שתף קטע נבחר

סאמאנג' הישראלית נמכרת לסולרווינדס ב-350 מיליון דולר

ספקית התוכנה לניהול שירותי IT בארגונים נמכרת לענקית האמריקאית הנסחרת בנאסד"ק ומספקת כלים למחלקות IT ביותר מ-300 אלף ארגונים. זוהי הרכישה הראשונה של סולרווינדס בארץ, והיא צפויה להגדיל את הפעילות שלה בישראל על ידי רכישות נוספות

סולרווינדס (SolarWinds), ענקית התוכנה לניהול IT הנסחרת בבורסה האמריקאית (NYSE:SWI), מודיעה הערב (ה׳) על רוכשת את חברת סאמאנג' (Samanage) הישראלית, ספקית תוכנה לניהול שירות IT בארגונים, תמורת 350 מיליון דולר. זוהי הרכישה הראשונה של חברת סולרווינדס בישראל, והיא צפויה להגדיל את הפעילות המקומית שלה בארץ בצורה אורגנית ועל ידי ביצוע רכישות נוספות. יצוין, כי העסקה עצמה לרכישת סאמאנג' תושלם ברבעון השני.

 

סאמאנג' הוקמה בשנת 2007 על ידי דורון גורדון ומעסיקה כ-200 עובדים בישראל וארה"ב. החברה גייסה עד היום 69 מיליון דולר ממורגן סטנלי, ויולה ונצ'רס, סיילספורס, וג'מיני. מהחברה נמסר כי למעלה משלושה מיליון עובדים בארגונים ברחבי העולם משתמשים בשירותיה מדי יום.

 

המוצרים של סאמאנג' משלבים טכנולוגיות מתקדמות של AI ולמידת מכונה, שמאפשרות לארגונים להכניס אוטומציה בתהליכי השירות הפנים-ארגוני, וכך לייעל את פעילות הארגון ולסייע לעבודה בין מחלקות הארגון השונות להתנהל בצורה יעילה יותר.

 

סולרווינדס היא ספקית מובילה של תוכנות לניהול שירותי IT. החברה מספקת כלים למחלקות IT ביותר מ-300 אלף ארגונים. היא תשלב את מוצרי סאמאנג' בסל המוצרים שהיא מציעה כיום בתחום ניהול שירותי IT כבר החל מהרבעון השני של 2019. השירות ישלים את סל המוצרים שמציעה החברה היום, לסוגים שונים של לקוחות, החל מעסקים קטנים ובינוניים ועד לארגונים גדולים.

 

דורון גורדון, מייסד ומנכ"ל סאמאנג', מסר בעקבות הרכישה: "מחלקות IT נהפכות לחלק מהותי בשינוי שחל בארגונים ככל שהם עוברים תהליכי דיגיטציה וצריכים להגדיר מחדש את השירות שהם מעניקים לעובדים. עם שיפור הטכנולוגיה למעשה מתרחב תפקיד ה- IT הארגוני מסיוע טכני גרידא לניהול שירות, המגיע לכל אחת ממחלקות הארגון. החדרת חדשנות שכזו למערכות ניהול מאפשרת לארגונים להגדיר מחדש את השירות שהם מעניקים לעובדיהם, לשפר בצורה דרמטית את האינטראקציה עימם ועל ידי כך, גם את הפרודוקטיביות שלהם. עובד שמקבל שירות טוב מהארגון, הוא גם עובד יעיל יותר ולכן גם רווחי יותר לעסק״.

 

רונן ניר, שותף בקרן ויולה, מהמשקיעים הראשונים בחברה, מסר: "זה אירוע מרגש עבורינו. תוך תקופה של מספר שנים הצלחנו לבנות חברת ענן מובילה שפוטנציאל הגידול העתידי שלה עדיין עצום. יש כאן תחושה אמיתית של כל הצדדים זוכים - בעלי המניות, היזם, ההנהלה והעובדים כולם נהנים מפירות ההצלחה. סולרווינדס זכתה במוצר, לקוחות וצוות מהמעלה הראשונה. השתכנענו בכנות כוונתם להמשיך להשקיע בישראל ולהפוך את המרכז כאן לחוד החנית הטכנולוגית שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים