שתף קטע נבחר

לפיד ממשיך להכחיש את המגעים לממשלת אחדות: "התכוונתי לכל מילה"

מספר 2 ברשימת כחול לבן דוחה את הדיווחים על מגעים עם אביגדור ליברמן להקמת ממשלה נטולת חרדים וימין קיצוני. בפוסט שכתב על דבריו בעניין למרר את חיי הקואליציה: "מול שחיתות והזנחה של החלשים, באבו-אבוהה נמרר"

 

 

יאיר לפיד, מספר 2 ברשימת כחול לבן, ממשיך גם היום (שבת) לדחות בתוקף את הדיווחים על שיחות חשאיות עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על מגעים למניעת הקמת ממשלת ימין חרדים.

 

לפי פרסום בחברת החדשות, ליברמן ולפיד נפגשו באירופה ודנו באפשרות להקמת ממשלת אחדות ללא החרדים והימין הקיצוני, ובכך לקדם תחבורה ציבורית בשבת, ברית זוגיות, גיוס חרדים ושינויים בתקציבים. אולם הדיווח הוכחש מאחר שליברמן נמצא בווינה ואילו לפיד ורעייתו נמצאים בפריז. גורמים המקורבים ללפיד אמרו ל-ynet כי "לפיד לא עבר או הגיע לווינה".

 

ליברמן ולפיד (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן ולפיד(צילום: גיל יוחנן)

בתוך כך לפיד פרסם הבוקר פוסט חריף בעמוד הפייסבוק שלו נגד ממשלת נתניהו, ואמר כי רשימת כחול לבן תמרר את חיי הממשלה משורות האופוזיציה. "הבנתי שנפשם הרגישה של ביבי ואנשיו נפגעה אנושות מזה שאמרתי שנמרר את חייה של הקואליציה", כתב לפיד. "מסתבר שהפוליטיקאים שקראו לבני גנץ חולה נפש ופדופיל, ולי עמלק ועוכר ישראל הופכים לפגיעים מאוד כשמדובר בהם עצמם. אז שיידעו שהתכוונתי לכל מילה".

 

לפיד העלה שורה של נושאים שבהם הרשימה המאוחדת עם גנץ ויעלון מתכוונת להיאבק עבורם, בעיקר בכל הנוגע לשחיתות ולפגיעה במערכת שלטון החוק. "כשהם ינסו להעביר את חוק החסינות ושאר החוקים להכשרת השחיתות, נמרר.

 

"כשהם ינסו להעביר את פסקת ההתגברות ולפגוע בבית המשפט העליון - נמרר. כשינסו לבטל את חוק הגיוס ואת לימודי הליב"ה, נמרר. כשהם ייקחו את הכסף של משלמי המיסים

ויעבירו אותו למפלגות ופוליטיקאים, נמרר. כשהם יעבירו פרוטקשן לעזה, נמרר", כתב לפיד.

 

לפיד הדגיש כי זה יהיה תפקידה של כחול לבן באופוזיציה ואמר: "אבל מול אי צדק, מול שחיתות ומול הזנחה של החלשים, באבו-אבוהה נמרר, כי זה בדיוק תפקידה של האופוזיציה ואני לא חוזר בי אפילו מאות אחת. אם קשה להם עם זה, שיתמודדו".

 

ליברמן אמר כזכור במהלך מערכת הבחירות כי אחד התנאים שלו להצטרף לממשלה זה אישור חוק הגיוס, שהוביל להקדמת הבחירות בגלל החרדים, "בלי לשנות אפילו פסיק או נקודה". שר הביטחון לשעבר התעקש כי לא יתפשר בנושא גם לאחר הבחירות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים