שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בחן את עצמך: כמה רומנטי אתה בסולם פארוק?

  פארוק בוראן יצר סטנדרט חדש של גבר חלומות, גרסה נוסטלגית לזכר האלפא בעל הנימוסים והערכים של שנות ה-20 של המאה הקודמת, ששוגר במנהרת זמן הישר לתקופתנו. הגיע הזמן לבדוק האם אתה רומנטי וחלומי כמו כוכב הטלנובלות השרמנטי

  הכלה מאיסטנבול ()
  תנו לנו גבר שמנשק ככה. פארוק מתוך 'הכלה מאיסטנבול'

  בעודנו עסוקים בבעיות שוליות כמו ספירת קולות החיילים, כמעט שכחנו שהגיע אלינו בתחילת השבוע הסטארט-אפ החדש של המודל הגברי שמרטיט את בנות ישראל בכל שבוע בסדרה 'הכלה מאיסטנבול', ומאתגר את הגברים בארץ בסולם גבריות חדש, 'סולם פארוק'. פארוק בוראן הצליח במקום בו גיבורי טלנובלה קודמים ניסו, ויצר סטנדרט חדש של גבר חלומות, גרסה נוסטלגית לזכר האלפא בעל הנימוסים והערכים של שנות ה-20 של המאה הקודמת, ששוגר במנהרת זמן הישר לתקופתנו, בעודו משפריץ לכל עבר קסם שקשה מאוד לעמוד בפניו.

   

  אמנות האשליה

  האלטרנטיבה התורכית המונוגמית לטרנד חילופי הזוגות, האורגיות בשלישיות, רביעיות וחזקות אחרות, בדמות פארוק, הגבר האולטימטיבי, מעוררת קונפליקטים אמתיים במערכות יחסים, ומציבה את הגברים בישראל בפני סוס טרויאני ושרמנטי שמזמן חשבו שנרמס ברוח הגל השלישי של הפמיניזם. אז איך קרה שדווקא 'הכלה מאיסטנבול' הפכה לסדרת הטלנובלה הממכרת ביותר שהכרנו? עד כדי כך שהיא גורמת לנו להאמין שגם הגברים שלנו בבית יכולים להתאמץ ולהשתדל להיות קצת יותר פארוק אם רק ירצו?

   

  ובכן, החבילה שנקראת 'פארוק' מציעה שילוב נדיר של מראה מסוקס, שרמנטי וקשיחות גברית שחיה בשלום עם רגישות ורגשנות מעוררות הערצה. פארוק הוא גבר מצליח, עשיר, כריזמטי, מנהיג במשפחתו וגם בעסקיו, שמוצא את הזמן לעבוד על הזוגיות שלו. הוא מחזר מופתי, משקיע ומפנק את אהובתו, הוא מבין את צרכיה, רגיש למצוקותיה, תומך ומגן כמו באגדות, ובעיקר נותן לה את התחושה הנכספת שהיא במקום הראשון בסדרי העדיפויות שלו בכל מצב. אידיליה!

  כוכבי
  כוכבי 'הכלה מאיסטנבול'. האם זאת הטלנובלה הממכרת ביותר שהכרנו?(צילום: יח"צ)
   

  אצלנו, הנשים שממלאות את הכריות בציפיות שהסטנדרט הפארוקי יגיע גם אל הגבר שלנו (גם אם הוא לא מתגורר באחוזה בבורסה הרחוקה), זה מייצר בעיקר תסכול. איך לומר? פנטזיה לחוד ומציאות לחוד. הסטנדרט הפארוקי שהצליח לקלוע למכנה משותף רחב ויצר עולם חוויתי מקביל שבו המאווים, התשוקות, הציפיות והצרכים הרגשיים הנשיים נענים ללא כל מאמץ, פוגש מציאות אחרת, ובמקרים רבים – גם הרבה פחות קסומה.

   

  "את רוצה פארוק? סעי לאיסטנבול" - זו התשובה שנקבל אם רק נזכיר את הנסיך התורכי שתמיד יוצא כשידו על העליונה, כיאה לנסיכים באגדות. אצל הגבר שלנו האגו מיד מתקומם, החומות עולות ואין סיכוי לנהל דיון ענייני על הצרכים שלנו. כי מי אוהב שמשווים אותו לאידיאל הגבריות הכי שווה כרגע? ובכן, אף אחד.

   

  מודל הגבר המודרני, באשמתנו הנשים, נהנה מרווחי השוויון הפמיניסטי שניכסנו לעצמנו. חיזורים? זה שייך לעולם הישן, כמעט כמו אגדת האביר על הסוס הלבן. ברוח השוויון גם אתן יכולות להיות אבירות ולבוא אליו עם סוס לבן וזר פרחים ביד. אנחנו פה על הספה, הם יגידו לכן, אחרי יום עבודה, ארוחת ערב ומקלחות לילדים. את רוצה שאשקיע בך? גם אני רוצה. אפשר ללכת יחד למסיבת חילופי זוגות ולהיות מושקעים באופן שווה.

   

  אז זהו, שזה כנראה לא בדיוק שחור או לבן. פארוק ועלילת חייהן של הדמויות ב'כלה מאיסטנבול' יוצרים שילוב בין החיים המודרניים של זמננו לניחוח האבירות הגברית של העולם הישן, וכנראה שהשילוב הזה קוסם לכל אלה שרוצות וחולמות על גם וגם. כי אם לסורייה, אהובתו של פארוק, זה עובד, אז למה לא לנו?

   

   

  סולם פארוק - זמן לבחון עד כמה אתה גבר רומנטי ונחשק

  אז עבור כל אותם הגברים שרוצים לשים רגע את האגו בצד ולהסתכל לפארוק בלבן של העיניים, בניתי את 'סולם פארוק' - 11 שאלות שהתשובה לכל אחת מהן היא מספר בסקאלה של 1-5 (1 = הכי לא, 5 = מדויק). שאלות אלו יבחנו עד כמה אתם קרובים במחשבה או בהרגשה שלכם למה שפארוק משדר לנו, הנשים. וגם אם אתם לא מסכימים באופן בסיסי לקונספט, גם אם אתם חושבים שפארוק יכול ללמוד על רומנטיקה דווקא מכם, יש סיכוי שזה יזיז משהו. וגם אם לא, לפחות תוכלו לומר שהקדשתם כמה דקות לעבוד על הזוגיות שלכם, וזה כבר יעניק לכם נקודות זכות.

   

  1. אני מאמין שחייבים לעבוד כדי לשמר זוגיות טובה ולכן מפנה לכך זמן ואנרגיות.

   

  2. אני בוחר לקחת אחריות על סיטואציות שאני יכול להשפיע עליהן ולא מחפש אשמים אחרים במצב.

   

  3. אני מרגיש צורך להיות בקשר טלפוני לפחות פעם ביום עם בת הזוג שלי ודואג להיות מעורב במה שקורה איתה בחייה.

   

  4. אני יוזם הזדמנויות מחוץ לשגרה היומיומית כדי להיות עם בת הזוג שלי ולחוות זמן איכות של יחד.

   

  5. כאשר אנחנו יחד אני מרגיש שאני שלם ומאושר ורוצה שהזמן יעצור מלכת.

  הכלה מאיסטנבול (צילום: שרון רביבו)
  פארוק על הבמה(צילום: שרון רביבו)
   

  6. אם היו שואלים את בת הזוג שלי, היא הייתה אומרת שהיא יכולה להישען עליי בביטחון מוחלט במצבי משבר.

   

  7. בסדרי העדיפויות שלי בחיים, בת הזוג שלי והזוגיות שלנו הם במקום הראשון.

   

  8. אני רואה אותי ואת זוגתי כיחידה אחת, מתמודדים יחד מול אתגרי החיים.

   

  9. חשוב לי שבת הזוג שלי תהיה מאושרת ובכל מה שקשור אליי אני לוקח אחריות לכך.

   

  10. אני מקשיב בסבלנות לבקשות, כאבים, רצונות והתלבטויות של בת הזוג שלי, מעודד, תומך וגם מייעץ מתוך דאגה ורצון תמיד בטובתה.

   

  11. אני מתגעגע אל בת הזוג שלי ומרגיש חסר כאשר אני לא נמצא איתה.

   

  סיכום התשובות

  11-22: אתה הכי לא מתאים למודל הגבריות של פארוק. כדאי לקחת כמה רגעים כדי לחשוב אם אתה רוצה ובשל בכלל לקשר זוגי, ואם כן, כדאי לבדוק מה ביכולתך לעשות כדי להשקיע בו יותר.

   

  23-44: יש בך נגיעות של המודל הגברי הנחשק. אתה מודע וזקוק לחיבור עם בת הזוג וחשוב לך לטפח את הקשר הזוגי שלכם. אתה עדיין לא מתאמץ מספיק במקומות שפחות נוח לך, ודברים אחרים ממוקמים לפני זוגתך בסדר העדיפויות שלך בחיים, ומפרים את האיזון הזוגי.

   

  45-55: אתה מדויק ב'סולם פארוק', והאם יכול להיות שאתה אמיתי? אם כן ואתה בזוגיות, אין ספק שמצדך אתה עושה את הכי טוב שאתה יכול וכל הכבוד לך על זה! בטוחני שאשתך מרוצה!

   

   

  טלי שני היא מאמנת לזוגיות בעולם הדיגיטלי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יח"צ
  הכלה מאיסטנבול. לא היתה טלנבולה כזאת
  צילום: יח"צ
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים