שתף קטע נבחר

החללית הישראלית מקיפה את הירח בכל שעתיים

במהלך התמרון הבוקר פעלו המנועים במשך כ-78 שניות והחללית "בראשית" נמצאת במרחק של כ-200 ק"מ מהירח. הנחיתה: ביום חמישי בערב

יום הבחירות לכנסת לא הפריע למהנדסי spaceIL והתעשייה האווירית לבצע תמרון נוסף סביב הירח. אחרי התמרון שנערך הבוקר (יום ג') עברה החללית הישראלית "בראשית" לחוג במסלול מעגלי בטווח של כ- 200 ק"מ מפני הירח והיא תשלים הקפה מלאה סביב הירח מדי שעתיים. החללית אמורה לנחות על אדמת הירח ביום חמישי בסביבות השעה 22:30 (שעון ישראל).

 

 

במהלך התמרון הבוקר פעלו המנועים במשך כ-78 שניות וכמות הדלק שנשרפה עמדה על כ-11.7 ק"ג. מחר בשעות הערב צפוי להתקיים התמרון האחרון לקראת הנחיתה הצפויה ביום חמישי.

 

הירח כפי שצילמה החללית בראשית (צילום: באדיבות SpaceIL והתעשייה האווירית)
הירח כפי שצילמה החללית בראשית(צילום: באדיבות SpaceIL והתעשייה האווירית)

צילום הירח מחללית בראשית (צילום: בראשית)
צילום הירח מחללית בראשית. ברקע כדור הארץ(צילום: בראשית)

 

מאז לכידת הירח בשבוע שעבר, ביצעה החללית הישראלית תמרונים במהלך כמעט כל יום. המטרה היא להתקרב יותר ויותר לפני הירח - עד הנחיתה ההיסטורית בחמישי.

 

אם אכן זה יקרה, ישראל תהיה רק למדינה הרביעית בעולם שמצליחה לרשום הישג כזה, אחרי הרוסים (לראשונה בינואר 1966, עם לונה 9), האמריקנים (הגיעו לירח לראשונה חמישה חודשים אחר כך, והיו בהמשך לראשונים וליחידים עד היום שמנחיתים עליו אסטרונאוטים) והסינים, שהנחיתו עד היום שני רכבי חלל על הירח - צ'נגה 3 ב-2013 וצ'נגה 4 בדצמבר אשתקד, בצד הרחוק של הירח.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות SpaceIL והתעשייה האווירית
הירח, כפי שצילמה בראשית
צילום: באדיבות SpaceIL והתעשייה האווירית
מומלצים