שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חילי טרופר על ניהול כחול לבן: "יהיה אתגר, צריך התגייסות של כולם"
  בדרך לספסלי האופוזיציה, מדבר מספר 12 בכחול לבן חילי טרופר, על האתגרים הצפויים למפלגה שתתייצב מול נתניהו ועל הקמפיין: "מניח שהיו לנו לא מעט טעויות"

  חילי טרופר, מספר 12 ברשימת כחול לבן, מבהיר בריאיון לאולפן ynet כי מפלגתו לא תשב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו לא יושבים עם ראש ממשלה תחת כתבי אישום". הוא דיבר בגילוי לב על האתגר לנהל את כחול לבן המורכבת משלוש סיעות ועל הקמפיין ("אני מניח שהיו לנו לא מעט טעויות").

    

  חילי טרופר על האתגרים הצפויים לכחול לבן    (צילום: אלי סגל)

  חילי טרופר על האתגרים הצפויים לכחול לבן    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לדברי טרופר, נתניהו בונה קואליציה שתספק לו הגנה משפטית, "אנחנו נהיה שם באופוזיציה ונעמיד שם רמזור אדום".  

  חילי טרופר ()
  חילי טרופר מכחול לבן
   

  באשר לקריאתו של הנשיא ראובן ריבלין לאחדות, אמר טרופר: "אנחנו תמיד בעד אחדות בעם. אחדות פוליטית אני לא חשוב שתהיה פה. אנחנו לא נשב עם נתניהו, אמרנו את זה גם לפני כן, ולא נשב עכשיו. אם היה בא נתניהו ואומר 'תקשיבו, אני לא רוצה איתכם קואליציה שתגן עליי מכתב אישום או מבית משפט או מכלא. תבואו איתי. אם אחרי השימוע שבעוד כמה חודשים יתברר שיש לי כתבי אישום, אני פורש'. יש על מה לדבר, אבל הוא בונה לעצמו קואליציה שאמורה לגדר אותו מכל עניין משפטי, אנחנו לא יכולים להיות חלק מהדבר הזה".

   

  על הישיבה באופוזיציה, אומר טרופר שלשליחי ציבור "אסור להיות מפונקים": "אם העם שלח אותנו לשם, אנחנו נצטרך לשרת אותו משם. בני גנץ היה מועמד ועכשיו הוא יו"ר האופוזיציה בשנים הקרובות, ואני מאמין שהוא יהיה המועמד הבא לראשות הממשלה של כחול לבן. אני לא רואה תרחיש אחר. אני לא יודע להגיד לך מה יהיה עוד כמה שנים. אני יודע שבני גנץ בא לפוליטיקה לעשר שנים".

  כחול לבן (צילום: AFP)
  בני גנץ וכחול לבן בדרך לאופוזיציה?(צילום: AFP)

  כחול לבן (צילום: רויטרס)
  גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי. האם יישארו בהרכב הזה עד לבחירות הבאות? (צילום: רויטרס)
   

  יש חוקת מפלגת כחול לבן? איך מחליפים יו"ר בכלל? 

  "יש חוקה לחוסן לישראל שזו מפלגת האם של בני גנץ, יש חוקה ליש עתיד ויש חוקה גם לתלם. מהרגע שהתחברנו אמרנו שאנחנו בתוך הטירוף של הקמפיין, יירגע הקמפיין, נסיים אותו, נשב ביחד ונחשוב, צריך לבדוק את זה ביחד".

   

  אתה מרגיש שעדיין הרביעייה הזאת שמה את גנץ במקום הראשון? כי שמענו לפני יום הבחירות על זה שגבי אשכנזי יכול להביא קהלים אחרים.

  "אני לא שמעתי דברים כאלה, גם לא מגבי עצמו. היו לי הרבה שעות גבי, גבי היה מחויב למהלך, הוא מאחורי בני גנץ לראשות הממשלה. לכן, למרות התשוקה הגדולה למצוא סדקים בתוך הרביעייה אני לא מוצא אותם. התקשורת חיה מזה".

  ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
  בנימין נתניהו מרכיב קואליציה (צילום: EPA)
   

  אתה מעריך שכחול לבן על שלל סיעותיה נשארת כמו שהיא גם במהלך הקדנציה הנוכחית לפני הבחירות?

  "כן, ואני אומר גם בכנות. זה יהיה אתגר, צריך התגייסות של כולנו לעבוד ביחד, קודם כל מספרית, לנהל 35 אנשים, מספרים שלא היו פה הרבה מאוד שנים. היה אריק שרון ב-2003 ולפניו לדעתי רבין ב-'92. זה לא משהו שהפוליטיקה הישראלית מכירה, גם לא בצד של הליכוד וגם לא אצלנו, אבל אני משוכנע שאם אתה מבין למה אתה עושה את זה ולאן אתה הולך ואתה מבין שיהיו עוד מעט עוד בחירות, שם אתה צריך לגייס ושם אתה צריך לנצח".

    

  טרופר התייחס גם להצטרפותו הצפויה של אביגדור ליברמן לקואליציית נתניהו: "צריך לראות כמה הוא נאמן למה שגם הוא הבטיח. אני לא רואה את הגשר שאפשר לבנות בין העמדות שלו על חוק הגיוס או ברית הזוגיות, אבל נפלאות דברי הפוליטיקה וזו בעיקר שאלה שצריך להפנות לליברמן".

   

  איפה טעיתם?

  "אני מניח שהיו לנו לא מעט טעויות, ואני מניח שבשלושה חודשים אינטסיביים אתה מקבל אלפי החלטות. בטוח טעינו, אנחנו בני אדם. כשאתה בא כמפלגת מרכז, אתה כל הזמן מחפש את המיקום המדויק - גם ערכית אבל גם פוליטית. כן הגיעו מנדטים מהימין, אבל לא מספיק לזה, גם השמאל הישראלי נחלש והשאלה איך אתה מדייק את זה וכשאתה מנתח את זה לעומק, עוד לא הגענו לשלב הזה, ואנחנו נגלה איפה היינו יותר מדויקים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים