שתף קטע נבחר

חשד לרשלנות: שבעה עצורים בעקבות מות פועל מסין

הפועל נפגע אמש ממוטות ברזל שנפלו מגובה רב וחדרו את הקסדה שחבש. בין החשודים שעוכבו לחקירה נמצא גם מנהל אתר הבנייה - שנסגר עד תום הטיפול בליקויים. ארבעה נוספים עוכבו בחשד לגרימת מוות ברשלנות ועבירות בטיחות חמורות תוך סיכון חיי אדם

מוטות הברזל שנפלו מקומה תשיעית (צילום: דוברות המשטרה)
מוטות הברזל שנפלו מגובה רב ופגעו בפועל(צילום: דוברות המשטרה)

 

שבעה בני אדם נעצרו היום (ב') בחשד לרשלנות בעקבות מותו של פועל מסין אתמול באתר בנייה ברמלה. חוקרי יחידת 'פלס' ביחידה הכלכלית חקרו באזהרה את החשודים, והם יובאו בהמשך להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

מוטות הברזל שנפלו מקומה תשיעית (צילום: דוברות המשטרה)
מוטות הברזל שנפלו מקומה תשיעית(צילום: דוברות המשטרה)

 

אתר בנייה בחריש שנסגר עקב ליקויי בטיחות (צילום: משרד העבודה)
אתר בנייה בחריש שנסגר עקב ליקויי בטיחות(צילום: משרד העבודה)

פועל בניין נהרג אתר בנייה בחריש  (צילום: איחוד הצלה )
אתר בנייה בחריש. ארכיון(צילום: איחוד הצלה )

האירוע הקשה התרחש אתמול באתר בנייה ברחוב ז'ובוטינסקי ברמלה. מחקירת המשטרה עולה כי מפעיל האגורן העלה שק חול לקומות העליונות. בעת משיכת השק על ידי אחד הפועלים, הוא פגע בערימת ברזלים שהייתה בקומה התשיעית. כתוצאה מכך הברזלים נפלו בעוצמה ופגעו בפועל שעמד בסמוך.

 

הפועל אמנם חבש קסדה, אולם בשל הגובה הרב שממנו נפלו הברזלים הם הצליחו חדרו מבעד לקסדה ופגעו בראשו. הוא נפצע אנושות, ובהמשך מת מפצעיו.

בין החשודים שעוכבו לחקירה באזהרה נמצא גם מנהל האתר. ארבעה חשודים נוספים עוכבו בחשד לביצוע עבירה של גרימת מוות ברשלנות, ועבירות בטיחות חמורות על פי פקודת הבטיחות תוך סיכון ממשי לחיי אדם.

 

בנוסף, הוחלט על סגירת האתר והפסקת העבודות עד לסיום בדיקה וטיפול בליקויי הבטיחות שנמצאו במקום.

 

לפני כשלושה שבועות, סגר משרד העבודה והרווחה שלח כמה אתרי בנייה בעיר חריש בעקבות מותם של שלושה פועלים בתוך שלושה ימים. מפקחי בטיחות נשלחו לאתרי הבנייה במקום במטרה לסגור כל אתר שימצאו בו ליקויי בטיחות מהותיים.

 

נפילה מגובה הפכה למקרה המוות השכיח באתרים בשנה האחרונה למעלה מ-60% ממקרי המוות מקורם בנפילה מגובה, שנה קודם לכן (2017) נהרגו 66% מהפועלים מנפילה. מאז תחילת השנה כ-23 מהמקרים נגרמו כתוצאה מנפילה (62%) ושמונה מתוך עשרה מקרי מוות נגרמו מנפילה מגובה.

 

למרות זאת, המדינה לא מצליחה לעצור את התופעה או לאכוף את נושא הבטיחות בגובה. בין הצעדים שהוסכם על יישומם כדי לעצור את הקטל באתרי הבנייה היה מעבר לתקן פיגומים אירופי - אך מדובר ביישום איטי שיארך כשנה וחצי לפחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
מוטות הברזל שפגעו בפועל
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים