שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "פחד אלוהים": יהודים התלוננו כי הותקפו ליד קלפי באום אל פחם
  צעירים מהשומרון ומאזור ירושלים, שעבדו כמשקיפים מטעם הליכוד בוואדי ערה, הוכוונו להצביע באום אל פחם. לטענתם, עשרות מקומיים תקפו אותם באגרופים ובבעיטות ולאחר מכן ניפצו את חלונות רכבם עם ברזלים, אלות וקסדות. אחד המותקפים: "התחושה הייתה איומה". המשטרה חוקרת

   

   

  שלושה צעירים מהשומרון ומאזור ירושלים בני 18 עד 21 התלוננו במשטרה כי עשרות ערבים תקפו אותם באלימות ביום הבחירות ליד קלפי באום אל פחם. השלושה לא נזקקו לטיפול רפואי, אולם רכבם ניזוק. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע.

   

  שלושת הצעירים, שעבדו כמשקיפים מטעם הליכוד בקלפי בוואדי ערה, התקשרו סמוך לשעה 22:00 לוועדת הבחירות על מנת לבדוק היכן ממוקמת קלפי קרובה שבה יוכלו להצביע. לדבריהם, הם הופנו להצביע בקלפי בבית ספר באום אל פחם.

  לינץ' ב אום אל פחם ()
  רכבם של המותקפים לאחר האירוע

  לינץ' ב אום אל פחם ()

  עם הגעתם לבית הספר, זוהו השלושה על ידי כמה מקומיים ועל ידי שוטר שאבטח את הקלפי. השוטר ביקש לבדוק את תעודות הזהות של השלושה, ומיד לאחר מכן החלה התקיפה האלימה.

   

  "תוך כדי שהשוטר בדק אותנו בכניסה לבית הספר, התגודדו סביבנו עשרות ערבים", סיפר אחד המותקפים. "הם התחילו להכות אותו בבעיטות ואגרופים ואחרי כמה דקות ראינו שאחד מהם הוציא סכין. באיזשהו שלב הגיע למקום שוטר נוסף. השוטרים ניסו להפריד, מסרו לנו את תעודות הזהות ואמרו לנו לברוח לנפשנו".

  לינץ' ב אום אל פחם ()
  "השוטרים אמרו לנו לברוח". אחד המותקפים

  השלושה עלו לרכבם, יצאו במהרה מאזור בית הספר - אולם לדבריהם כמה מהמקומיים רדפו אחריהם והמשיכו בתקיפה. "עלינו על הרכב והתחלנו להימלט. נסעו בין הסמטאות כשהמון ערבי זועם דולק אחרינו", סיפר אחד הצעירים היהודים. "אופנועים וכלי רכב רדפו אחרינו, ותוך כדי הנסיעה אחד מכלי הרכב נכנס בנו כמה פעמים במכוון מאחור".

   

  הוא הוסיף: "תוך כדי שאנחנו מתמרנים בסמטאות, הם הצליחו לסגור על הרכב שלנו שלוש פעמים. המונים הסתערו על הרכב, טיפסו עליו, ניפצו את החלונות עם ברזלים, אלות וקסדות. זו הייתה תחושה איומה, פחד אלוהים, עד שיצאנו משם והגענו לתחנת המשטרה בעירון".

   

  גורמים המעורים בפרטים סיפרו כי למשטרה יש תיעוד של המעורבים בתקיפה. מהמשטרה נמסר כי "עם קבלת התלונה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת. מטבע הדברים איננו מפרטים על אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך בחקירת המקרה במטרה להגיע לחקר האמת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים