שתף קטע נבחר

עמיר פלג

העבריין בן זקן מדבר על מניות / המשקיף

בוגר כלא חרמון מעז לתקוף את כל העולם ואשתו אחרי ההפסד של מ.ס אשדוד לסכנין, אבל שכח שלפני כן הוא הרס את הכדורגל בעיר שלו

הפקרות כזאת יכולה להיות רק בשכונה שלנו. אסיר משוחרר שהורשע במספר עבירות של השפעה בתרמית על ניירות ערך, בקשירת קשר לביצוע פשע ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבריין שאין לו שום תפקיד רשמי בקבוצה, מתראיין אחרי הפסד של מ.ס אשדוד לבני־סכנין, משתלח בצוות השיפוט ובמנכ"ל מינהלת הליגות, ואומר שאם הקבוצה תרד ליגה, "עיקר המניות, מניות הבכורה, רשומות על שם אוראל גרינפלד".

 

ג'קי בן זקן אמר עוד כמה דברים מופרכים, כמו למשל שהקבוצה לא ירדה בגלל יכולת, אבל תוכן הדברים אינו משנה. גם לא החלטותיו של השופט או חוות דעתו של בוגר כלא חרמון על היעדר מערכת VAR בפלייאוף התחתון.

 

בן זקן. פה גדול (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
בן זקן. פה גדול(צילום: אורן אהרוני)

 

הטענה עצמה נכונה. גרינפלד טעה בפנדל והחלטת המינהלת היא בושה. אבל הביזיון הגדול שמאפיל על הכל הוא שעבריין מורשע - שהרס את הכדורגל באשדוד בשביל קבוצה בלי אוהדים שאפשר לעשות איתה עסקים - מסתובב בשטח המגרש, מחלק הוראות למאמנים, צועק על שופטים, מתראיין לתקשורת ומחלק תעודות יושר. בהתאחדות ובמינהלת פוחדים להתעסק איתו.

 

בדיוק שבועיים קודם, אגב, אירחה מ.ס אשדוד באותו מגרש את קריית שמונה וקיבלה מתנה ענקית מהשופט עידן לייבה. החלוץ שלה, שגיב יחזקאל, ריחף ברחבת האורחים כמו החללית בראשית, התרסק בתיאטרליות, ובמקום צהוב על התחזות, אשדוד קיבלה פנדל מופרך שהוציא אותה מפיגור ואיפשר לה לנצח 2:3. במקרה ההוא, רודף הצדק בן־זקן לא רץ להתראיין ולהתבכיין.

 

גרינפלד. טעה, אבל ממש לא אחראי לירידה הצפויה של אשדוד (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
גרינפלד. טעה, אבל ממש לא אחראי לירידה הצפויה של אשדוד(צילום: עוז מועלם)

 

אפשר גם לחשוב שלפני החלטותיו הבעייתיות של גרינפלד אשדוד הובילה מול האורחת שנראתה כמו קבוצה גמורה, ושניצחון היה מעלה אותה מעל לקו האדום. מעניין גם לשאול: ממתי שדרי קווים הולכים לראיין סתם אוהד שעומד על הגדרות, במקום לגשת ליו"ר הקבוצה או למאמן? אבל הכל כאמור מתגמד ליד המשפט המדהים של בן־זקן על המניות.

 

כי עם כל הכבוד למניות הבכורה שהעניק לגרינפלד, הרבה יותר מעניין מה כתב שופט אחר, דוד רוזן, שהרשיע ב-2015 את בן זקן בהרצת מניות לפני ששלח אותו לכלא. הנה כמה ציטוטים נבחרים מפסק הדין בבית המשפט המחוזי: "הנאשם לימדנו על דרכו לשקר בחקירתו... הנאשמים (בן־זקן ושותפו להרצת המניות) פגעו במוסדות ציבור כמו מוסדות פנסיה. הם פגעו באלפי חוסכים תמימים. הם פעלו למטרה אחת ויחידה – גריפת הון עתק לכיסם מתוך בצע כסף".

 

זה האיש שמחלק היום לשופטים מניות בכורה ותעודות יושר. כמה עקום יכול להיות הכדורגל הישראלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
ג'קי בן זקן
צילום: אבי רוקח
מומלצים