שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  800 אלף שקל על "מגרש": תושב ב"ש נאשם כי מכר קרקעות שאינן שלו
  הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אברהם וייצמן, בן 33, שנאשם בין היתר כי זייף חתימות ומסמכי מדינה רשמיים ומכר לאזרחים ולחברות קרקעות ומגרשים שאינם שלו. בסך הכל קיבל יותר מ-2.3 מיליון שקל

  אברהם וייצמן, תושב באר שבע בן 33, נאשם כי במשך כשלוש שנים ובשיטתיות מכר לאזרחים ולחברות קרקעות ומגרשים שאינם שלו. זאת, תוך זיוף חתימות ומסכמים רשמיים של המדינה ותוך הצגת מצגי שווא כוזבים כאילו הוא בעל זכויות בשטחים שמכר.

   

  לפי כתב האישום שהוגש היום (שני) על ידי פרקליטות מחוז דרום, במקרה אחד שילמו לו בני זוג מבאר שבע 815 אלף שקל תמורת "מגרש" בעיר. בסך הכל הוא קיבל מ"לקוחותיו" סכום של יותר מ-2.3 מיליון שקל, וכן ניסה לקבל במרמה סכום נוסף של כ-15.5 מיליון שקל.

   

  פועל בניין נהרג אתר בנייה בחריש (צילום: איחוד הצלה )
  (צילום: איחוד הצלה )
   

  לשם ביצוע מעשי המרמה, זייף בשיטתיות ובמספר רב של מקרים מסמכים רשמיים של המדינה, השתמש בחותמות וחתימות מזויפות שנחזו להיות חתימות של עורכי דין, או חתימות וחותמות של חברות ואנשים בעלי זכויות בקרקע, והציג מצגי שווא כוזבים בכתב ובעל פה בפני המתלוננים, לפיהם הוא מוסמך למכור להם קרקעות אלה. חלק מהאנשים והחברות שנפלו קורבן להונאה שלו שילמו לו מאות אלפי שקלים. בין היתר קיבל במרמה 26 אלף שקל מאזרח תמורת שטח בחורה, ו-300 אלף שקל מאזרחים תמורת מגרשים סמוך לחורה. 

   

  התיק נחקר על ידי יחידת הונאה דרום במשטרת ישראל לאחר שפקידים של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) גילו כי וייצמן התחזה כבעל זכות חתימה מטעם עמותה למכירת 26 יחידות דיור, תוך זיוף מסמכים של רשות מקרקעי ישראל ותוך זיוף חתימות וחותמות של עובדים ברשות ובמשרד השיכון. כך, נחתם הסכם מכר מקרקעין בינו לבין חברה פרטית.

   

  לפי הפרקליטות, בין 2016 ל-2019 הציג עצמו וייצמן בפני לקוחות פרטיים וחברות שונות, כבעל זכויות בקרקעות בדימונה, באר שבע, אופקים ובאיזור חורה, וכן כמיופה כוח או כנציג של בעלי זכויות בקרקעות אלה, וזאת בכוונה למכור לרוכשים במרמה את הקרקעות ולקבל מהם במרמה כספים עבור הקרקעות.

   

  וייצמן השתמש ביודעין בפרטי מכרז שכבר בוטל על ידי רשות מקרקעי ישראל, כדי לקבל מהחברה הפרטית במרמה כ-13 מיליון שקל. המרמה נחשפה בטרם הועבר הכסף מהחברה בזכות עירנותם של פקידי רשות מקרקעי ישראל. לאחר מכן, ניסה לקבל במרמה מרשות מקרקעי ישראל את כספי הערבות של העמותה שנותרו ברשות.

   

  וייצמן הודה בחקירתו במרבית העבירות שייוחסו לו. הוא הודה כי החזיק חותמות של עורכי דין, שכפל חותמת של פקידה ברשות מקרקעי ישראל, שכפל חותמת של מהנדסת בניין והשתמש בחותמת של עורך דין לצורך הגשת מסמכים. 

   

  כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, מייחס לו 11 אישומים בגין ביצוע עבירות רבות של זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות ועוד.

    

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים