שתף קטע נבחר

נתניהו עם חברי סיעתו: "המפלגה הגדולה - זה מה שמשנה"

ראש הממשלה המשיך בקמפיין בכינוס מיוחד בבלפור: "אין לנו 61 ממליצים, אם לא נצמצם את הפער - לפיד יהיה ראש ממשלה", לאחד הנוכחים שטען כי אין ללפיד באמת סיכוי השיב נתניהו מיד: "לא! אתה טועה!". מרידור בכנס כחול לבן: "קשה לי עם מה שקרה לליכוד"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אמש (יום א') עם חברי סיעתו במעונו בירושלים למה שהוגדר כ"כינוס חירום". הוא הזהיר מפני סכנה להמשך שלטון הימין, "זה לא ספין. זה אמיתי. אנחנו חייבים לצמצם את הפער ואני אומר לכם - אם זה לא יקרה: יאיר לפיד יהיה פה ראש ממשלה. אין לנו 61 ממליצים. פשוט אין. המפלגה הגדולה - זה כל מה שמשנה".

 

  ()
נתניהו בכינוס עם ראשי המפלגה

נתניהו הוסיף: "ההבדל היחיד שקובע לעומת 2015 זה שהיום התקשורת למדה את הלקח, ולכן מה שהיא מנסה לעשות זה פשוט להרדים את מצביעי הליכוד. הם פשוט עושים ספין, הם רוצים להרדים בכל מיני תירוצים, ואם הם יצליחו בזה, אני אומר לכם, יום אחרי הבחירות, אולי אפילו בליל הבחירות, אנחנו קמים למציאות שבה לפיד שולט בכל העסק".

 

בשלב זה אמר אחד הנוכחים לנתניהו כי אין באמת סיכוי שלפיד יהיה ראש הממשלה, ונתניהו מיהר להשתיק אותו: "לא! אתה טועה! לפיד ראש הממשלה, זו האמת! כמו שאמרתי שהזהרתי אז ואנשים התעוררו ובאו כאיש אחד ובאו וניצחנו. אותו הדבר יקרה גם היום אם נגיד להם את זה. קשה מאוד לחדור דרך התקשורת. אני עושה כאן מרתון. אני יודע שאתם גם עושים את המאמץ שלכם".

 

 

שטייניץ מחוץ למעון רה
שטייניץ מחוץ למעון רה"מ(צילום: אלכס קולומויסקי)

גדעון סער מחוץ למעון רה
גדעון סער מחוץ למעון רה"מ(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

אתמול אחר הצהריים אמר נתניהו לראשי ערים במעונו הרשמי בבלפור: "הייתי ב-1999. כרגע אני מזהה בעיה דומה. אם לא משנים כרגע את המגמה - אנחנו הולכים להפסיד. הנשיא ריבלין אמר דבר פשוט. אם אין 61 ממליצים אז המפלגה הגדולה מנצחת ומרכיבה ממשלה. אין לנו 61. פייגלין מסרב להתחייב. במצב שאין גוש אז לפיד וגנץ הם המפלגה הגדולה. כך לפי הסקרים בתקשורת וככה לפי הסקרים שלנו.

קמפיין הבחירות של הליכוד אל מול קמפיין הבחירות של כחול לבן (צילום: AP)
נתניהו מזהיר שאם לא יצומצם הפער, הליכוד יפסיד את הבחירות(צילום: AP)

"בסקרים בקרב אנשים שאומרים שהם בטוח הולכים להצביע, הפער גדל אף יותר. ב-2015 זיהיתי את אותה בעיה כשבוז'י וציפי הובילו בסקרים. התקשורת אז לא הסתירה את השמחה שלה שהשמאל הולך לנצח. היום קורה אחרת. לפיד וגנץ הולכים לנצח, אבל התקשורת למדה את הלקח והיא מנסה להרדים את האנשים שלנו ואומרת שהליכוד ינצח. ממתי התקשורת מעודדת את הליכוד? רק כשהיא רוצה שנפסיד.

 

"לכן אני קורא לכם עכשיו לפעול מיד כדי שאנשים יצביעו לליכוד. לפיד וגנץ יקימו ממשלת שמאל עם העבודה ומרצ ועם התמיכה של המפלגות הערביות, כפי שאיימן עודה כבר אמר. מקסימום הם יקחו עוד מפלגה אחת של עלי תאנה. אבל אם אנחנו ננצח, אנחנו ניקח את כל מפלגות הימין - ליברמן, בנט, רפי פרץ, סמוטריץ', פייגלין כחלון. אז מה זה משנה עוד מנדט או פחות מנדט אם אנחנו מפסידים?".

 

 

נתניהו הפציר בראשי הערים התומכים בליכוד: "מוכרחים להעיר את האנשים. מוכרחים להעיר אותם להצביע לליכוד. ההבדל היחיד בין 2015 להיום זה שהתקשורת למדה את הלקח. לכן הם לא מפסיקים להגיד שאנחנו מנצחים כי יש לנו גוש. הם יודעים שאין לנו גוש. הם מראיינים את פייגלין ויודעים שהוא לא מתחייב לנו. לכן ביקשתי לקיים עכשיו אתכם כינוס חירום כדי להעיר את האנשים שלנו ולהציל את שלטון הימין. זה מה שצריך לעשות עכשיו וצריך לעשות את זה מהר כדי שהליכוד תהיה המפלגה הגדולה ביותר. זאת הדרך היחידה להקים ממשלת ימין ולמנוע את הקמת ממשלת השמאל של לפיד וגנץ יחד עם מרצ, העבודה ובתמיכת המפלגות הערביות".

 

מרידור: "קשה לי עם מה שקרה לליכוד"

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר אמש בכנס פעילים כי הם "מרגישים את הסחף" אך ישנה עדיין עבודה רבה: "שתי בשורות. הפחות טובה: עוד לא ניצחנו. והבשורה הטובה: ננצח. אנחנו מטר מהניצחון. אבל אנחנו עוד לא שם. לא ניתן לנתניהו להיות המפלגה הכי גדולה. אנחנו נוביל וכולם מבינים שאנחנו חייבים להיות המפלגה הכי גדולה. הנשיא ירים טלפון וניקח את זה משם". 

 

 
כנס הפעילים האחרון של מפלגת כחול לבן לפני הבחירות (צילום: AFP)
בני גנץ בכנס בתל אביב(צילום: AFP)

כנס הפעילים האחרון של מפלגת כחול לבן לפני הבחירות (צילום: מוטי קמחי)
חיזוק מדן מרידור(צילום: מוטי קמחי)

כנס הפעילים האחרון של מפלגת כחול לבן לפני הבחירות (צילום: מוטי קמחי)
שאול מופז. הביע תמיכה בגנץ(צילום: מוטי קמחי)
 

לאירוע של כחול לבן הגיעו גם תומכים חדשים של המפלגה, ובהם שר הביטחון לשעבר מטעם הליכוד שאול מופז וכן שר המשפטים לשעבר בממשלת הליכוד דן מרידור. שניהם דמויות בולטות בעבר של מפלגת השלטון שהעתיקו את תמיכתם מהליכוד אל מפלגתו של הטוען לכתר. 

 

מרידור התייחס לעברו בליכוד ותקף את העומדים בראש המפלגה כיום: "וידוי אישי. קשה לי מאוד עם מה שקרה לתנועת הליכוד. מפלגה לאומית וליברלית. ולאן הדרדרנו היום. תוקפים משטרה, פרקליטות, רוצים לקצץ להם בסמכויות. מעולם בליכוד לא היתה מחלוקת על דמוקרטיה. מי שתומך היום בערכים האלה הופכים אותו לבוגד".

 

מופז דיבר על היכרותו ארוכת השנים עם "בנימין גנץ" (כך במקור) במסגרת מערכת הביטחון, וטען כי בא להעיד על כך שגנץ מתאים להיות ראש ממשלת ישראל: "אנו מבקשים ממנהיגנו, ראשית, שיהיו בני אדם עם חמלה, עם אהבת הזולת, דוברי אמת, צנועים. גנץ הוא אדם שפיו וליבו שווים, הוא מתכוון למה שהוא אומר וכמובן נותן דוגמה אישית. מאות ואלפי חיילים ואזרחים הלכו אחרי בנימין גנץ, סמכו עליו בעייניים עצומות, באתי לומר לכם הערב, יש על מי לסמוך". 


פורסם לראשונה 07/04/2019 22:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בכינוס החירום במעונו
מומלצים