שתף קטע נבחר

שברולט קורבט חדשה - המנוע עבר אחורה

אחת ממכוניות הספורט המוכרות והוותיקות בהיסטוריה עוברת את השינוי הגדול בתולדותיה. המנוע נודד מהחרטום למרכז המכונית, בדומה למכוניות ספורט אקזוטיות

שברולט חושפת לראשונה את הקורבט חדשה, דור שמיני למכונית הספורט האמריקאית המפורסמת. השקה ההמלאה צפויה ל-18 ביולי, שיווק בצפון אמריקה יתחיל מיד לאחר מכן.

 

 

אב הטיפוס לקורבט החדשה (שם קוד C8), עדיין עם מדבקות הסוואה אך בתצורתו הסופית, ערך נסיעת ראווה דווקא ברחובות ניו יורק הסואנת כשהוא מלווה בשיירת מכוניות תיעוד ואבטחה. מאחורי ההגה התיישב טאדג ג'וכטר, המהנדס הראשי של הפרויקט והאחראי על פיתוח הדגם מאז הדור החמישי, כשלצדו מנכ"לית ג'נרל מוטורס, מארי בארה.

 

שברולט קורבט C8 ()

מהתמונות ניתן להבחין כי ה-C8 תעבור את השינוי המכני המשמעותי ביותר ב-66 השנים שעברו מאז הושק הדגם לראשונה, עם הסטת המנוע למרכז המכונית, מאחורי הנוסעים אבל לפני קו הגלגלים האחוריים ובדומה למכוניות העל של פרארי, למבורגיני או מקלארן. זאת לאחר שבדגם הקודם עברה הקורבט שינוי דרמטי במראה לעומת דורות קודמים.


שברולט קורבט C8 ()

הקורבט תשמור על קוו עיצוב דומה ל-C7 היוצאת, עם חרטם מחודד ונמוך, אשר נראה קצר יותר מבעבר, בעוד חלקו האחורי של המרכב ארוך יותר במטרה לאכלס יחידת הנעה גדולה. יש כונסי אוויר ענקיים מאחורי קו הדלתות במטרה לסייע בצינון המנוע.

 

ממונות ריגול של תא הנוסעים אשר פורסמו זה מכבר ברשת נראה הגה בעל שתי צלעות בלבד, מעין הומאז' לקורבט C4 של אמצע שנות ה-80. מאחוריו יוצג לוח מחוונים דיגיטאלי ומימינו מסך מגע המופנה בזווית כלפי הנהג, עם קונסולה גבוהה יחסית המפרידה בין המושבים.


שברולט קורבט C8 ()

שברולט לא פרסמה כל פרטים טכניים, אך לפי הערכות היא תצויד כבעבר במנוע V8 בכמה רמות הספק. הבסיסית שבהן תעניק לנהג כ-500 כ"ס, החזקה ביותר עשויה להתקרב ל-1,000 כ"ס. ההנעה תהיה אחורית כמובן, אך עוד לא ברור אילו תיבות הילוכים יוצעו והאם תהיה גם אופציה לתיבה ידנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים