שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: בכיר לשעבר בהסתדרות נידון למאסר על מעשים מגונים בילדה

בית המשפט העליון התיר לפרסם כי ציון אלגריסי, ששימש כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי בתל אביב, נידון לשלוש שנים ואחד עשר חודשי מאסר. הוא ביצע מעשים מגונים רבים בילדה מאז היותה בת שמונה ועד גיל 12

 

ציון אלגריסי (צילום: תומי הרפז)
ציון אלגריסי(צילום: תומי הרפז)

ציון אלגריסי, בכיר בהסתדרות שכיהן כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי במרחב תל אביב, ביצע מעשים מגונים רבים בילדה מאז היותה בת שמונה ועד גיל 12. בגין עבירות אלו הוא נידון לשלוש שנים ואחד עשר חודשי מאסר. אלגריסי עזב את תפקידו לפני כשנתיים. השופט ג'ורג' קרא מבית המשפט העליון התיר היום (ב') לפרסום את הפרשה שבגינה נידון אלגריסי למאסר ב-17 בינואר בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

במסגרת גזר הדין קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות והורה כאמור על הסרת צו איסור הפרסום על שמו. אלגריסי ערער על הכרעת הדין ועל חומרת עונשו, ובית המשפט העליון קבע כי יש לעכב את המאסר עד להכרעה בערעור. בית המשפט המחוזי זיכה את אלגריסי מאחת העבירות שיוחסו לו, וקבע כי עליו לשלם לנערה, כיום בת 15, פיצוי על סך 60 אלף שקל. 

 

העליון קבע כי " מקבץ השיקולים מטה את הכף לעבר עיכוב ביצוע עונש המאסר, לאור השילוב בין טענותיו של המבקש בערעור על הכרעת הדין ובין נסיבותיו האישיות. לא כך הדבר בכל הנוגע לעיכוב תשלום הפיצוי למתלוננת. כך גם לא מצאתי כי יש להיעתר לבקשה לעכב את פרסום שמו של המבקש עד להכרעה בערעור.

 

שרון נהרי (צילום: מוטי קמחי)
שרון נהרי. סנגורו של אלגריסי(צילום: מוטי קמחי)

"איסור פרסום שמו של אדם שהורשע בפלילים הוא חריג לכלל. כפי שעלה מטיעוני המשיבה בדיון לפני, מלכתחילה נועד איסור הפרסום בעניין שלפנינו להגן על המתלוננת ולא על המבקש, ומעשה מדובר היה באיסור פרסום בהסכמת הצדדים.

כעת, משתם ההליך המשפטי ולאור עמדת המתלוננת והוריה, אין מקום להותיר בעינו את צו איסור הפרסום".

 

את ההליך במחוזי תל אביב ניהלה עו"ד רוית צאלח-מימון מפרקליטות מחוז ת"א, ועו"ד קובי מושקוביץ מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה ייצג את המדינה בהליך הערעור בביהמ"ש העליון.

 

עורך דינו של אלגריסי, שרון נהרי, מסר בתגובה: "אנו שבעי רצון מהחלטת בית המשפט העליון לעכב את ביצוע המאסר, ויותר מכך מאמירתו של בית המשפט שהערעור לא מתבסס על דברים של מה בכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומי הרפז
ציון אלגריסי
צילום: תומי הרפז
מומלצים