שתף קטע נבחר

אושר: שניים מיוזמי פרויקט "בראשית" ישיאו משואה ביום העצמאות

הפילנתרופ ונשיא עמותת SpaceIL מוריס קאהן, ואחד משלושת מייסדי המיזם "בראשית", כפיר דמרי, ישיאו משואה משותפת בטקס לציון 71 שנים למדינת ישראל

 

מוריס קאהן וכפיר דמרי (אביב חופי, צביקה טישלר)
ידליקו משואות וחלומות: מוריס קאהן וכפיר דמרי(אביב חופי, צביקה טישלר)

 

מוריס קאהן, פילנתרופ ונשיא עמותת SpaceIL, וכפיר דָמְרי, אחד משלושת יזמי פרויקט החלל "בראשית", ישיאו משואה משותפת בטקס יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. כך הודיעה היום (ב') השרה מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים.

 

הירח כפי שצולם מהחללית בראשית (צילום: רויטרס)
הירח כפי שצולם מהחללית בראשית(צילום: רויטרס)

חדר בקרה יהוד נחיתה חללית בראשית ירח תעשייה אווירית spaceil (צילום: מוטי קמחי)
חללית בראשית - בירח (צילום: מוטי קמחי)


רה
נתניהו וקאהן בחדר הבקרה של SpaceIL(צילום: מוטי קמחי )

השרה קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות. בנימוקיה ציינה הוועדה כי SpaceIL היא עמותה הפועלת זה כשמונה שנים על מנת לקדם את החינוך המדעי-טכנולוגי בישראל ולעודד את החדשנות הישראלית.

 

רגב מסרה כי "מוריס קאהן וכפיר דָמְרי משתייכים לנבחרת החולמים הזוכים להגשים את חזונם. מיזם 'בראשית', שהחל כחלום רחוק, הרקיע שחקים והגיע למרחק נגיעה מהירח. רוחם האדירה, יצירתיותם, ותעוזתם המחשבתית הייתה למנוע החם להזנקתו של מיזם 'בראשית'. רוחם הכבירה לא נשברה, עת 'בראשית' לא הצליחה לנחות בשלמות על הירח. מרחק הנגיעה הקצר מהירח נתן להם רוח גבית נוספת לא להרפות, להעז שוב - להצליח בעתיד.

 

"עוד נזכה לראות את 'בראשית 2' נוגעת בירח ומציתה את דמיוננו. 'בראשית' הייתה בבחינת צעד ענק בדרכה של ישראל, מדינה קטנה עם חלומות גדולים, שיתגשמו גם על הירח", הוסיפה רגב.

 

באפריל 2019 הגיע לשיאו הפרויקט המרכזי של העמותה, שיגור החללית הישראלית "בראשית" והנחתתה על הירח. בהודעה על בחירת משיאי המשואות נכתב עוד כי "'בראשית' הייתה במרחק נגיעה מהירח וצירפה את ישראל למועדון המצומצם של שבע מדינות שהצליחו להכניס חללית למסלול סביב הירח. הישגי צוות המנהלים של הפרויקט הצריכו הנדסה יצירתית, יזמות וניהול מחוץ לקופסא והם מהווים תעודת כבוד למדינת ישראל. מוריס קאהן הינו אבי הפרויקט, אשר תרם מהונו האישי והצליח לגייס, ברוחו העזה, תורמים נוספים לפרויקט, שותפות עם נאס"א. כפיר דָמְרי הוא אחד משלושת מייסדי SpaceIL.

 

"יחד עם מאות מתנדבים ובשותפות של משרדי ממשלה וגופים פרטיים - צוות החינוך בעמותה הגיע ללמעלה ממיליון תלמידים בארץ ובעולם, במטרה לייצר את "אפקט בראשית" - לחבר אותם למדע וטכנולוגיה, לקדם את החלליות הבאות, ולוודא שהם לא מפסיקים לחלום ולהגשים.

 

"פעולתה של 'בראשית' עוררה השראה בקרב ישראלים רבים והוכיחה לאנשי מדע, ממציאים והוגים ישראלים, שגם השמים אינם הגבול ושאין דבר העומד בפני הרצון", נכתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים