שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מצביעי כולנו מפוצלים: "הליכוד איבד את החמלה, אבל האיחוד טבעי"

  ברקע הדיווחים לאיחוד של כחלון עם הליכוד, בוחריו מתייחסים למהלך ברגשות מעורבים. אחת המצביעות אמרה לאולפן ynet כי "אנחנו הימין האמיתי והשפוי". מצביע אחר מתעקש שהמהלך מתבקש: "קיבל רק 4 מנדטים"

   

  מצביעי כולנו מפוצלים: "אנחנו לא הליכוד"    (צילום: אלי סגל)

  מצביעי כולנו מפוצלים: "אנחנו לא הליכוד"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על רקע הדיווחים ולפיהם יו"ר כולנו משה כחלון מנהל מגעים מתקדמים לאחד שורות עם הליכוד, מצביעי כולנו חלוקים בדעותיהם. אחת הבוחרות, דניאלה חרמון, אמרה בריאיון לאולפן ynet כי "מרבית מצביעי כולנו הם הליכוד לשעבר, לא סתם הלכנו למשה כחלון". עם זאת, מצביע אחר, יוסי גולן, לא מרגיש נבגד: "זה המהלך הכי נכון והכי טבעי, הוא קיבל בסך הכל ארבעה מנדטים".

   

  - מה את חושבת כשאת שומעת את הרינונים האלה, שמשה כחלון עומד לקחת את ארבעת המנדטים שלו לליכוד?

  "אני מאוד סומכת על משה כחלון, שיהיה ברור. אני רציתי את משה כחלון שר אוצר, הוא היה שר אוצר מצוין. אני תמכתי בחברתיות, אני לא תמכתי בפוליטיקה. לא מעניין אותי פוליטיקה, לא מעניין אותי כתבי אישום, לא מעניין אותי שום דבר אחר, גם לא אם יוגש כתב אישום או לא. אני באתי מהתחום החברתי, אני באתי מהמאבק לדיור ציבורי, אני באתי מהמקום הזה של 'תסתכלו עלינו השקופים של החברה הישראלית, השוליים', והיחיד שעשה את זה זה משה כחלון, ולכן אני תמכתי בו".

   

  - את לא מתה על החבירה הזאת של משה כחלון לליכוד.

  "אני לא מתה על החבירה, משום שהליכוד לא הכי חברתית. אני עזבתי את הליכוד, והלכתי ותמכתי במשה כחלון. מרבית מצביעי כולנו הם הליכוד לשעבר, לא סתם הלכנו למשה כחלון. הלכנו כי אנחנו מאמינים שאנחנו הימין האמיתי, אנחנו הימין השפוי, אנחנו הימין החברתי. יחד עם זאת, אני תומכת במשה כחלון בהחלטה שהוא יעשה".

  ישיבת סיעת כולנו בהשתתפות משה כחלון (צילום: יריב כץ)
  "מרבית מצביעי כולנו הם הליכוד לשעבר". משה כחלון(צילום: יריב כץ)

  - את מרגישה שאולי עבדו עלייך? כי כחלון אמר שהוא לא יחבור לליכוד ובסוף הוא כן עושה את זה. את מרגישה קצת מרומה?

  "אני מרגישה מרומה מעם ישראל. דקה אחת הוא צועק שיש כאן עניים וקשישים שצריך לדאוג להם, מערכת בריאות קורסת, חד הוריות, דיור ציבורי וזוגות צעירים".

   

  - יוסי, אתה שומע את הדברים של דניאלה, שאמנם לא מרגישה מרומה, אבל היא כועסת כי הליכוד לא חברתי בעיניה. גם אתה חושב ככה?

  "לא, מה יש לכעוס? המהלך של משה כחלון לחבור לליכוד הוא המהלך הכי טבעי. הוא זכה במקום הראשון בפריימריז, אנשים אוהבים אותו".

   

  - למה לא הצבעת ליכוד?

  "הליכוד איבד את החמלה שלו, את החמלה שבגין בזמנו דאג לה, ואת ההתחשבות באנשים החלשים, המוחלשים והשקופים".

   

  - ואולי מהסיבה הזאת בדיוק כחלון עזב את הליכוד. מה, כשהוא יחזור לליכוד, הליכוד יחזור לחמלה שלו?

  "אני לא רוצה להיכנס ללמה הוא עזב את הליכוד, יש לזה המון סיבות. הוא לא עזב בגלל הסיבות האלו. בבחירות שהיו עכשיו הוא לא בא לידי ביטוי. אנשים הצביעו כמו עדר, כמו שבט, לביבי או לא לביבי".

   

  - אתה אומר שצריך להיות ריאליים, ושהכוח שלו יהיה יותר גדול בליכוד עכשיו?

  "נכון. לדעתי, ביחד עם גדעון סער, למרות כל מה שעשו לו, למרות כל המקלות בגלגלים שתקעו לו, הוא חתיכת פיגורה גדעון סער. אני חושב ששניהם ביחד בליכוד יכולים לשנות דברים, ותמיד אומרים אתה יכול לשנות דברים מבפנים ולא מבחוץ".

   

  - מצד שני, משה כחלון אמר 'אני לא מתחבר עם הליכוד, אני נשאר לבד, מנהל קמפיין'. אנחנו שומעים אתמול מדוד ביטן שהיה משא ומתן עוד לפני הבחירות . לא שמענו גם מכחלון הכחשות אתמול. אין כאן תחושה של בגידה קטנה במצביעים?

  "ממש ממש לא. אני מרגיש שזה מהלך הכי נכון, הכי טבעי. הוא קיבל בסך הכל ארבעה מנדטים, ואם אני מסתכל על מה שקרה לבנט או לאחרים, אפילו לאורלי לוי שיכלה לדעתי לקבל את תפקיד שרת הבריאות אם היא הייתה תומכת בכחלון, והוא היה מקבל עוד שלושה מנדטים לפחות, אבל כל אחד עם האגו שלו".

   

  חרמון הוסיפה: "מאוד חשוב לי שתבינו. אני, כמצביעת כולנו, עזבתי את הליכוד בגלל הנושאים החברתיים. אני מאוד סומכת על משה כחלון. צר לי שהבאנו ארבעה מנדטים, קשה מאוד להתנהל עם ארבעה מנדטים. אני מאוד מקווה שסיעת כולנו תשמור על כולנו גם בתוך הליכוד, כי בסופו של יום כולנו היא לא מפלגת הליכוד, אני מצטערת. כחלון הוא ימין והוא אחר לגמרי והוא חברתי, וזה המהלך שכחלון צריך להמשיך איתו, ואני מאמינה שהוא ימשיך להיות חברתי ולדאוג לאזרחי מדינת ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים