שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתוך "משחקי הכס"
  מאיקאה ועד ג'ון סנואו: 25 עובדות על "משחקי הכס"
  "אתה לא יודע כלום, ג'ון סנואו" היא אולי אמרת השפר של "משחקי הכס", אבל אם הוא יואיל בטובו לפנות חמש דקות לקריאת הכתבה הזאת, כנראה שהוא יגלה דבר או שניים על הסדרה ששינתה את פני הטלוויזיה. לפניכם 25 עובדות על "משחקי הכס", שאתם לא חייבים לדעת אבל יהיה לכם ממש כיף להכיר. ואלאר מרגוליס, אמיגוס!

  1. ההפקה המושקעת בהיסטוריה

  "משחקי הכס" נחשבת לאחת מהפקות הטלוויזיה היקרות והמושקעות בהיסטוריה, והמספרים אומרים הכל. עלות ממוצעת לפרק בעונות 6 ו-7 עמדה על 10 מיליון דולר לפרק. בעונה השמינית והאחרונה הסכום כבר טיפס ל-15 מיליון דולר לפרק. 25 ימים נדרשו כדי לצלם את "קרב הממזרים" האפי בין ג'ון סנואו וראמזי בולטון. לא פחות מ-600 אנשי צוות, 500 ניצבים, 70 סוסים ו-65 פעלולנים נדרשו כדי לצלם את הקרב שבסופו (תודה לאל) ראמזי החלאתי הובס ונזרק לכלבים, ליטרלי. עם זאת, על פי אתרי מעריצים, "קרב הממזרים" הוא בקושי סרט סטודנטים ביחס למה שמחכה לנו בעונה האחרונה, בה תתרחש סצנת קרב שצילומיה נמשכו 11 שבועות.

   

  קרב הממזרים    (באדיבות yes )

  קרב הממזרים    (באדיבות yes )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  2. איך אומרים שלום בדות'רקית?

  עד כמה ההפקה הזו מטורפת תעיד גם העובדה שעבור הסדרה נשכר במיוחד הבלשן דייוויד ג'יי פיטרסון, שיצר את השפות הדות'ראקית והוולריאנית. הוא אפילו פרסם מילון דות'ראקי עם 4,000 מילים.

   

  3. ממחזרים שחקנים

  למרות כל ההשקעה ההפקתית, "משחקי הכס" לא בוחלת במחזור של שחקנים. זוכרים את מרטין לאניסטר? הילד מהמשפחה העשירה שנשחט במהרה בעונה השלישית, גולם על ידי דין צ'רלס צ'פמן, שבהמשך גם גילם את טומן, הבן השפוי ומוכה האהבה של סרסיי שקופץ אל מותו אחרי שהאמא המקסימה שלו מפוצצת את אשתו יחד עם כל הספט העליון. וכל זה הוא כלום לעומת איאן ווייט, שחקן וולשי שגילם לא פחות מארבעה תפקידים: הלך לבן, גרגור קלגיין (אחד משלושה שחקנים שגילמו אותו) ושני ענקים שונים.

   

  מתוך
  מתוך "משחקי הכס"(צילום: Helen Sloan/HBO)

   

  4. השכמיה של ג'ון סנואו באיקאה

  גם הפקה יקרה כמו "משחקי הכס" לא מתביישת לקנות באיקאה. השכמיות של אנשי משמר הלילה נעשו משטיחים של איקאה. הרשת השוודית תפסה על כך טרמפ ופרסמה הוראות מפורטות כיצד ליצור עם מוצריה את השכמייה של ג'ון סנואו.

   

  5. מורידים ורואים

  לפי HBO, יותר מ-30 מיליון איש צפו בממוצע בכל פרק בעונה השביעית בשלל הפלטפורמות, אבל מה שמדהים באמת הוא דווקא הטירוף הפיראטי סביב הסדרה. חברת Muso, שעוקבת אחרי פעילות פיראטית ברשת, טוענת שהפרק הראשון של העונה השביעית נצפה 90 מיליון פעמים באופן פיראטי בתוך שלושה ימים בלבד. אתר הטורנטים TorrentFreak חשף כי "משחקי הכס" הייתה הסדרה המורדת ביותר באופן פיראטי בשנים 2012-2017, ואיבדה את הבכורה ב־2018 רק מהסיבה הפשוטה שהיא לא שודרה באותה שנה.

   

  6. "משחקי הכס" בסין - הגירסה המצונזרת

  סצנות הסקס והאלימות הרבות בסדרה הרתיעו מדינות שמרניות. בסין, למשל, פרק הפתיחה קוצר ב-11 דקות עם דגש על חיתוך גס בסצנות העירום והקרבות. הצבא הטורקי אסר להקרין את הסדרה בבתי הספר הצבאיים כדי לשמור על התלמידים מחשיפה ל"ניצול מיני, פורנוגרפיה, התעללות ושאר התנהגויות רעות".

   

   

  מצנזרים עירום בסין    ( )

  מצנזרים עירום בסין    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  7. הישבן הלא נכון

  הכוכבים עצמם לא תמיד מתלהבים למלא אחר הוראות התסריט ולהתפשט. במצעד הבושה בו נאלצה סרסיי לצעוד עירומה ברחובות מעלה מלך, לא היה זה גופה העירום של השחקנית לנה הידי אלא של כפילת גוף. קיט הרינגטון המגלם את ג'ון סנואו שבר את רגלו לפני סצנת הסקס במערה עם ייגריט, לכן, הישבן הגברי שנחשף שם אינו שייך לו אלא לכפיל.

   

  8. עירום כהעצמה נשית

  אמיליה קלארק (דאינריז טארגריין) אפילו הכניסה לחוזה שלה אחרי העונה הראשונה סעיף לפיו היא לא תתפשט יותר. למרות זאת, היא חזרה בה והופיעה בעירום אחרי שהציתה את המקדש הדות'ראקי בעונה השישית. היא נימקה זאת בכך שלטענתה זו אינה סצנה מינית, אלא סצנה של העצמה נשית.

   

  9. יחסים על הסט זה לא חכם

  באופן תמוה מאוד, סר ברון מקבל כרטיס בשורה הראשונה לפסגה הדיפלומטית בסיום העונה השביעית בהשתתפות סרסיי, ג'ון סנואו ודאינריז אבל בוחר להבריז ועוד בתירוץ עלוב ש"אין לו מה לעשות שם". הסיבה האמיתית להיעדרותו של שכיר החרב המיומן היא כואבת ואינה קשורה במאום לנעשה בווסטרוז. ג'רום פלין, השחקן המגלם את ברון, היה בעבר בקשר רומנטי עם לנה הידי (סרסיי לאניסטר) שנגמר רע. מאז יש הפרדת כוחות מוחלטת בין השניים, וזו גם הסיבה שהדמויות שלהם לעולם לא חלקו מסך.

   

  משחקי הכס (צילום: באדיבות yes)
  לא יכולים להיות יחד על הסט. ג'רום פלין ולנה הידי(צילום: באדיבות yes)

   

  10. צער בעלי חיים

  ליידי, הזאבה של סנסה סטארק, אמנם נהרגה בעונה הראשונה בפקודתה של סרסיי אבל הכלבה שגילמה אותה דווקא זכתה לחיים נהדרים כשאומצה על ידי סופי טרנר המגלמת את סאנסה.

   

  11. דם זה מדבק

  דאינריז נאלצה לעבור הרבה דברים איומים במסע המייגע שלה אל כס הברזל, אחד מהם היה לאכול לב של סוס. במהלך צילומי הסצנה, השחקנית אמיליה קלארק נעלמה מהסט ואף אחד לא הצליח למצוא אותה. לבסוף, כשחזרה, התברר כי בגלל היותה מלאה בכל כך הרבה דם מזויף ודביק היא נדבקה לאסלת השירותים.

   

  אכלה לב של סוס ונדבקה לאסלה. אמיליה קלארק (צילום: HBO) (צילום: HBO)
  אכלה לב של סוס ונדבקה לאסלה. אמיליה קלארק(צילום: HBO)

  12. חי או מת

  בסיום העונה החמישית, איום הגרעין האיראני, הברקזיט או יחסי ארצות הברית-צפון קוריאה הפכו לנושאים שוליים וזניחים כשהעולם כולו התאחד סביב שאלה אחת: האם ג'ון סנואו חי או החזיר את נשמתו לבורא? אפילו נשיא ארצות הברית דאז ברק אובמה פנה לאחד הבמאים עם השאלה הזו וקיבל ממנו תשובה שקרית, כמובן. קיט הרינגטון, המגלם את סנואו, נאלץ אף הוא כמובן לשקר עד שהסוד הגדול נחשף, אך פעם אחת ויחידה הוא הסכים לגלות את האמת. זה קרה כששוטר עצר אותו על מהירות והבהיר לו שיש לו שתי אופציות: או לקבל עונש על מהירות מופרזת או לגלות לו אם סנואו יישאר בחיים לעונה הבאה. הרינגטון חשב שהשוטר מתלוצץ איתו אבל אמר לו: "אני בחיים בעונה הבאה", והשוטר מיהר להגיב: "אז סע לדרכך, המפקד".  

   

  13. בתי, חאליסי

  שמותיהם של הדמויות בסדרה הפכו לשמות פופולריים עבור ילדים ברחבי העולם. בארצות הברית למשל השם חאליסי דורג במקום ה-755 בשמות הנפוצים לבנות בשנת 2014. בשנה שעברה 343 בנות בבריטניה זכו לשם אריה.

   

  14. סטטיסטיקה

  חוקרים מאוסטרליה מצאו שסטטיסטית, הסיכוי הנמוך ביותר לשרוד בחיים בסדרה הוא של גברים נאמנים שנולדו במעמד נמוך. סיכויי ההישרדות הגבוהים ביותר נמצאים אצל נשים מהמעמד הגבוה. דרך יעילה לזכות באריכות ימים בווסטרוז על פי מחקרם היא לעבור בין בריתות.

   

  מלך הלילה ולדימיר פורדיק משחקי הכס (באדיבות HBO)
  לוקח 4.5 שעות לולדימיר פורדיק להפוך למלך הלילה(באדיבות HBO)

   

  15. גם למלך הלילה לא קל

  מלאכת האיפור של השחקן המגלם את מלך הלילה המבעית אורכת 4 שעות וחצי. לאחר מכן, המאפרים נשארים ל-11 שעות נוספות על הסט כדי לבצע טאצ'-אפים ותיקונים.

   

  16. השיא של טיריון

  אף דמות לא הופיעה בכל 67 הפרקים של "משחקי הכס" ששודרו עד כה. טיריון לאניסטר הוא השיאן, עם הופעות ב־61 פרקים. מיד אחריו, אחותו השנואה סרסיי לאניסטר שהופיעה ב־58 פרקים.

   

  17. ביצים לחתונה

  במקום להגיע עם צ'ק לחתונה של הסופר שעל ספרו מבוססת הסדרה, ג'ורג' ר.ר. מרטין, אחד המעצבים האמנותיים שבצוות החליט להביא לו במתנה ביצי דרקונים. אכן מקורי.

   

  18. האקה לניצחון

  ג'ייסון מומואה שגילם את חאל דרוגו הי"ד, חתום על האודישן הביזארי ביותר לסדרה במהלכו קרע מעליו את החולצה שלו ורקד בפני הבוחנים את ריקוד ה"האקה"; ריקוד מאורי מסורתי ששחקני נבחרת הרוגבי של ניו זילנד נוהגים לרקוד לפני כל משחק.

   

  19. החמצן עלה לה למוח

  אמיליה קלארק השתמשה עד כה בפיאה ובאיפור כדי לשוות לעצמה את הלוק הבלונדיני של חאליסי. לכבוד העונה השמינית והאחרונה היא החליטה בפעם הראשונה לחמצן את שערה הברונטי.

   

  20. קשר משפחתי

  טאליסה, אהובתו של רוב סטארק, שנרצחת יחד איתו בחתונה האדומה מחזיקה בקשר לשחקן המפורסם ביותר בהיסטוריה, צ'רלי צ'פלין. אונה צ'פלין המגלמת אותה היא נכדתו של הקומיקאי האגדי. עוד קשר משפחתי עם סלב: אלפי אלן המגלם את ת'יאון גרייג'וי, הוא אחיה של הזמרת הבריטית המפורסמת לילי אלן שאפילו כתבה עליו שיר.

   

  21. שיאנית הפרסים

  "משחקי הכס" זכתה ב-47 פרסי אמי, יותר מכל סדרה אחרת בהיסטוריה. השחקן המעוטר ביותר בסדרה הוא פיטר דינקלג' המגלם את טיריון לאניסטר. דינקלג' היה מועמד שבע פעמים לפרס האמי לשחקן המשנה המצטיין וזכה בתואר שלוש פעמים.

   

  אמיליה קלארק עם הקאסט של משחקי הכס (צילום: AP)
  הסדרה הכי מעוטרת(צילום: AP)

   

  22. הפרקים האהובים

  על פי IMDB, ארבעה פרקים נחשבים לאהובים ביותר וזכו לציון ממוצע של 9.9: פרק "החתונה האדומה" בעונה השלישית, הפרק "Hardhome" בעונה החמישית בו ג'ון סנואו נלחם בהלכים הלבנים, "קרב הממזרים" בעונה השישית ופרק הסיום של אותה עונה בו סרסיי מפוצצת את הספט של ביילור.

   

  23. הדרך הכי טובה למות

  מלאך המוות הוא תושב קבע בווסטרוז. בסדרה בה אף אחד לא חסין ממוות (אלא אם כן מלך הלילה יוכיח אחרת) הדרך הנפוצה ביותר למות היא על ידי סכין או חרב. המקום השכיח ביותר להחזרת הנשמה לבורא הוא בבית, שם מתו 56 דמויות, שזה הרבה יותר מבשבי או בכלא בהם נרשמו בסך הכל שתי מיתות. 26 מהרוגי הסדרה ראו את גרונם נחתך רגע לפני שהתפגרו.

   

   

  24. החאליסי החדשה

  העונה השמינית תהיה למרבה הצער העונה האחרונה. עם זאת, כבר השנה אמורה להצטלם סדרת הפריקוול שבפרמטרים של זמן תתרחש בסביבות 10,000 שנה לפני האירועים של "משחקי הכס". נעמי ווטס לוהקה לגלם את אחת הדמויות הראשיות.

   

  25. חיים ומוות ביד הלשון

  לסדרה אמנם קוראים "משחקי הכס", אבל צירוף המילים "Game of Thrones" נאמר רק פעם אחת על ידי סרסיי. "כשאתה משחק במשחקי הכס, אתה מנצח או מת", אומרת המלכה השנויה במחלוקת.

  הסדרה תעלה לשידור ב-HOT, yes וסלקום tv.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבות למנויים
  מומלצים