שתף קטע נבחר

ניתוח היישובים: הדתיים לא קנו את הבושם של שקד והיונה של בנט

בהתנחלויות וביישובים הדתיים העדיפו את רפי פרץ וסמוטריץ' על פני בנט ושקד: איחוד מפלגות הימין ניצח ברוב הקלפיות, והימין החדש חייב את קולות החיילים כדי להשתחל לכנסת. כך נראות התוצאות ביישובים דתיים רבים ברחבי הארץ

נפתלי בנט ואיילת שקד עזבו את הבית היהודי והקימו את הימין החדש כדי לפנות לקהלים רחבים יותר, מתוך אמונה שהשיוך המגזרי של חלק מהגורמים בבית היהודי מזיק להם. הם קיוו למשוך קהלים חדשים בזכות גימיקים בקמפיין כמו "בושם פשיזם" של שקד ובנט שדיבר עם יונה לבנה, אך לשמור על בסיס הכוח של ציבור חובשי הכיפות. ניתוח תוצאות הבחירות לפי יישובים מוכיח שהם נחלו כישלון חרוץ.

 

הבית היהודי וחברותיה באיחוד מפלגות הימין ניצחו ברוב ההתנחלויות והיישובים הדתיים. הימין החדש זקוק לקולות החיילים כדי לעבור את אחוז החסימה.

 

איילת שקד בסרטון תגובה לביקורת על תכנית מאה הימים ()
איילת שקד עם בושם "פשיזם" ונפתלי בנט עם היונה הלבנה

 

 

לפי תוצאות האמת, רשימת איחוד מפלגות הימין מקבלת חמישה מנדטים, והימין החדש נמצא מעט מתחת לאחוז החסימה וכרגע מחוץ לכנסת. כמו רוב המפלגות גם בנט ושקד, שרוצים את תיקי הביטחון והמשפטים, פתחו ביום הבחירות בקמפיין גוועאלד. הם איבדו בוחרים שהצביעו לנתניהו ולליכוד, למשה פייגלין ולאיחוד מפלגות הימין.

 

 
 

 

איילת שקד נפתלי בנט מטה הימין החדש (צילום: ענר גרין)
איילת שקד ונפתלי בנט איבדו את חובשי הכיפות(צילום: ענר גרין)

בנט מצביע ברעננה (צילום: נמרוד גליקמן)
בנט מצביע ברעננה(צילום: נמרוד גליקמן)
  

בהתנחלויות וביישובים הדתיים העדיפו בבחירות האחרונות את רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' על בנט ושקד. חלק גדול מהציבור הדתי שהעניק לבנט ולבית היהודי 12 מנדטים ב-2013 ושמונה ב-2015 לא עבר איתו ועם שקד לימין החדש. הם בחרו ברשימה שכוללת את הבית היהודי, האיחוד הלאומי-תקומה ועוצמה יהודית - רשימה שהתאחדה בזכות לחץ גדול של בנימין נתניהו. הנה התוצאות בעשרות יישובים דתיים:

 

אבני איתן: 36% לאיחוד מפלגות הימין ו-29% לימין החדש. אבני חפץ: 51% לאיחוד מפלגות הימין, 25% לליכוד ו-11% לימין החדש. איתמר: 64% לאיחוד הימין ו-11% לימין החדש.

 

באלון שבות ניצח הימין החדש עם 37% לעומת 32% לאיחוד מפלגות הימין. הימין החדש ניצח באפרת עם 34% מהקולות. הליכוד שני עם 32%, איחוד מפלגות הימין קיבל 23%. איחוד מפלגות הימין הביס את הימין החדש בבית אל: 71% מול 9%.

בחירות 2019 תוצאות 97 רשימה רשימת איחוד מפלגות הימין ()
חמשת המקומות הראשונים באיחוד מפלגות הימין

בנט ניצח בבית גמליאל עם 32%, לפני הליכוד עם 26% ואיחוד הימין שקיבל 19%. בבני דרום קיבלו שקד ובנט 35% לעומת 26% לאיחוד מפלגות הימין בראשות רפי פרץ. בגני טל יש שוויון של 35% בין שתי המפלגות. בחפץ חיים ניצח איחוד מפלגות הימין עם 52%, הימין החדש קיבל 21% והליכוד צבר 19% מהקולות.

 

כפר מימון: איחוד מפלגות הימין 38%, הליכוד 25% הימין החדש 24%. כפר הרא"ה: איחוד מפלגות הימין 36%, הליכוד 20% הימין החדש 19%. מצפה נטופה: הימין החדש 37%, איחוד מפלגות הימין 21% והליכוד 15%. לביא: הימין החדש 26%, איחוד מפלגות הימין 25% והליכוד 18%. בכוכב השחר: 63% איחוד מפלגות הימין, 16% הימין החדש.

סמוטריץ' מצביע ()
סמוטריץ' מצביע בקדומים
  

מעלה מכמש: איחוד מפלגות הימין ניצח עם 47% לעומת הימין החדש 23%. עופרה: 38% איחוד הימין, 34% הימין החדש. עתניאל: 43% לאיחוד הימין, הימין החדש עם 28%. בסוסיה 48% בחרו באיחוד מפלגות הימין, 28% בימין החדש. במבוא חורון: 68% בחרו באיחוד מפלגות הימין ו-9.4% בימין החדש. ניר גלים: 28% איחוד הימין, 27% הימין החדש. עינב: 42% איחוד הימין, 23% הליכוד ו-19% הימין החדש. כפר תפוח: 51% איחוד, 21% הליכוד ו-13% הימין החדש. פדואל: 60% איחוד מפלגות הימין לעומת 23% לימין החדש.

  ()
 

ביישוב קשת: איחוד מפלגות הימין 63%, הימין החדש 20%, הליכוד 9.6%. קריית נטפים: איחוד מפלגות הימין 29%, 26% הליכוד ו-24% הימין החדש. רחלים: הימין החדש 30%, איחוד מפלגות הימין 55%. איחוד מפלגות הימין ניצח בשבי שומרון עם 48%. הליכוד קיבל 24% והימין החדש 14%. בשדמות מחולה: איחוד מפלגות הימין 53%, הימין החדש 28%, הליכוד 9.8%.

 

הימין החדש בראשותם של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד נמצא כרגע במרחק של כ-4,300 קולות מכניסה לכנסת - 0.11% מתחת לאחוז החסימה העומד על 3.25%. מבחינתם, הקלישאה של "מחכים לקולות החיילים והימאים" מעולם לא הייתה רלוונטית יותר לעתידם הפוליטי. מספר המעטפות הכפולות (חיילים, דיפלומטים, אסירים ומאושפזים) עומד בדרך כלל על כ-200 אלף קולות. קולות אלו גם יכריעו את גורל רשימת רע"ם-בל"ד. התוצאות הסופיות יפורסמו מחר בערב או ביום שישי בבוקר.

 

לקראת ספירת קולות החיילים אמר הבוקר נפתלי בנט: "כל חיי נתתי את כל שיכולתי למען העם הטוב הזה. תמיד הייתי חייל של המדינה. כלוחם בסיירת מטכ"ל, כיזם הייטק, כשר חינוך של ישראל ובקבינט צוק איתן. עכשיו החיילים יחליטו איפה אמשיך להילחם בשבילם. אני מאמין בנצח ישראל ולעולם לא אפסיק לתת לה הכול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבושם והיונה. הדתיים לא קנו את הסחורה
מומלצים