שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טל רוסו לא פורש בינתיים: חשבון נפש, אבל אני עם העבודה
  מספר 2 בעבודה נשאר במפלגה ובכנסת, לפחות כרגע. בעקבות שיחות עם יחימוביץ' ופרץ ופגישה עם גבאי, הבהיר רוסו: "התוצאות העגומות מחייבות חשבון נפש אישי ומפלגתי, אבל אני עם העבודה. לא הופעל עליי לחץ לפרוש"

   

   

  מספר 2 ברשימת מפלגת העבודה כבר היה בדרך החוצה אחרי ההתרסקות בבחירות, אבל היום (ו') הוא מודיע - אני נשאר בעבודה. בציוץ שפרסם אלוף במיל' טל רוסו, הוא כתב: "תוצאות הבחירות העגומות מבחינת המפלגה, ומבחינתי האישית, מחייבות זמן לחשבון נפש אישי ומפלגתי. בכל מקרה חשוב לי כבר עכשיו לומר באופן חד משמעי - אני עם מפלגת העבודה".

   

  "לא הופעל עלי מאף אחד לחץ לפרוש", אמר רוסו. "זכיתי לגלי תמיכה גורפים מצד כלל חברי מפלגת העבודה ותומכים. מבטיח לעדכן ומבקש לנצל את ההזדמנות להעביר את הערכתי מגלי התמיכה המחמיאים. הייתי אומר שאני נרגש ביותר, אבל לא נעים לשבור את המוניטין של החיקוי שלי בארץ נהדרת".

   

  אתמול נראה היה שרוסו יבחר לפרוש ובכך לאפשר למספר 7 ברשימה, ח"כ מרב מיכאלי, לשוב למשכן. בשיחות סגורות אף הסביר רוסו כי אינו מרגיש בנוח לתפוס מקום בכנסת על חשבונם של מועמדים אחרים ברשימה נוכח המפלה בבחירות. "הגעתי למפלגת העבודה עם שבעה מנדטים בסקרים, רציתי להגדיל את כוחה, אבל ברגע שזו התוצאה אינני יכול להישאר ברמה המוסרית חבר כנסת מטעמה על חשבונם של אחרים", הסביר רוסו, שגויס למפלגה לפני כחודש וחצי כשריון אישי של גבאי וזכה לפופולריות רבה.

  טל רוסו ואבי גבאי בסיור של מפלגת העבודה ברח' רוטשילד בת
  רוסו וגבאי. אחד נשאר, שני נקרא לפנות את המקום(צילום: מוטי קמחי)

  אבל חברים במפלגה, ובראשם הח"כים שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ, הפעילו אתמול על רוסו מסע לחצים שבסופו הוא החליט להישאר. רוסו גם נפגש עם יו"ר המפלגה אבי גבאי, ובינתיים בחר לא לפרוש. בכל מקרה, ליו"ר גבאי לא צפויים לעשות חיים קלים בעבודה, לאחר הכישלון הגדול - נפילה מ-24 מנדטים של המחנה הציוני לשישה בלבד. 

   

  מאז הקריסה בבחירות דרשו חברים רבים בעבודה מגבאי שייקח אחריות ויתפטר. אליהם הצטרפו בכירים ברשימה שהעבירו לגבאי מסר ברור: אם לא תקבל החלטה אישית - אנחנו נפעל להחליף אותך. גבאי מצידו אמר תחילה בשיחות סגורות כי אין לו כל כוונה לפרוש או להתפטר, אבל הלחץ עשה את שלו. אתמול הוא נפגש עם בכירים במפלגה, ובהם הח"כים עמיר פרץ ואיציק שמולי והמזכ"ל ערן חרמוני, והבין לאן נושבת הרוח. "

   

  אחרי הפגישות הבין גבאי, לדברי בכירים בעבודה, שעדיף שיוביל בעצמו מהלך להפסקת כהונתו מאשר לפתוח "מרחץ דמים" בתוך מפלגה מצומקת בת שישה מנדטים. אתמול בערב, בשיחות סגורות, אמר גבאי שהוא שוקל לפרוש מתפקיד יו"ר המפלגה, אולם יעשה זאת בפועל אחרי שיוחלט על תאריך להקדמת הפריימריז או אחרי שימונה יו"ר זמני חדש לעבודה. עם זאת הבהיר גבאי כי הוא אינו מתכוון לוותר על חברות בכנסת או לעזוב את המפלגה.

   

  לפי ההערכות, על תפקיד היו"ר יתמודדו שני הצעירים הבכירים ברשימה, ח"כ איציק שמולי וח"כ סתיו שפיר, כשבמקביל ייעשה ניסיון למנות יו"ר זמני. אחד המועמדים המובילים לתפקיד הזמני הוא יו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, הוותיק מבין חברי הכנסת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים