שתף קטע נבחר

האם שהטביעה את בנה זוכתה מרצח - אינה כשירה לעמוד לדין

האם מאילת שהטביעה את בנה בן ה-4 במקלחת זוכתה מרצח לאחר שנקבע שהייתה במצב פסיכוטי בזמן המעשה. בית המשפט הורה לאשפזה בכפייה לתקופה המרבית של 25 שנה

 

הגשת כתב אישום לאם החשודה בהטבעת בנה באמבטיה באילת (צילום: הרצל יוסף)
האם החשודה בבית המשפט לפני כחודש(צילום: הרצל יוסף)

 

האם מאילת שהטביעה את בנה בן ה-4 זוכתה מרצח, לאחר שנקבע שהיא אינה כשירה לעמוד לדין בשל מצבה הנפשי. בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה אותה היום (א') בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית, והורה לאשפזה בכפייה לתקופה המרבית של 25 שנה.

 

על פי חוות הדעת, האם הנאשמת ברצח בנה לא הייתה אחראית למעשיה בעת ביצועם. בחוות הדעת צוין כי הנאשמת הייתה במצב פסיכוטי, ועל כן יש לאשפזה באופן כפוי לתקופה מקסימלית של עד 25 שנה. בית המשפט המחוזי אסר על פרסום שמה של הנאשמת, בהתחשב בנסיבות המיוחדות והקשות של המקרה.

  

 

הגשת כתב אישום לאם החשודה בהטבעת בנה באמבטיה באילת (צילום: הרצל יוסף)
האם בבית המשפט(צילום: הרצל יוסף)

 

עורכי הדין נתנאל לגמי ואלכסיי גלפגט מהסניגוריה הציבורית, שייצגו את האם, אמרו: "מדובר בטרגדיה נוראית. מאז האירוע האם נמצאת במצב נפשי קשה ביותר. אנו מברכים על ההחלטה האנושית ומקווים שהטיפול הרפואי יוכל לסייע לה".

 

בכתב האישום, שאותו הגישה פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, נטען כי האם הודתה במיוחס לה. לטענתה, המיתה את בנה מכיוון שחששה שעומדים לקחת אותו ממנה. במהלך חקירתה הדגימה האם כיצד הטביעה אותו באמבטיה. בעלה העיד כי יצא מהדירה למשך עשר דקות, בזמן שהאם עמדה ובישלה במטבח והילד שיחק בסלון. כשחזר לדירה, ראה את האם מחזיקה בידיה את הילד, שהיה עירום, רטוב וללא נשימה. היא הודתה בפניו כי היא הטביעה אותו. 

 

הילד פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל כשהוא במצב קשה, ולאחר מכן הועבר לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
האם שהוגדרה כלא כשירה לעמוד לדין
צילום: הרצל יוסף
מומלצים