שתף קטע נבחר

נתניהו ברמיזה לסוריה: "ממשיכים לפעול בכל החזיתות, גם בצפון"

ראש הממשלה הבהיר באירוע הצדעה למשפחות שכולות כי ישראל לא תחדל מלפעול נגד אויביה בכל החזיתות: "איננו מוכנים לתת למישהו לבסס עוצמה ולסכן את מדינת ישראל"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין השתתפו הערב (א') באירוע הצדעה למשפחות שכולות שנערך בבנייני האומה בירושלים. האירוע נערך כחודש לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

 

נתניהו הזכיר בפתח דבריו את השבתו של נעדר סולטן יעקב זכריה באומל לקבר ישראל: "לפני שבוע וחצי בהר הרצל ליווינו למנוחות את רב סמל זכריה באומל ז"ל. 37 שנים ולא שכחנו. 37 שנים ולא התייאשנו. 37 שנים ולא ויתרנו, עד שהחזרנו את זכריה הביתה וכך נמשיך במאמצינו עד שנחזיר הביתה את כל נעדרינו וכל חללינו".

אירוע הצדעה למשפחות השכולות של חללי מערכות ישראל במעמד רה
"נמשיך לפעול בכל החזיתות". נתניהו(צילום: משה מזרחי )

ראש הממשלה התייחס גם למתיחות בחזית הצפון ברקע התקיפה בליל שבת נגד מרכז פיתוח טילים סמוך לעיר חמה שבסוריה, תקיפה שיוחסה לישראל. "אנו ממשיכים לפעול בכל החזיתות, כולל בחזית הצפון, כי איננו מוכנים לתת למישהו לבסס עוצמה ולסכן את מדינת ישראל. העוצמה היא ערובה לקיומנו והיא התנאי החיוני והיסודי להשגת שלום עם שכנינו.

 

"אנו נחושים להגן על ארצנו גם מול המרים והגדולים באויבנו שחרטו על דגלם את השמדתנו. איננו נרתעים ממאבק, ביודעינו שאנו נלחמים נגד מבקשי נפשנו. רוחנו חזקה, כוחנו איתן. איננו נחפזים אלי קרב, מי כמונו יודעים שמחיר המלחמה הוא נורא אבל בל יטעה בנו איש שביטחון ישראל מוטל על הכף אנו פועלים במלוא עוצמתנו. מי שמסכן אותנו שם עצמו בסכנה גדולה פי כמה", אמר.

 

גם ריבלין ציין במעמד את השבת גופתו של באומל: "לפני מספר שבועות הבאנו לקבר ישראל את זכריה באומל, אחרי שלושים ושבע שנים. אין מדינה בעולם שמחויבת עד שורש נשמתה לעשות הכל עבור חלליה, לוחמיה שנפלו בקרב. אין מדינה בעולם שמחבקת את משפחות הנופלים כמו החיבוק שאנחנו נותנים לכם, אתם חלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי שלנו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
בנימין נתניהו
צילום: משה מזרחי
מומלצים