שתף קטע נבחר

מדרום ת"א לכנסת: מאי גולן מתרגלת לתואר החדש

היא בת 32, רווקה, ומתגוררת עם אימה בכפר שלם בדרום תל אביב. מאי גולן, שתהפוך לחברה בכנסת ה-21 מטעם הליכוד, מנסה ביום שאחרי פרסום תוצאות האמת להתרגל לתואר החדש: "לא יכול להיות שיהיו פה שופטים שינהלו את המדינה, זאת מהות הכניסה שלי לכנסת"

 

 

מאי גולן (32), ששובצעה במקום ה-32 ברשימת הליכוד ונבחרה לכנסת ה-21, מתרגלת ביום שאחרי פרסום תוצאות האמת לתואר החדש. לאחר שעות ארוכות ללא שינה, סיפרה גולן בהתרגשות ל-ynet על היום שאחרי פרסום התוצאות: "זה מאוד מרגש. אני עדיין לא מעכלת ואני לא יודעת מה אני אמורה להרגיש. עד היום כל מה שהשגתי היה בעשר אצבעות ושום דבר לא אמור להשתנות עם התפקיד החדש, אלא להפך".

 

בשנים האחרונות, עומדת גולן בחזית מאבק תושבי דרום ת"א להוצאת מבקשי המקלט מאפריקה במסגרת העמותה שהקימה ה"עיר העברית".

מאי גולן (צילום: מוטי מקחי)
"עדיין לא מעכלת". מאי גולן(צילום: מוטי מקחי)
 

גולן נולדה לרימונה, אם חד הורית, בבית החולים יולדות בקריה בתל אביב. בילדותה גדלה בדירה קטנה שרכשה אימה ברחוב יסוד המעלה בשכונת נווה שאנן, סמוך לתחנה המרכזית הישנה. "דרום תל אביב בשבילי היא עולם ומלואו", היא מספרת בהתרגשות כשהיא מתארת את ילדותה. "מעולם לא הרגשתי שיש משהו שלא אוכל להגיע אליו, גם כשלא היה לי אבא או כסף", ציינה. בעבר התגוררו גולן ואימה ברחוב הר ציון. בשל הקושי של אימה ללכת, עברו השתיים בשנה האחרונה לבניין חדש בשכונת כפר שלם.

 

"הבניין שלנו ברחוב הר ציון הושחת כליל, המעלית הושחתה, אין אור בחדר המדרגות והכל הפך למלוכלך. עברנו לכפר שלם שבמרחק שמונה דקות מהבית הקודם. זה חלק ממני ומהמהות שלי - דרום תל אביב היא חלק ממני".

 

בכנסת הבאה מתכוונת גולן להתרכז בעיקר בסוגיית מבקשי המקלט מאפריקה אותם היא מגדירה מסתננים. "הם מהגרי עבודה", היא קובעת. "המדינה החליטה את זה כבר, אבל יש כאלה שבוחרים לעכב את החלטות המדינה ויש כאלה שמחליטים לא להחליט. יש מי שלא נותן למדינה למממש את המדיניות שלה ואת החלטות נבחרי הציבור".

ההפגנה בדרום ת
תיאבק בסוגיית מבקשי המקלט בדרום ת"א(צילום: עמית שעל)
 

חרף העובדה שנתניהו מכהן יותר מעשור כראש ממשלה וטרם מצא פיתרון לסוגיית מהגרי העבודה, גולן מאמינה כי כניסתה לכנסת תוכל לשנות את המציאות בדרום תל אביב: "אם הייתי חושבת שמפלגת השלטון לא מסוגלת לעשות את זה, לא הייתי מצטרפת לליכוד. היו לי הצעות מעוד מפלגות ימניות אידיאולוגיות, אבל בחרתי בליכוד כי ראיתי שהמפלגה רוצה ומנסה לשנות".

 

גולן מותחת ביקורת על גורמים שלדבריה מנסים למנוע את הוצאתם של מבקשי המקלט מדרום ת"א, בהם בג"ץ ועמותות שמאל, ומתחייבת להביא "צדק לתושבי השכונות הכבושות": "אני פעילה חברתית וחשוב לי לפעול למען כל השכבות החלשות במדינת ישראל. אני קוראת לעצמי ילדה פריפריאלית, כי הייתי כלואה בבועה שבה הובהר לי מגיל קטן שלא אוכל להצליח בחיים ושאין לי זכות לנסות. שחיתי נגד הזרם מהרגע שפקחתי את העיניים. היום להיות חברת כנסת - זה ניצחון. ניצחתי את המערכת הישנה, הגזענית והאליטיסטית והצטרפתי למערכת חדשה שרוצה לתקן".

מאי גולן (צילום: מוטי מקחי)
(צילום: מוטי מקחי)

מלבד סוגיית מבקשי המקלט מאפריקה, אומרת גולן שתפעל לשינוי מדיניות ההגירה, תיזום מהלכים לשיקום שכונות ותתקן את נושא המשילות. לדבריה, "יש לנו בעיית משפטיזציה קשה מאוד וחונקת ואני מתכוונת לפעול כדי שתהיה פסקת התגברות. לא יכול להיות שיהיו פה שופטים שינהלו את המדינה, זאת מהות הכניסה שלי לכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים