שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סרטוני שכנוע וקריאות במסגדים: המצביעים הערבים נשארו בבית
  האדישות והקריאה להחרים את הבחירות נותנות את אותותיהן: כמה שעות לפני סגירת הקלפיות נרשמו שיעורי הצבעה נמוכים ביישובי המגזר הערבי. יו"ר חד"ש-תע"ל ח"כ עודה: "חלום הבלהות של כנסת ללא ייצוג לערבים, שהוא הפנטזיה של ראש הממשלה, נראה פתאום כמו אופציה מציאותית"

    

  בעוד בקרב היהודים נאבקים על כל קול על מנת להכריע את הבחירות , נדמה שבמגזר הערבי גוברת האדישות בהליכה לקלפיות: במפלגות הערביות מביעים הערב (יום ג') דאגה בעקבות מיעוט המשתתפים היחסי בחגיגה הדמוקרטית. במפלגת חד"ש-תע"ל טוענים כי על פי הנתונים שלהם, עד לשעה 18:00 מימשו רק 30% מבעלי זכות הבחירה ביישובים הערביים את הצבעתם.

   

  בחירות 2019 - דקה אחרי דקה

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  בכמה יישובים מנסים לשנות את התמונה עד סגירת הקלפיות בשעה 22:00. בין היתר נשמעו קריאות ברמקולים של המסגדים לצאת להצביע, וראשי רשויות פרסמו הודעות וסרטוני עידוד לתמוך במפלגות הערביות.

  מצביעים בטייבה (צילום: EPA)
  הצבעה בטייבה(צילום: EPA)

  ח"כ איימן עודה, יו"ר חד"ש-תע"ל, אמר: "אנחנו ‏ממשיכים בכל הכוח, עוברים מבית לבית וקוראים לאנשים לצאת להצביע. חלום הבלהות שלנו, שהוא הפנטזיה של ראש הממשלה - כנסת ללא ייצוג לערבים, פתאום נראה כמו אופציה מציאותית. אני יודע שגעוואלד זה ביידיש, אבל הדאגה לעתיד של הילדים שלנו היא אוניברסלית".

   

  ד"ר אמטאנס שחאדה, יו"ר בל"ד-רע"ם, שיגר פנייה דחופה לציבור הבוחרים הערבים: "הימין מתכנן להפיל את הרשימות הערביות, רוצים למחוק אותנו מהזירה הפוליטית. זה החלום של נתניהו. אחוזי ההצבעה הנמוכים יובילו להתאבדות פוליטית. אנחנו עושים מאמצים עצומים להביא כל קול. המסר שלנו לציבור: אל תהיו שאננים ואל תכנעו לניסיונות הימין לייאש אותנו. צאו להצביע".

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  חכים קפיני, תושב טייבה, אמר: "המצב מאוד מדאיג. לצערי, רוב האזרחים הערבים לא יצאו להצביע. על כולם להבין שצריך לצאת לקלפי ולהשתתף בבחירות. אם הימין יישאר בשלטון, זה אומר ש-50 אלף בתים יישארו בסכנת הריסה והגזענות נגד הערבים תימשך. מה אתם עושים בבית? תצאו ותצביעו למפלגות הערביות או למרצ או אפילו פתק לבן. העיקר לחסום את הימין ואת נתניהו שמאיימים על הערבים".

   

  ראש העיר קלנסווה, עבד אלבאסט סלאמה, אמר: "אני פונה לכל התושבים לצאת ולא להישאר בבתים. רוצים שתהיה לנו השפעה בכנסת. עזבו את כל המחלוקות ותממשו את זכות ההצבעה".

   

  "כל ערבי עם כבוד עצמי צריך להימנע מהצבעה"

  סוהא מסארוה, תושבת ואדי ערה, בחרה שלא לבחור. "אני לא אצביע לשום מפלגה ולא מוכנת להיות שותפה בבניית והרכבת כנסת של כיבוש גזעני. כל ערבי שיש לו כבוד עצמי ויודע שהוא חי תחת כיבוש צריך להימנע מההצבעה, אפילו אם זה למפלגות ערביות בוגדות. אני משוכנעת שהצעד הזה הוא הנכון, כי השפעתנו מחוץ לכנסת יותר חזקה".

   

  תושב אום אל פחם, שקורא גם הוא להחרמת הבחירות, אמר: "למרות כל הלחצים והניסיונות מהמפלגות על הרחוב הערבי להצביע, לחצים אלו כשלו כי העם הערבי נחוש בדעתו להימנע מהצבעה בגלל המון סיבות ובכללן האיחוד של חד"ש ותע"ל.

   

  "אם אחמד טיבי היה מתמודד לבד, היינו כן מצביעים לו. אבל במצב הקיים אני לא מתכוון להצביע. אנחנו נלמד אותם לקח על ארבע שנים שבהן הם רק דאגו לכיס שלהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים