שתף קטע נבחר

מול המצלמה: דוגמנית בת 3 חטפה מכות מאמא

סערה בסין בעקבות סרטון שבו נראית אמה של הפעוטה ניוּניוּ בועטת בה ומכה אותה בקולב בעודה נערכת לצילומים. האמא: "זאת לא התעללות, לא הבנתם"

אמה של דוגמנית סינית בת שלוש נאלצה להתנצל בעקבות סרטון וידאו שפורסם באינטרנט ושבו היא נראית מכה את בתה הפעוטה. עשרות מיליוני סינים צפו בסרטון, והוא עורר בסין זעם ודיון ציבורי על תעשיית הדוגמנות לילדים המעודדת תחרותיות רבה מדי.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

סין אמא ל דוגמנית בת 3 בועטת ב ילדה ()
האם בועטת בבתה. "מי לא הרים פעם יד על הילד?"

הסרטון נפוץ בשבוע שעבר, והאם נראית בו בועטת בבתה הקטנה, סוטרת לה ומכה אותה בקולב בעוד הילדה – כך נראה – נערכת לצילומים. גולשים חשפו כי הילדה היא נְיוּנְיוּ, המדגמנת בגדים שנמכרים באתר הקניות Taobao. לפי דיווחים בסין, ניוניו היא דוגמנית מבוקשת מאוד, ובהתאם לכך עבודתה רבה.

 

אמה של ניוניו פרסמה מעין הודעת התנצלות, אך הכחישה בה שניסתה לפגוע בילדה ושמדובר בהתעללות – אף שבצילומים היא נראית נוהגת בה באלימות מחפירה. "כפי שרואים בסרטון, התנועות הקצת גדולות שלי במהלך העברת ההנחיות לא נועדו בשום צורה לגרום נזק", כתבה ברשת החברתית הסינית "ווייבו". "גרמתי לכולם אי הבנה, ואני מצטערת על כך עמוקות. הבת שלי ואני קרובות, והיא מקבלת את הטיפול והאהבה הכי גדולים שיש".

סין אמא ל דוגמנית בת 3 בועטת ב ילדה ()
הגולשים זועמים על הניצול. ניוניו מתכוננת לצילומים

בריאיון לתקשורת המקומית אמרה האם: "שום הורה לא יכול לומר שהוא מעולם לא הרים אצבע על הילד שלו. הכיתי את הבת שלי במקרים נדירים מאוד. עשיתי את זה פעם אחת כי היה חשוך וניוניו רצה לכביש אז הייתי נסערת. איך אני יכולה לבעוט לה ברגל בלי סיבה?".

 

אתר הקניות Taobao פרסם בחשבון הווייבו שלו דיווחים מהתקשורת הסינית על הסרטון וצירף הודעה שבה הביע תמיכה במוכרים של Taobao שהביעו דאגה לשלומה של ניוניו. חלק מהחנויות של Taobao כבר הודיעו כי יפחיתו את השימוש שהן עושות בילדים לצורכי דוגמנות ויגבירו את הפיקוח על היחס שלו הם זוכים.

 

ארגונים למען זכויות הילד וגולשים ברשת הסינית מתחו ביקורת לא רק על האלימות שבה השתמשה האם נגד הילדה, אלא גם על עצם הניצול של הפעוטה להשגת רווחים כספיים. רבים מגנים את תעשיית הדוגמנות לילדים ואת הלחץ והרגישות שלהם נתונים הילדים המשתתפים בה.

 

"לילדה בת שלוש אין הכישורים הקוגניטיביים הבסיסיים כדי להבין את הנסיבות האלה", אמרה עורכת הדין ליו שיאקואן, שמשרד עורכי הדין שלה בבייג'ינג מייצג קבוצות אוכלוסייה בסיכון גבוה כגון נשים וילדים. "ייתכן מצב שבו מופרות הפרטיות וזכויותיהם המסחריות של הילדים, והם עלולים שלא להיות מודעים להשלכות האפשריות של ההתנהגות הזו על הערכים שלהם ועל התבגרותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניוניו מתכוננת לצילומים לפני הבעיטה
מומלצים