שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ליעד הרוש בן ה-6 טבע למוות – רקמות וקרניות עיניו ייתרמו

  משפחתו של ליעד בן ה-6 שטבע בסוף השבוע בחוף הים בנהריה תרמו את איבריו להשתלה. מגופו יונצלו קרניות ורקמות שיושתלו בקרוב. אביו אריאל: "זה הדבר הכי חשוב שראינו לנגד עינינו"

  יציל חיים במותו: משפחתו של ליעד הרוש בן ה-6 שטבע בסוף השבוע בחוף הים הסכימה לתרום את איבריו להשתלה. מגופו הונצלו הקרניות ורקמות אחרות שיושתלו בחולים הממתינים להצלת חיים.

    

  לחתימה על כרטיס אדי

   

  הטרגדיה התרחשה אתמול (שבת) בהערב כשליעד נמשה מהמים סמוך לחוף פארק הכלבים שאינו מוכרז, בטיילת עין שרה בנהריה. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, החלו לבצע בו פעולות החייאה והוא פונה לבית החולים בנהריה במצב אנוש.

   

  במרכז הרפואי לגליל בנהריה המשיכו הרופאים בפעולות החייאה והוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ. חרף מאמצי ההחייאה, נקבע כי הוא סובל ממוות מוחי נשימתי. מתאמת ההשתלות פנתה להורים שהחזיקו כרטיס אדי, והשניים הסכימו לתרום את איבריו.

   

  בשל נסיבות מותו הקשה, ניתן היה לתרום רק רקמות וקרניות, שהונצלו בשעות האחרונות ויועברו בקרוב להשתלה בחולים.

   

  ליעד הרוש בן ה-6 שטבבע בסוף השבוע בחוף הים בנהריה ()
  ליעד הרוש בן ה-6 . לתרום כדי להציל חיים

   

  "הדבר שראינו לנגד עינינו"

  "לי ולאשתי יש כרטיס אדי והצלת חיים זה הדבר הכי חשוב שראינו מול עינינו", סיפר אריאל הרוש, אביו של ליעד, אח ראשון מתוך שלישיה, "ביקשנו לתרום מה שאפשר על מנת להציל חיים".

   

  אריאל סיפר על בנו: "ליעד היה ילד ראשון מתוך שלישייה, היה ילד שמח, אוהב מוזיקה, אוהב לרקוד, כל היום קופץ, שמח, ילד כמו כל הילדים, הוא הוכר ברצף האוטיסטי. אני שיחקתי עם שני האחים שלו ופתאום הוא נעלם לי. כל מה שזכור לי מזה שחיפשתי אותו, ראיתי ההתגודדות של האנשים, והבנתי שזה הוא.

   

  "החלטנו לתרום את האיברים שלו, כדי שליעד יחיה בתוך ילדים אחרים. אנחו אנשים מאמינים, אבל אנחנו רגע לא עוסקים בשאלות למה זה קרה לנו ולמה דווקא ליעד. אנחנו מאמינים שליעד ירד לעולם לשם שליחות, והשליחות שלו הסתיימה. אולי הוא שליח של בורא עולם להציל את הילדים האלה שיקבלו את האיברים האלה".

   

  הלוויתו של ליעד תתקיים היום (א') בשעה 17:00 בבית העלמין בית העלמין החדש של נהריה.

   

   

    

  בתוך כך נתרמו גם איבריו של עובד רון אליהו בן ה-18 שנהרג בעת הידרדרות האוטובוס ביום הגיבוש לצנחנים. קרניות עיניו יעניקו מאור עיניים לממתינים להשתלת קרנית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים