שתף קטע נבחר

הכל מטומטם: מערכת הבחירות ברשתות החברתיות

ברשתות החברתיות לא היו צריכים להתאמץ: פוליטיקאים מכל צידי המפה הפוליטית הצליחו לעשות מעצמם צחוק ועשו בשבילנו את העבודה. הנה כמה מהרגעים היותר מוזרים שראינו בחודשים האחרונים

פייק ניוז, בוטים, מתקפות סייבר והודעות SMS שפשוט אי אפשר להסיר: באופן מסורתי יום הבוחר הוא היום שבו כל השפנים האחרונים נשלפים מהכובע, אבל כבר עכשיו אפשר להגיד בזהירות שהרבה מהרעות החולות שציפינו להן במערכת הבחירות הנוכחית לא התממשו. זו הייתה מערכת בחירות טכנולוגית במלוא מובן המילה - עם הרבה יותר דגש על מה שמתרחש ברשתות החברתיות, באפליקציות המסרים המיידיים ובאתרי האינטרנט. אבל בניגוד למה שכבר הספקנו לראות בארצות הברית, בבריטניה, בצרפת ובמקומות נוספים בעולם - מה שקרה בישראל בחודשים האחרונים הוא הרע במיעוטו.

 

 

באופן כללי, מערכות בחירות מספקות די הרבה חומר לסאטיריקנים, מצחיקנים ואושיות ברשתות החברתיות, אבל הפעם יותר מכל בלטה ההבנה שהפוליטיקאים פשוט עושים בשבילנו את כל העבודה בעצמם. בעמוד הפייסבוק "הכל מטומטם" השכילו לרכז ציוצים, פוסטים, סרטונים וכותרות מפי האנשים שעושים את מערכת הבחירות מכל צידי המפה הפוליטית: החל מניחוח הפשיזם של איילת שקד, דרך השמלות של מירי רגב, נפתלי בנט ומערכת היחסים המוזרה עם יונה ופטיש כפות הרגליים של פייגלין. גם אמירות והתבטאויות תמוהות, גמגומים, שקרים בוטים או סתם הצהרות מטופשות מצאו דרכם אל הרשתות החברתיות וקיבלו תהודה. למה? כי הכל מטומטם, ומערכת הבחירות הנוכחית הדגימה את זה פעם אחר פעם.

 

מתוך סרטון של מפלגת העבודה (צילום מסך)
מתוך סרטון של מפלגת העבודה(צילום מסך)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
בחירות ברשתות החברתיות
צילום מסך
מומלצים