שתף קטע נבחר

הזמנת משלוח? הרחפן של גוגל בדרך

הרחפנים של פרויקט Wing קיבלו אישור לטוס בפרברי קנברה, בירת אוסטרליה, כדי לספק לתושבים משלוחי אוכל, משקאות ותרופות

פרויקט רחפני המשלוחים של גוגל מקבל אישור המראה: רשות התעופה האוסטרלית חתמה על הסכם הפעילות של רחפני Wing, שיוכלו לטוס בשמי קנברה הבירה. הרחפנים משמשים להעברת משלוחי אוכל, משקאות ותרופות, וגם תוצרת מקומית כמו שוקולד וקפה. זו הפעם הראשונה שבה ניתן אישור כזה בעולם, למרות שפרויקטים ניסויים דומים כבר מופעלים על-ידי ענקיות טכנולוגיה נוספות במקומות אחרים.

 

פרויקט Wing של גוגל (צילום: Google X)
פרויקט Wing של גוגל(צילום: Google X)

 

האישור ניתן לאחר תום תקופה של שנה וחצי, שבה הרחפנים הופעלו במסגרת פיילוט נסיוני. דובר רשות התעופה האוסטרלית מסר כי האישור ניתן לאחר בחינה מדוקדקת של סוגיות בטיחות שונות, כולל מבנה הרחפנים, אימוני הטסה ושילוב במערך התנועה האווירית הכולל. בנוסף, טען כי לא התגלו סיכונים לתושבים, לרכוש או לכלי תעופה אחרים בשמיים.

 

אישור ההפעלה המסחרית של הרחפנים מותנה בפעילות בשעות היום בלבד, והוא כולל הגבלות נוספות כמו שמירת מרחק מסויים מבני אדם ואיסור על תעופה מעל לכבישים ראשיים. בשלב הראשון יופעלו רחפנים עבור כ-100 בתים באזורי הפרברים של קנברה, ולאחר מכן אזורים נוספים יצטרפו. על פי ההערכות, עד שנת 2030 למעלה מרבע ממשלוחי המזון באוסטרליה יבוצעו על-ידי רחפנים.

 

פרויקט Wing של גוגל (צילום: Google X)
עומדים בתקנים מחמירים. רחפני Wing(צילום: Google X)

 

רחפני Wing נולדו במעבדת הפרויקטים Google X, והם נחשבים לאחד הפרויקטים המוצלחים שיצאו ממנה. בחודש יולי האחרון, לאחר שסיימו את פיתוח האב-טיפוס במעבדה, התגבשה Wing לכדי חברה ייעודית תחת המטריה של אלפבית - החברה האם של גוגל. במקביל, Wing אמורה להתחיל בפעילות גם בפינלנד בחודשים הקרובים. הבחירה באוסטרליה ובפינלנד היא לא מקרית: התנאים הגיאוגרפיים של שני האזורים האלה - המרחבים באוסטרליה והחורפים הקשים בפינלנד, הם אידיאליים עבור עסקי רחפני המשלוחים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Google X
רחפן המשלוחים של גוגל
צילום: Google X
מומלצים