שתף קטע נבחר

במושב החילוני נדהמו: מפלגה דתית אלמונית גרפה את מירב הקולות

בעין ורד שבשרון נרשם כי "מנהיגות חברתית" קיבלה באחת הקלפיות 323 קולות - וכחול לבן אפס. "אנחנו בשוק. בטוח שזו טעות הקלדה", אמרה אחת התושבות. ועדת הבחירות: "אם תוגש בדיקה, ייתכן שהתוצאות יתוקנו"

 

מצביעים בירושליםבני גנץ (צילום: גיל יוחנן)
צילום ארכיון (צילום: גיל יוחנן)

מושב עין ורד נמצא בתחום המועצה האזורית לב השרון, והוא מושב ותיק וחילוני. ביום הבחירות נפתחו שתי הקלפיות המוצבות בישוב. מתוך 1,008 בעלי זכות בחירה הצביעו 885 תושבים. לפי אתר ועדת הבחירות, בקלפי 2 ניצחה מפלגת כחול לבן, עם 63% מהקולות.

 

אבל קלפי 1 היא כבר סיפור אחר. לפחות לפי הנתונים באתר, את המקום הראשון תופסת המפלגה הדתית והאלמונית "מנהיגות חברתית". כחול לבן לא קיבלה באותו קלפי אף לא קול אחד.

ספירת הקלפי בעין ורד ()
ספירת הקלפי בעין ורד

תוצאות הבחירות בעין ורד (מתוך אתר ועדת הבחירות המרכזית)
תוצאות קלפי 1 בעין ורד. קולות כחול לבן נרשמו לטובת "מנהיגות חברתית"(מתוך אתר ועדת הבחירות המרכזית)

 

 
אפרת לפיד ובעלה, פעילים של כחול לבן, הוצבו בקלפיות כמשקיפים. "לאחר סגירת הקלפיות נספרו הקולות ובקלפי אחד זכתה כחול לבן ב-261 קולות ובקלפי השנייה ב-323 קולות. בסיום הספירה יו"ר הקלפי נסע לבד עם הקלפי ועם התוצאות למטה ועדת הבחירות", סיפרה.

 

כאשר לפיד התעוררה בבוקר ובדקה באתר של ועדת הבחירות היא נדהמה. "הופתעתי לראות שבאחת הקלפיות 323 מהקולות נרשמו על שם מפלגת מנהיגות חברתית. מפלגה דתית שבכלל לא הכרתי. אצלנו היא לא קיבלה אפילו קול אחד ובכל הארץ קיבלה כ-800 קולות", אמרה.

 


 

"מה שהתברר לי בעצם זה שלא כחול לבן הובילה בעין ורד ברוב גדול, אלא מפלגת מנהיגות חברתית. לא ייתכן שזאת התוצאה במושב, אין סיכוי כזה, אנחנו מושב חילוני", הוסיפה. "נראה לי שמישהו בוועדת הבחירות טעה בהקלדה ובמקום לרשום את 323 הקולות לכחול לבן כפי שהיה, הוא רשם אותם על שמה של מפלגת מנהיגות חברתית".

  

מוועדת הבחירות נמסר בתגובה: "אם תוגש פנייה בנושא היא תיבדק מול הפרוטוקול וייתכן שהתוצאות יתוקנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התוצאות בעין ורד. לא כמו הנתונים הרשמיים
מומלצים