוק ההסדרה אמרו שלא יעברו. לאורך כל השנים פתרון שתי המדינות הוחזק כפקדון לימים שאחרי שלטון הימין והמתנחלים. התפלאתי לשמוע שאפילו גנץ לא מזכיר את הביטוי הזה".

   

  תמר זנדברג באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  תמר זנדברג באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

  - אולי רוב הציבור במדינת ישראל מאמין בזה?

  "זה בדיוק העניין – שלא. לפי יוזמת ז'נבה, על מנת שנוכל לשמור על הגושים צריך לפנות את שאר ההתנחלויות ולהקים מדינה פלסטינית. כאשר נתניהו מדבר על סיפוח, כל השטח, זה אומר סיפוח של התנחלויות.

   

  "כשאני שומעת שהמרכז לא מוכן, עומד דומם ואילם מול הדבר הזה, זה מסביר למה צריך שמאל ברור שימשוך לשם", אמרה זנדברג. "בלי השמאל הזה, בלי מרצ, ביבי ינצח ולגנץ לא יהיו 61 ממליצים. ולכן משתי הסיבות, אידיאולוגית ופוליטית, מרצ היא המקום שבו יוכרע גורל הגוש שלנו.

   

  "התנודות של היומיים האלה הן בסופו של דבר יכריעו את בחירות", מזהירה זנדברג. "האם אנחנו נתחזק ונבטיח את המהפך, או שחס וחלילה ניחלש והמהפך יהיה בסכנה".

   

  זנדברג נשאלה אם היא רואה את עצמה חוברת לממשלה רחבה, יחד עם אביגדור ליברמן, בני גנץ ונתניהו ואמרה: "יכול להיות שליברמן לא עובר בכלל את אחוז החסימה,

  כך שאין דבר כזה ממשלת גנץ ליברמן אלא ממשלת גנץ מרכז-שמאל. מרצ תשב ורוצה לשבת בממשלה כזאת, ושואפת לקחת את משרד החינוך. תתארו לכם את מרצ חוזרת למשרד החינוך, זה חלום".

   

  עוד ציינה כי "אם ממשלת גנץ תצטרך לצרף מפלגות קטנות יותר שיקבלו את קווי היסוד, בוודאי שלא נכשיל את הממשלה הזאת. הפעם צריך להבין שממשלת ימין זה לא רק ביבי-בנט-ליברמן, אלא גם סמוטריץ', פייגלין ובן גביר".

   

  לדברי זנדברג, החשש שמפלגת זהות של משה פייגלין "תגנוב" מנדטים לא הורגש במרצ. "מצביעי השמאל הם מצביעי שמאל בכל התחומים: מדיני, כלכלי-חברתי ואזרחי. פייגלין לדעתי זה ימין על ספידים. בית המקדש, ביטול הביטוח הלאומי וביטול קצבאות נכים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים